FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
14-11-07 22:05  Odp: [Zapowiedź] WAK 11/2007 - Polski czołg szybki 10TP - skala 1:25
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Grzegorz, w Muzeum Wojska Polskiego znajduje się nie tylko TKS, ale również jego pomniejszony, metalowy model. Model został zbudowany w latach 30-tych i pomalowany farbami stosowanymi do malowania czołgów i innych pojazdów WP. To właśnie na nim najlepiej jest wzorować się co do barw, choć z drugiej strony trzeba wziąć poprawkę na okres siedemdziesięciu lat, jakie upłynęły od nałożenia ich na model.

--

 
14-11-07 22:08  Odp: [Zapowiedź] WAK 11/2007 - Polski czołg szybki 10TP - skala 1:25
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

Noooo...
i wszyscy są tak bystrzy i gienialni że patrząc na skan arkusza modelu w monitorze są w stanie określić że kolory modelu są ok i piać z zachwytu ;-)

Pogratulować :D :D :D :D :D !!!!!

--

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

Post zmieniony (15-11-07 12:20)

 
14-11-07 22:57  Odp: [Zapowiedź] WAK 11/2007 - Polski czołg szybki 10TP - skala 1:25
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5


" i wszyscy są tak bystrzy i gienialni że patrząc na skan arkusza modelu w monitorze są w stanie określić że kolory modelu są ok i piać z zachwytu ;-)

Czytać u w a ż n i e j Panie Grzegorz co w s z y s c y geniusze piszą (pieją) :p

Zasugerowałem jedynie że temat barw (1939) jest baaardzo śliski a droga do konsensusu wyboista i długa :D

Suróweczka bardzo mi się podoba i tego akurat jestem pewien na 100 %

Pozdrowienia
R

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
15-11-07 02:48  Odp: [Zapowiedź] WAK 11/2007 - Polski czołg szybki 10TP - skala 1:25
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

He, trochę to trwało ale skumałem w końcu :]

Uwierz mi Grzegorzu że trochę siedzę w grafice i nie jestem takim palantem by przykładać dużą wagę do barw na monitorze.
Pisząc
"całkiem możliwe że widzimy coś innego jak patrzymy na te plansze" zasugerowałem (chyba niezrozumiale) że ja nie widzę powodu by sypać d z i e g c i e m patrząc na te obrazki.

Temat malowania (1939) nauczył mnie pokory, nigdy nie powiem na pewniaka że jest ok albo nie ok (jak już będę miał tego WAK-a w łapkach to szewista też:))

Póki co zwalczam w sobie odruch patrzenia na polskie pojazdy z punktu widzenia barwnych ilustracji Pana Jońcy...bo to wypacza ;)

AAAApsik

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
15-11-07 12:10  Odp: [Zapowiedź] WAK 11/2007 - Polski czołg szybki 10TP - skala 1:25
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ależ gorąca dyskusja...;-) !
Proponuję teraz poczekać na wycinankę i ocenić "własnoorganoleptycznie".

A może wydawca coś nam więcej szepnie o kolorach...?
Tylko na Boga : z godnością ! ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
15-11-07 15:42  Odp: [Zapowiedź] WAK 11/2007 - Polski czołg szybki 10TP - skala 1:25
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Zamiast się "żreć" to byście powiadomili kolegę wydawcę, że na okładce jest skala 1:33 i na pewno jest czas aby to poprawić?

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
15-11-07 18:30  Odp: [Zapowiedź] WAK 11/2007 - Polski czołg szybki 10TP - skala 1:25
Wojciech Cięciwa   

Skala jest podwójna :)
W pasku na górze 1:33, a na dole w rogu 1:25 :D może to znaczy, że są to dwa modele ?? :D

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
15-11-07 19:21  Odp: [Zapowiedź] WAK 11/2007 - Polski czołg szybki 10TP - skala 1:25
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5


Bebe szczerze mówiąc okładki wogóle nie oglądałem, od razu przeszedłem do zdjęć modelu i >żarcia< 8-))

Nooo gaffa będzie jak to tak będzie z tą skalą ;)

Pozdrumbrum
R

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
15-11-07 20:16  Odp: [Zapowiedź] WAK 11/2007 - Polski czołg szybki 10TP - skala 1:25
paakub 

 

MIODZIO.........zabraklo mi slow........

Piotr

 
16-11-07 21:05  Odp: [Zapowiedź] WAK 11/2007 - Polski czołg szybki 10TP - skala 1:25
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

A mnie ten naprawdę ładny model mimo wszystkich dywagacji na jego temat nadal bardzo się podoba, tym bardziej, że wykonany właśnie ze starego GPM-u już od wielu lat stoi w mojej gablocie obok innych pojazdów pancernych z września 1939 r.

,,,

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024