FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-11-07 07:55  [Nowość] MODELIK 28/07] Tramwaj 105N
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Piękny model popularnego polskiego tramwaju 105N w skali 1:25. Jest to debiut nowego autora Piotra Kopera i zarazem tematyczna nowość – tego typu modelu kartonowego jak dotąd w żadnej ofercie nie było. Model opracowany jest bardzo szczegółowo i wiernie z oryginałem. Model jest już dostępny w sprzedaży wysyłkowej u wydawcy.
Więcej informacji o modelu na www.modelik.pl
http://www.modelik.pl/index.php?show=nowo



--
JOL

 
27-11-07 18:56  Odp: [nowość: MODELIK 28/07] Tramwaj 105N
Pibrac   

Marzenia się spełniają. To teraz czekam na generację N.

 
28-11-07 06:30  Odp: [Nowość] MODELIK 28/07] Tramwaj 105N
Q22Q   

Witam, rzeczywiście marzenie się spełniają, miło będzie kleić ten tramwaj.
Ciekawe czy powstanie model metra lub jakiegoś nowoczesnego pociągu np. Polskiego :-)

Pozdrawiam Grzegorz

--

 
28-11-07 13:34  Odp: [Nowość] MODELIK 28/07] Tramwaj 105N
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Model Warszawskiego Metra powstał. Wagony serii 81 wydała Delta-te, z tym że w H0 :)

--
Yasiu
4446759

 
29-11-07 22:36  Odp: [Nowość] MODELIK 28/07] Tramwaj 105N
Passer Montanus   

Bardzo sympatycznie ,że model ten ukazał się tak szybko i co ciekawe zbiegło się to z przypadającą w 2007 roku 30 rocznicą wprowadzenia generacji wagonów 805N na linie tramwajowe w Łodzi . Temu wydarzeniu poświęcony jest kilku stronicowy artykuł autorstwa Łukasza Stefańczyka w numerze 11/2007 miesięcznika " Świat Kolei ".
Wykonanie modelu 805N w wersji na wąski tor i w barwach MPK Łódź spowoduje sporo zmian w modelu ,ale chyba warto się potrudzić . Gorzej z klonowaniem drugiego wagonu .Zestaw dwu wagonowy plus jakaś diorama to byłaby piękna rzecz .Od jutra zaczynam pomiary - torowisko ,słupy trakcyjne ,płotki między torowiskami ,infrastruktura ciekawego przystanku - wiata ,kiosk ,kosz na śmieci - takie tam klimaty : ) - wszystko tak jak w rzeczywistości : ) .
Na koniec to ja bym może poprosił o jakieś przykładowe arkusze z częściami .

 
02-12-07 10:51  Odp: [Nowość] MODELIK 28/07] Tramwaj 105N
CoCu   

Yasiu, z tego co ja wiem, to model wagonów metra serii 81 nie został wydany, tylko był zapowiadany. Na tylnej okładce jednego z modeli Delta-te znajduje się jego zapowiedź. Jednak ja nigdy nie spotkałem się z tym modelem w sprzedaży. Więc na czym opierasz tezę, że został jednak wydany?
Chciałbym dołączyć do kolekcji kolejowych kartonówek i ten model, a interesuje mnie to tym bardziej że sam prowadzę te wagony.

 
02-12-07 15:54  Odp: [Nowość] MODELIK 28/07] Tramwaj 105N
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

CoCu, chyba się pospieszyłem i zasiałem zamęt. Widziałem tą zapowiedź na okładce jakiegoś innego modelu już jakiś dłuższy czas temu i dlatego uznałem, że został on już wydany. Przepraszam za pomyłkę :)

--
Yasiu
4446759

 
04-12-07 19:59  Odp: [Nowość] MODELIK 28/07] Tramwaj 105N
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Właśnie dostałem egzemplarz autorski. Nie mam skanera, dlatego wstawiam zdjęcia stron. Kolory wydruku zgadzają się z projektem ,te siedzenia w oryginale mają właśnie taki paskudny (moim zdaniem) kolor ;)






--

 
05-12-07 18:35  Odp: [Nowość] MODELIK 28/07] Tramwaj 105N
CoCu   

klaymen, w końcu nawet Ci nie pogratulowałem. A model już się ukazał. W najbliższym czasie przy okazji robienia zakupów biorę go jako pierwszego oczywiście.
Cieszę się że wytrwałeś i Twoje dzieło się ukazało. Nawet byłem nieco zaskoczony, że już. Bo myślałem że jeszcze to troszkę potrwa. Ale grunt że jest.
Gratuluję pięknego modelu. A jednocześnie dziękuję za niego, bo tego tematu brakowało.

 
16-12-07 11:36  Odp: [Nowość] MODELIK 28/07] Tramwaj 105N
Ushi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

No nareszcie :)

U mnie również wskakuje na pierwsze miejsce na liście zakupów - obowiązkowo ! Nie wspomnę o tym, że mam jeszcze dwa modele do skończenia (Polonez i F-15) i dwa nienapoczęte (ciężarowy Jelcz i Bumar).

Ale tramwaj trzeba miec i basta - w końcu trzeba być trochę "patriotą" i pojazd co mi na Frynie (Nowy Bytom) hałasował pod oknami przez lata (w nocy szczególnie) trzeba skleić. Nie wspomnę o wyprawach tramwajem nr 9 w latach szkolnych (z jakieś 15 lat temu) - do Chorzowa czy też do Bytomia, pooglądać nowinki komputerowe, modelarskie i inne.

Tak mi się na wspominki wzięło.

Gratulacje dla Klaymena i Modelika - prosimy o więcej :)

EDIT: Żona zrobiła mi Gwiazdkową niespodziankę i kupiła mi ten model pod choinkę. W oryginale prezentuje się świetnie, będzie strach go zacząc... ale kiedyś tam się za niego wezmę.

--

Pozdrawiam,
Ushi (Gekkonidae)

Na warsztacie: Bumar DUT-0502 (Modelik)

Post zmieniony (02-01-08 12:37)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024