FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-12-07 00:13  [Technika] Problem z poszyciem (samolot)
Kamil   

ostatnio gdy sklejałem model samolotu, to miałem pewny i powazny problem. Mianowicie chodzi o to ze gdy zaczynałem oklejac poszyciem rwege to poszycie na dole gregi niepasowało tzn jakby brakowało poszycie, było za małe i powstawała luka.
niewiem co robie nietak

--
A Gdy wrog poszedł do nieba... Ja zostałem w Piekle

 
13-12-07 01:00  Odp: Problem z Poszyciem
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

<niewiem co robie nietak
Przede wszystkim piszesz nie tak jak trzeba, "zwolnij" umysł i dostosuj go do "klepania" po klawiaturze. Odnoszę wrażenie, że "ścigasz" sam siebie. Jeżeli w ten sam sposób kleisz modele, to znaczy masz odpowiedź na swoje pytanie. Przymierz minimum 3x element do reszty - wtedy przyklej (jak będzie pasował) ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
13-12-07 01:14  Odp: Problem z Poszyciem
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

A jak zastosujesz się do tego co napisał Be-Be i dalej będzie >problem< to pamiętaj że w opracowaniach zdarzają się błędy.
W takich sytuacjach rzucasz o ścianę modelem albo szukasz sposobów na wyjście z sytuacji .

np. powrót do tematu >szpachlowanie<

A może zamieścisz fotografię z tym problemem ?

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
13-12-07 06:54  Odp: Problem z Poszyciem
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Jakiś tydzień temu odpowiadaliśmy na bardzo podobne pytanie, tyle że tam poszycia było za dużo i trzeba było powiększać wręgę a tu jest za mało czyli przez analogie albo zmniejszyć wręgę albo zwiększyć poszycie!
Proszę użyj funkcji "szukaj" o dopasowywaniu wręg i poszycia było naprawdę sporo na forum.
Proszę popraw temat zgodnie ze znacznikami forum np. dodając [Pytanie].

--
Fanatyk Kartonu

 
13-12-07 08:56  Odp: Problem z Poszyciem
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Ja jeszcze dodam Kamil podstawową zasadę modelarstwa kartonowego. Nigdy nie oklejaj poszycia na wrędze bo prawie zawsze będzie go brakować, a pasuj wręgę do poszycia uprzednio już sklejonego w walec.Jeśli wręga będzie za duża to ją po obwodzie równomiernie szlifuj ,aż będzie ładnie wchodzić w poszycie. Jeśli będzie za mała doklejaj paski papieru na wrędze lub od środka w poszyciu. Mam nadzieję ,że zrozumiałeś.

Życzę powodzenia i zastosuj się do rad kolegów .Pozdrawiam

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
13-12-07 09:16  Odp: Problem z Poszyciem
Kamil   

Dzieki wielkie o to mi chodziło

Pozdro



Krzys
Proszę popraw temat wątku zgodnie ze stosowanymi na naszym forum znacznikami. Pomoże to w przyszłości odnaleźć ten wątek jakiemuś młodemu zagubionemu modelarzowi.

--
A Gdy wrog poszedł do nieba... Ja zostałem w Piekle

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024