FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
28-11-07 15:39  Odp: [technika] Jak wytłoczyć owiewkę
Qba 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 



oto jest wyzwanie jeśli ktoś chce tłoczyć kabinki ... tak siędzę i kombinuję od czego zacząć, ale pewnie kopyto z modeliny ... oczywiście całość w jednym kawałku.

;)

--

__________________________________________________________________

Nie mów że nie masz czasu, tylko że masz inne priorytety.

GG 227079

 
29-11-07 13:14  Odp: [technika] Jak wytłoczyć owiewkę
caped 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 2

Witam,
Opisze w skrócie moją technike wykonywania owiewek. Jest ona bardzo prosta ale przy odrobinie wprawy efekty są zadowalające. Nawet mój mig-29 i orlik mają owiewki wykonane w ten sposób.
A robi się to tak:
- najpierw wykonujemy kopyto o odpowiednim kształcie (ja robie to z drewna)
- póżniej szlifujemy go papierem do jak najmniejszej szorstkości i czyścimy z pyłu
- dobieramy folie (może być specjalna do tłoczenia) i rozgrzewamy ją
- naciągamy na kopyto, czekamy chwile aż zastygnie
- obcinamy nadmiar i gotowe...
Problemem jest na początku to, jak bardzo można folie rozciągnąć. Bardzo łatwo ją przerwać lub uzyskać różne grubości w jednej owiewce. To samo jest przy rozgrzewaniu, trzeba troche popróbowac żeby dobrać czas i wysokość nagrzewania folii...

--
pozdrawiam!

 
29-11-07 13:46  Odp: [technika] Jak wytłoczyć owiewkę
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Qba, jeśli wytłoczysz tą owiewkę z jednego kawałka, to dla mnie jesteś mistrzem świata :)
Ja zrobiłbym ją z dwóch, może nawet trzech kawałków...

 
29-11-07 14:48  Odp: [technika] Jak wytłoczyć owiewkę
OzzY 

 

Owiewka w tym Ju jest imho do wykonania tylko metodą podcisnieniową (z pompą próżniową) - mowa o jednoczesciowej.
Ale nie zabijał bym sie za tym.... mysle, ze z dwóch czesci mozna ja wycisnąć z podzialem na tym "zalamaniu" na kadlubie (za 5 segmentem szklanym od dziobu) i bedzie git

 
29-11-07 18:25  Odp: [technika] Jak wytłoczyć owiewkę
Qba 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tej Ju 188 odbiega od tematu ... ale tez sądzę że z podzieliłbym na dwie części, ale z jednego kopyta. żeby się na pewno zgadzało. Ale na razie jedyny model tego samolotu ma ... spore niedociągnięcia, więc czekam na nowy ...
no , ale to już temat na inny post. ;)

--

__________________________________________________________________

Nie mów że nie masz czasu, tylko że masz inne priorytety.

GG 227079

 
30-11-07 03:10  Odp: [technika] Jak wytłoczyć owiewkę
kundziol   

Qba jeśli zaczniesz to tłoczyć to osobną relacje o tej kabince poproszę... ;)
Może czekając na nowe opracowanie poćwiczysz tłoczenie... chętnie to Wszyscy obejrzymy.


pozdrawiam

--

 
04-12-07 23:16  Odp: [technika] Jak wytłoczyć owiewkę
Monster sQbee   

Temat bardzo istotny - jak widac niewielu się podejmuje rozwiązać go we własnym zakresie.
Niestety po kiku próbach też się poddałem - ponieważ mam modeli na sklejanie do końca XXI wieku, kupuję głównie te, do których są tłoczone kabinki - proponuję aby inni też tak zaczęli postępować - tym bardziej, że bardziej postępowi (choć niespecjalnie lubiani przeze mnie- piszę aby uprzedzić bezsensowne zarzuty) Wydawcy rozumieją , że trzeba dbać o klienta - i model wychodzi niemal równolegle z kabinką.
Uważam, że jest to ważniejszy dodatek od wręg laserowych bo szalenie determinuje końcowy wygląd modelu - ale to jest w miarę proste - przy kabinkach Wydawcom wygodniej chowac głowę w piasek (życzę im serdecznie aby rynek uświadomił im jaka część ciała pozostaje wówczas nie chroniona ;-)
Chętnie zobaczyłbym również, jak mistrzowie sklejają osłony z zaproponowanych zazwyczaj siatek - jakoś nie udało mi się aby to wyszło zadowalająco w przypadku powierzchni nierozwijalnych (na przykład, aby pokazać, że nie jednego Wydawcę mam na myśli - w Me-209, Jak-3, PITTS, A-10, E-152; czy Ła-7)



Post zmieniony (04-12-07 23:19)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024