FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
28-11-07 07:58  [Relacja/Galeria] PzKpfw I Ausf. F WAK
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam w kolejnej relacji.
Na początku chcę ostrzec, że niniejsza relacja ze względu na ABC (absolutny brak czasu) oraz wdrożenie w fabryce nowego systemu (12 godzinne dyżury i inne takie) nie będzie prowadzona na bieżąco. Nawet jak mam chwilę czasu, bardzo często nie chce mi się już siadać w domu do kompa po 12 lub więcej godzinnym maratonie w pracy.
Zanim wybrałem konkretny model postawiłem konkretne warunki:
-ma być z WAKu,
-ma być szary,
-ma być w miarę nowy,
-oraz nie skomplikowany na maksa......jako, że wybór nie był duźy padło na PzKpfw. I Ausf. F. Na początek krótko o historii samego pojazdu:
Doświadczenia wyniesione z wojny w Polsce we wrześniu 1939 roku wykazały słbe strony PzKpfw I Ausf. A i Ausf. B oraz, co za tym idzie, potrzebę budowy dobrze opancerzonego czołgu wsparcia piechoty. 12 grudnia 1939 roku Zarząd Uzbrojenia Wojsk Lądowych polecił zbudować serię czołgów PzKpfw I Ausf. F z opancerzeniem dochodzącym do 80 mm i uzbrojonym w dwa karabiny MG34 umieszczone w wieży. Podwozie zbudowały zakłady Krauss Maffei, a kadłub i wieżę - Daimler-Benz; czołg był napędzany silnikiem Maybach HL 45P. Pierwsze seryjne czołgi zbudowano dopiero pod koniec 1942 roku. W następnym roku 8 tych maszyn używała bojowo 1 Dywizja Pancerna na froncie wschodnim, kilka walczyło w Jugosławii. Ogółem zbudowano 30 czołgów tej wersji. Model przedstawia pojazd używany przez 7 Ochotniczą Dywizję Górską "Prinz Eugen" w czasie walk z partyzantką jugosławiańską.
Dane taktyczno-techniczne:
Załoga - 2 ludzi;
Długość całkowita - 4379 mm;
Szerokość całkowita - 2640 mm;
Wysokość całkowita - 2050 mm;
Prędkość max. - 25 km/h;
Zasięg - 150 km;
Grubość pancerza - 25-80 mm;
Masa - 21000 kg;
Uzbrojenie - 2*7,92 MG34.

Model zacząłem sklejać od tyłu, czyli od gąsienic. Udało mi się je zrobić bardzo szybko jak na mnie bo w niecały miesiąc (brakuje 2 dni). W chwili obecnej ogniwka są połączone w dwie taśmy po 50 sztuk, reszta jest luzem.
Tutaj chciałem pokazać w jaki sposób wykonywałem hurtowo wcięcia w pasach antypoślizgowych. Po naklejeniu ich na tekturę o zadanej grubości wzdłuż linii określających przebiegtych wcięć zrobiłem nacięciaprzez całą długość, ale na około 1/2 głębokości. Później wewnętrzny pasek po prostu oderwałem.

A tutaj już gąski w pełnej krasie, są sklejone z elementów wycinankowych wzbogaconych elementami "bieżnika". Całość jest przetarta gunmetalem Humbrola (nie były malowane w całości).


--

-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.


Post zmieniony (13-02-09 20:36)

 
28-11-07 16:13  Odp: [Relacja] PzKpfw I Ausf. F WAK
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Cieszę się, że wybrałeś ten właśnie model. Widząc poprzednie Twoje dokonania jestem pewny, że model ten nie sprawi Tobie żadnych kłopotów i prawdę mówiąc spodziewam się wykonania na bardzo wysokim poziomie:-) - Co widać już po "gąskach".
Pozdrawiam

 
28-11-07 20:44  Odp: [Relacja] PzKpfw I Ausf. F WAK
Eryk 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Jaką farbką malowałeś gąsienice ?

--
May the force of superglue be with you :-)

 
29-11-07 09:44  Odp: [Relacja] PzKpfw I Ausf. F WAK
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Całych nie malowałem - są tylko wyretuszowane zwykłą wodną, całość jest jak już wspomniałem przetarta gunmetalem Humbrola czyli farbko No (53 MET).

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
02-12-07 18:11  Odp: [Relacja] PzKpfw I Ausf. F WAK
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Trzeba w końcu pokazać coś treściwego. Udało mi się skleić szkielet i okleić go. Teraz ten etap klejenia, który lubię najbardziej - zasłanianie białych miejsc.



Na ostatnim zdjęciu widać wiszące tuningowe paseczki antystatyczne - będą się ciągnąć za pojazdem po gruncie, planuję też zamontować gdzieś fajny spojler i niebieskie diódki w spryskiwacze. Na chwile obecną jestem już trochę dalej w klejeniu niż prezentują foty, ale nie na tyle aby robić nowe ujęcia i niestety muszę to napisać - żeby projektant (bo widzę, że tu zagląda) i wydawca wzięli to sobie do serca na przyszłość. No po prostu jak bardzo bym chciał, tonie mam się do czego przyczepić ;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
10-12-07 08:38  Odp: [Relacja] PzKpfw I Ausf. F WAK
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Prace nad zasłanianiem białych plam trwają. Na zdjęciach widać cozostało zrobione. Trochę problemu miałem z zawiasami klap nad silnikami. Jeśli mam być szczery to muszę przyznać, że element ten był dla mnie trudny do wykonania. Wyszło jak wyszło. Kratki we wlotach powietrza jeszcze nie są pomalowane. Obecnie dłubię nad zaweszeniem.
Aha, zapomniałbym - elementy 28b (oklejka boczna wspomnianych zawiasów) oraz 32 (oklejka wahaczy) były o około 1mm krótkie.



--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
10-12-07 10:24  Odp: [Relacja] PzKpfw I Ausf. F WAK
dexter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5
 

Jeśli mogę się spytać z czego zrobiłeś kratki ??

 
10-12-07 13:16  Odp: [Relacja] PzKpfw I Ausf. F WAK
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Możesz : ) Kratki są robione z prezentowanego tutaj na forum jakiś czas temu sitka z hipermarketu.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
13-12-07 08:09  Odp: [Relacja] PzKpfw I Ausf. F WAK
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Zawieszenia cd...


--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
17-12-07 17:05  Odp: [Relacja] PzKpfw I Ausf. F WAK
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jako następne program przewiduje błotniki. Jako pierwsze przednie. Postanowiłem je zrobić na gotowo z całym osprzętem, za wyjątkiem reflektorów - coby ich nie pourywać w trakcie dalszych prac. Powycskałem tu i uwdzie trochę nitów. Śrub na razie nie robiłem, bedą robione na koniec hurtem.Taka mała uwaga. na lewym błotniku nie ma wyrysowanych nitów. Zrobiłem je analogicznie jak na prawym.....a może ich tam nie miało być?


--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024