FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-11-07 14:45  [technika] siatki, kratki do wentylatorów itp.
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Ostatnio w jednym ze szczecińskich supermarketów kupiłem takie oto sitko.


Kosztowało to coś około 3,50 zł. Moim zdaniem idealne na wszelkiej maści siatki, kratki do wentylatorów, późne wersje osłon przed pociskami z głowicą kumulacyjną itp. Można to ciąć nożykiem do tapet i formować w różne kształty. Co najważniejsze po wycięciu nie rozpada się na pojedyncze druciki. Cenowo z pewnością bardziej atrakcyjne od blaszek fototrawionych.

--

pozdrawiam
Piotr




Post zmieniony (11-11-07 14:46)

 
11-11-07 15:07  Odp: [technika] siatki, kratki do wentylatorów itp.
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Ha - niezła rzecz :-) kiedyś eksperymentowałem z firanką o równych drobnych oczkach, bez ozdób, miała jednak wadę - sama z siebie była nazbyt wiotka i trudno było uzyskać większe równe pola...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
11-11-07 16:49  Odp: [technika] siatki, kratki do wentylatorów itp.
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Do tego rodzaju kratek nadają się równierz plastykowe siatki na owady (takie z których można sobie zrobić siatke do okna żeby latem gdy wieczorem jest jeszcze gorąco komary nie wlatywały do pokoju ;) ). Kosz jest w sumie groszowy a efekt zapewne ciekawy ;).
Odchodząc nieco od tematu, to z takiej siatki zrobiłem cos co imituje blachę ryflowaną.

--

Yasiu
4446759



Post zmieniony (11-11-07 16:51)

 
11-11-07 17:52  Odp: [technika] siatki, kratki do wentylatorów itp.
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Dokładnie takie samo sitko zakupiłem z podobnym pomysłem, co do jego wykorzystania. Niestety dla mnie spodobało się żonie... Tym sposobem musze kupić kolejne... ;)
Pozdrawiam :)

--

 
11-11-07 18:21  Odp: [technika] siatki, kratki do wentylatorów itp.
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Normalnie pszesz pisałem o tym ze 3 lata wstecz :D Stosowałem takie sitko do wszystkich prezentowanych tu na forum modeli.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
12-11-07 00:15  Odp: [technika] siatki, kratki do wentylatorów itp.
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

U mnie w Real bylo za 4zeta natomiast innej firmy za 12 zeta i sam zastosowalem ja wlasnie przy budowie Abramsa z flymodel idealnie pasuje

 
12-11-07 17:55  Odp: [technika] siatki, kratki do wentylatorów itp.
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Fajne sitko ,można na nim knedle odcedzić.
A tak poważnie,można tego użyć ,ale niezależnie jaki model będziesz budował dasz taką samą siatke ,wychodząc z założenia , że właśnie jest najlepsza ,bo masz ją na stanie.
Jeśli już nie chce ktoś użyć blaszki celowanej ,dedykowanej do danego modelu można skorzystać z produktu firmy Aber ,która oferuje różne wzory siateczki i wielkości oczek . Zawsze jednak będzie to namiastka. Jedyną zaletą takiego sitka jest cena i faktycznie zastosowanie w przypadku budowy modelu z ekranami Thoma.
Na grillach będzie to ersatz .

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER



Post zmieniony (12-11-07 19:47)

 
31-05-12 23:31  Odp: [technika] siatki, kratki do wentylatorów itp.
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Pozwoliłem sobie odświeżyć wątek - na allegro znalazłem i zakupiłem takie fajne siatki od allegrowicza "jannierdzewny":
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=22944506
polecam, zwłaszcza siatkę o oczku 0,07mm plecioną (może raczej tkaną?) :) z drutu grubości 0,045mm ! Chyba najdrobniejsza na allegro.

--
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości - Albert Einstein

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024