FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
11-12-07 17:48  [Pytanie] Co polecicie do złożenia.
Maciek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich modelarzy.

Na forum jestem nowy, jest to mój pierwszy post. Na początek słóweczko o sobie, zatem. Mam na imię Maciek, liczę 15 wiosen, mieszkam w Wałbrzychu. Do modelowania zachęcił mnie kolega, który dał mi pierwszy model Harvard'a mk II B. Złożyłem go w pełni. Jednakże był to dość stary model i miałem kilka kłopotów. Od tego czasu złożyłem jeszcze 3 inne samoloty ( RWD 5-bis, Mitsubishi J2M3 i Douglas'a Dauntless). Jestem bardzo początkującym modelarzem, w zanadrzu mam ORP Błyskawice i Focke Wulfa 189 UHU. Nie chcę się zabierać za te modele, ponieważ są za 'fajne' aby je 'zniszczyć' i tutaj nasuwa się pytanie.

Co byście polecili na moją kolejną prace? Modele kupują na allegro, są tańsze, a jakościowo wygląda tak samo. Nie chciałbym skleić samolotu podobnego do tych co już mam, ale sadzę, że na czołgi, statki mam za słabe umiejętności.

Pozdraiwam.

 
11-12-07 18:08  Odp: [Pytanie] Co polecicie do złożenia.
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Witam. Ja na dobry początek proponuje na pewno model z Małego Modelarza, a skoro nie chcesz żeby był on podobny do tych trzech wymienionych to może coś współczesnego;

proponuje to;(MIG 29)
http://allegro.pl/item280835523_mig_29_maly_modelarz_3_2006_mm.html

albo to; (śmigłowiec Apache)
http://allegro.pl/item281918029_maly_modelarz_nr_10_11_1995_apache.html

lub to; (F5 Tiger, akurat ten jest w miarę prosty)
http://allegro.pl/item281264172_maly_modelarz_6_1999_samolot_northrop_f5_tiger.html

a może jakaś budowla z GPM (np. zamek w Nidzicy)
http://allegro.pl/item281943215_gpm_6_1998_zamek_w_nidzicy.html

--

 
11-12-07 18:09  Odp: [Pytanie] Co polecicie do złożenia.
Monster sQbee   

Jesli chcesz kleić latacze - poleciłbym Ci modele Pana Rafała Ciesielskiego - są dobrze opracowane, spory wybór i różne warianty sklejania( z ruchomymi pow. sterowymi, silnikiem kabina - itd), które możesz sobie wybrać w zależności od tego jak się czujesz na siłach :
- COLEOPTERE (Quest) - śliczny dziwoląg
- F-18 SuperHornet; Pe-2; Me-329, BEE-BEE (MODELIK)
- He-100D-1;P-61; J-22; Me-109W, (ANSWER)
- Twin Mustang (GPM); Bearcat,Ki-44 czy SEIRAN
- Me-109T (HM)
- Me-109Z (EMA 2000)

 
11-12-07 18:17  Odp: [Pytanie] Co polecicie do złożenia.
Maciek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję bardzo za odpowiedzi i porady. Jeszcze jedna taka mała dygresja z mojej strony. Widzę, że proponujecie (Panowie?) samoloty wspołczesne. Powłam się na kolege, który trochę modelował i polecił mi aby na początku sklejać samoloty z okresu II Wojny Światowej, najwięcej się można na nich nauczyć itp. Czy to prawda?

 
11-12-07 18:27  Odp: [Pytanie] Co polecicie do złożenia.
Monster sQbee   

Nauczyć się można na wszystkim - każdy rodzaj modelu - "tych co skacza lub fruwają - do sklejania zapraszają" (i autor ) mają swoją specyfikę i swoje wymagania.
Ja mówię krótko - KLEJ TO NA CO MASZ OCHOTĘ - będziesz miał motywację i zapał , nie trać czasu na ogólną teorię sklejania.
Wymieniłem Ci akurat większość modeli z II WW - są najpopularniejsze - i tyle. Polecam tego Autora, którego modele sklejam i Go cenię - abyś później nie psioczył na mnie po forach ;-)
Z współczesnych lataczy - polecam Ci modele Pana Grabowskiego z HM (też sklejam). Są duże atrakcyjne, co nie jest bez znaczenia przy chwytaniu bakcyla (nałogu) i ....nie pozbawione drobnych usterek, które dużo uczą <popatrz na Jak-28 na żółtym>

