FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
12-12-07 21:06  Odp: [Relacja] Lockheed Hudson Mk II- Modelcard -powiększony
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Witam kolegów
Na dzien dobry obiecane wcześniej Kroolo zdjęcie z budowy silnika a w zasadzie cylindrów

Na zdjęciu od lewej
#1 oklejone na wykałaczce paski papieru od drukarki stanowiące główny element bryły cylindra
#2 wykonane nacięcia w górnej częsci na wklejenie pasów tekt. z okładki od segregatora ( chodzi o odpowiednią grubość ) imitujących osłonę klawiatury
#3 paski wklejone na swoje miejsce ale jeszcze nie opiłowane
#4opiłowane osłony klawiatury i pomalowane Humbrolem oraz nawinięty drut imitujący żebrowanie cylindrów - drut klejony CA
#5 gotowy cylinder ale jeszcze bez osłon lasek popychaczy zaworów te zostały doklejone później po zamocowaniu cylindrów do karterów.

Kolejne zdjęcie przedstawia budowę statecznika poziomego i mój pomysł na wypełnienie.

Poniżej może lepiej widoczne

Wypełnienie czy też może wzmocnienie to jest pianka pozyskana z białych tacek na których pakowany jest w marketach np. żółty ser :-)
Piłuje się o wiele lepiej niż styropian i jest chyba mocniejsza
Prace trwają nadal, choć relacja trochę zwolniła gdyż jak się pewnie domyślacie wystartowałem z nią mając już model mocno zaawansowany.
Oczywiście czekam na słowa konstruktywnej krytyki i pytania na które chętnie odpowiem.
Z Poważaniem
Koszałek

 
20-01-08 18:13  Odp: [Relacja] Lockheed Hudson Mk II- Modelcard -powiększony
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Czas nieubłagalnie mija ale prace cały czas trwały. Brak dokumentacji zdjęciowej wynika z tego że jak już zdobędę czas na klejenie to brakuje go na fotografowanie albo-albo.
Do rzeczy na pierwszy ogień silniki, które nabrały już prawie ostatecznego wyglądu.Brakuje w nich kabli wysokiego napięcia - testy nie dały oczekiwanego rezultatu ale próby trwają
,
na ostatnim zdjęciu widać silnik razem z gondolą. Jeśli chodzi o te elementy to nie mam żadnych zastrzeżeń.
W międzyczasie wykonałem gondole silnikowe oraz prowadnice klap a płaty zostały przyklejone do kadłuba. Tu również z pasowaniem nie było problemu. Po sklejeniu płatów mogłem w końcu policzyć skalę - wyszło prawie dokładnie 1:24!
, , ,
oczywiście retusz w normalnym świetle nie jest tak widoczny a w kilku miejscach jeszcze go brak

 
20-01-08 18:27  Odp: [Relacja] Lockheed Hudson Mk II- Modelcard -powiększony
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Nie wiem jak reszcie forumowiczów, ale mnie podoba się Twoja praca.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
20-01-08 19:58  Odp: [Relacja] Lockheed Hudson Mk II- Modelcard -powiększony
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Ceva dziękuję za pochwałę to jest motywujące ;-)
Pierwsze segmenty też zostały połączone w większą całość. Tu nie obyło się bez problemów. Jak już wcześniej pisałem powiększanie powoduje powstanie niedokładności któtych nie byłoby w oryginalnym rozmiarze. Ten błąd + błąd wykonania spowodował powstanie szpar , które zostały zalane klejem. Tu zapomniałem dodać że całość jest klejona głównie Patexem .
, ,
No i wreszcie ogon. Tu z wyjątkiem mojego braku umiejetności zero problemów
, ,
I tu niestety popełniłem jeden błą - pytanie do spostrzegawczych jaki? Odpowiedź w kolejnym odcinku.
Z Poważaniem
Koszałek

 
20-01-08 20:27  Odp: [Relacja] Lockheed Hudson Mk II- Modelcard -powiększony
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Zamienione końcówki statecznika poziomego ;-)

Jaka jest przewidziana nagroda? :-D

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
21-01-08 09:41  Odp: [Relacja] Lockheed Hudson Mk II- Modelcard -powiększony
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Ceva - ciepłp, ciepło ale to nie to !
W dzisiejszym odcinku kilka dalszych etepów.
#1 Kabina - wykonane dokladnie w/g wskazań projektanta - jak na dzisiejsze standardy i skal;ę modelu mocno uproszczona ale gdy porównałem ją z dokumentacją fotograficzną stwierdziłem że jej przerabianie przerasta moje możliwości albo raczej poziom chęci ,