 
11-12-07 18:42  Odp: [Pytanie] Co polecicie do złożenia.
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam,
w pewnym sensie to prawda bo jeśli mówimy o myśliwcach lub rozpoznawczych samolotach z IIWW to posiadają one mniej części wymaganych do sklejenia całego modelu . Myślę że jak na razie pozostań przy modelach z MM-a. Polecam ci modele pana Mistewicza z tego wydawnictwa. Są proste i w ciemno można powiedzieć ,że wszystko tam będzie pasować. Oczywiście inne modele innych autorów powiązanych z MM też można polecić , ale z pasowalnością w niektórych modelach może być różnie(skoro skleiłeś Dauntlessa to chyba wiesz o czym mówię:)).Dombrek dobrze radzi ci F5 Tiger.Samolot współczesny czyli inny niż to co do tej pory skleiłeś, no i bardzo prosty i nie sprawiający z byt dużo problemów.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
11-12-07 18:42  Odp: [Pytanie] Co polecicie do złożenia.
Maciek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzisiaj miałem ochote, już zacząłem czytać tego ORP Niszczyciela. Co prawda, model jest z 88 roku, a już doświadczyłem jak składa się pamier owych lat. Patrzyłem bardziej w strone 'Lośia', 'Devastatora' czy 'Hampden'a'. Jednak no nie wiem co wybrać, jestem bardzo niezdecodowany, i to nie tylko w sprawach modelarstwa :).

Może coś takiego? http://allegro.pl/item282181634_maly_modelarz_3_1988_samolot_pzl_130_orlik.html

 
11-12-07 19:18  Odp: [Pytanie] Co polecicie do złożenia.
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Moim zdaniem powinieneś dać sobie spokój z modelami na pożółkłym i pancernym kartonie. Wybieraj raczej modele drukowane w ostatnich latach, na pewno coś tam sobie ciekawego znajdziesz. Zwracaj uwagę na projektantów danego modelu. Pawła Mistewicza polecą Ci wszyscy, jego modele są bardzo dobrze zaprojektowane i nadają się dla początkujących, no może poza ORP Piorun.

Zanim zdecydujesz sie na zakup jakiegoś modelu poszukaj na forum czy jest jakaś relacja z jego budowy, dowiesz się czy model ma jakieś błędy i jak dokładnie wygląda po sklejeniu. Z modeli które masz możesz spokojnie zrobić FW-189, nie powinno być z nim problemów.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
11-12-07 19:26  Odp: [Pytanie] Co polecicie do złożenia.
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

A, ja proponował bym Ci, jeśli boisz się zniszczenia modeli, pracę na kopii wykonanej na drukarce. Można dobrać lepszy karton, poprawić kolory a w razie zniszczenia części, zawsze można ją dodrukować.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
11-12-07 19:32  Odp: [Pytanie] Co polecicie do złożenia.
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

ORP Niszczyciela;) proponuje zostawić sobie na później, Łosiek należy do bardziej skomplikowanych tak samo jak Hampden i Devastator. Może ten Orlik byłby dobrym pomysłem:]

Jednak pamiętaj ze karton w "wiekowych" modelach nie jest dobrej jakości i może przysporzyć Ci sporych kłopotów ze względu na swoją łamliwość choć być tak nie musi. (zależy od stopnia zachowania modelu, np moje Mury miejskie Krakowa z roku 79 wydane w MM są w bardzo dobrym stanie i model nadaje się do sklejenia choć z przyczyn oczywistych tego nie zrobię,a z kolei HMS Ark Royal z roku 90 także MM jest w stanie fatalnym i nie nadaje sie do niczego:/)

Jednak może na razie odradził bym klejenia starych modeli, albo zrobić tak jak radzi Roman pobawić się w skanowanie i drukowanie "staroci".
Pozdrawiam i życzę powodzenia:)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024