#2 Całość - nadszedł moment w którym można już złożyć to na sucho w całość
,
z wyjątkiem śladowo- widocznego na zdjęciach pudełka zapałek zapomniałem umieścić jakiś element porównawczy , choćby symboliczną pięciozłotówkę ale proszę mi wierzyć ten grubasek ma naprawdę słuszne rozmiary! Kolejne zdjęcia pojawią się po złożeniu kadłuba w całość. Aktualnie trwają prace nad podwoziem. I tu mała prośba do kolegów. Jeżeli ktoś dysponuje zdjęciami tego elementu to byłbym bardzo wdzięczny. Coś nie coś znalazłem w sieci i stąd moje przekonanie że propozycja projektanta to mocne uproszczenie , dlatego chciałbym to zmienić.

Pozdrawiam
Z Poważaniem
Koszałek

 
21-01-08 10:40  Odp: [Relacja] Lockheed Hudson Mk II- Modelcard -powiększony
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Ech, głąb ze mnie zamienione są oczywiście stateczniki pionowe :-).

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
21-01-08 11:21  Odp: [Relacja] Lockheed Hudson Mk II- Modelcard -powiększony
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Ceva trafiony zatopiony. Dostrzegłem to dopiero po przyklejeniu. Okazało się że tak lepiej pasowały i nie zwróciłem uwagi na zamienione plamy malowania. O jeden most ( statecznik ) za daleko ;-). Gratuluje spostrzegawczości a nagroda , no cóż przy najbliższym spotkaniu ja stawiam !

Z Poważaniem
Koszałek

 
15-02-08 13:12  Odp: [Relacja] Lockheed Hudson Mk II- Modelcard -powiększony
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Pora uaktualnić relację.
#1 podwozie - tu do końca nie byłem zadowolony z propozycji projektanta. Trochę zmieniłem felgi. Powstały jako pewna kompilacja tego co udało mi się znaleźć w sieci. Niestety zdjęć samego podwozia jest mało więc to co wykonałem to tylko moje przybliżenie
, ,
Nadeszła w końcu chwila kiedy większe fragmenty można było połączyć w całość
, ,
, ,
, ,
I wreszcie dla pokazania gabarytów całego modelu zdjęcie zamiast z pięciogroszówką to z płytą CD - wydaje mi się że jest bardziej odpowiednia aby pokazać skalę

A teraz parę detali a raczej podzespołów
, ,
,
Retusz nie jest jeszcze ukończony.Połączenie w całość odbyło się bez większych problemów. Powstałe niedokładności wynikają tylko z mojego braku umiejętności. Przy modelu o takich gabarytach należy niestety przewidzieć , że złożenie w całość powoduje problemy w doklejaniu końcowych drobnych elementów. Zostało już naprawdę niewiele. Korzystając z opinii kolegów po raz pierwszy użyłem do przyklejenia ramek do wytłoczek kabiny kleju UHU POWER - dla mnie bomba. Zdjęcia z tego etapu już niebawem a teraz poddaję się ocenie i czekam na ewentualne pytania na które chętnie odpowiem
Z Poważaniem
Koszałek

 
29-03-08 18:45  Odp: [Relacja] Lockheed Hudson Mk II- Modelcard -powiększony
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Sporo czasu uplynęło ale budowa trwała i oto mogę pokazać efekt końcowy. Oczywiście daleko mu do doskonalości wymiataczy ale ja jestem zadowolony. Udało mi się sprawdzić w trakcie budowy parę pomysłów a głównie zastosować patenty szanownego koleżeństwa. Błędy wynikają napewno w pierwszej kolejności z braku moich umiejętności a w drugiej procesu powiększania. Sam model oceniam bardzo wysoko ( jak na czasy kiedy był wydany ) i w planach mam zbudowanie go z posiadanej oryginalnej wycinanki. Myślę że w skalii 1:33 wszystkie niedociągnięcia znikną.

, , ,
, , ,
, , ,
, ,
Na koniec chętnie odpowiem na wszelkie pytania o ile takowe się pojawią. Jeśli chodzi o zdjęcia końcowe to jest ich znacznie więcej i jeśli kogoś zainteresuje jakiś element to chętnie uzupełnię.Licząc na słowa konstruktywnej oceny

Pozdrawiam
Z Poważaniem
Koszałek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024