FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-11-07 21:39  [Relacja/Galeria] TKS od GPM - mocno zmieniony...
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dawno, dawno temu, (a dokładnie w 2005) w odległej galaktyce, (galaktyka Brochów nad Bzurą) wśród wybuchów, jazgotu broni maszynowej i tętętu kawalerii śmignął taki sobie karaluch

Zdjęcie z sieci :


Po opadnięciu bitewnego kurzu, po powrocie do domu postanowiłem sobie takiego wychodować :-)

Za podstawę wziąłem TKS z GPMu. Zakres zmian jest dość spory - planowane różnice - powłoka lakiernicza troszke nieseryjna, brak paru klap i klapek, brak części śrub, wypatroszone wnętrze - brak siedzisk, tymczasowy zbiornik paliwa, silnik od Żuka, skrzynia i przeniesienie napędu oryginalne, jakiś PK w ersatzu jażma uniwersalnego, do tego dodam atrapy śrub, wizjerów bocznych z zawiasami i zamkami blokującymi.

Po kolei.
Najpierw zrobiłem sobie kółka, wannę i przygotowałem nadbudówkę do złożenia

Koła zaglutowane i oszlifowane. Troche zmieniłem konstrukcję kół nośnych, lekko zmieniłem budowę napędowych.


Wanna kadłuba wypatroszona z wycinankowego wnętrza, na podstawie zdjęć i monografi zrobiłem śruby (cała konstrukcja jest skręcana, a nie nitowana), fundament silnika i skrzyni biegów. Wiem że powinien być jeszcze jeden otwór w podłodze (pod chłodnicą) ale nie mogę dokładnie go zlokalizować więc z wycinaniem czekam na zdjęcia :)





Te białe kropki, śruby, były robione za pomocą tego urządzenia :)




Ale to historia :-) Obecny stan TKSa poniżej:

Wanna podwozia


Nadbudówka


skrzynia biegów


silnik - fotki z pozdrowieniami dla AVIATORA :-) - silnik zrobiony na bazie Jego modelu, może troche zmieniony, ale 3 główne części są mało zmienione. Generalne dużo bawiłem sie w zlepianie warstw tektury, glutowanie i szlifowanie. Chłodnica z papieru i drutu.


Układ napędowy złożony na sucho


Po złożeniu na sucho w całość


Silnik trzeba trochę podmalować, dodać kierownicę, wydech i najwyższy czas żeby pomyśleć o malowaniu finalnym środka i dodaniu klamotów na podłogę (jakaś fantazyjnie leżąca szmatka i siedziska ze starych taboretów :) ) potem zamknę środek i zajmę się powłoką zewnętrzną. Układ trakcyjny dłubie się w międzyczasie, ale oprócz kółek wiele nie ma jak na razie.

Rdza malowana Humbrolem 113 jako baza, na to troche 53 przebijającej stali i pigmenty MIGa, standart rust, light rust i europe dust, czasem maźnąłem troche Pactrą A51 rust. Silnik to Humbrol 11 (aluminium), czarny 33 i zacieki akrylem artystycznym brąz van dycka.

pzdr
Michał

--

Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

Post zmieniony (13-06-09 16:09)

 
08-11-07 22:13  Odp: [Relacja] TKS od GPM - mocno zmieniony...
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Model zapowiada się bardzo ciekawie. Ale skoro nie będzie miał siedzeń, podłoga będzie całkowicie wyeksponowana. Niestety brakuje w niej otworu wentylacyjnego wraz z klapą, znajdującą się za siedzeniem kierowcy, a przed chłodnicą. Klapa była otwierana za pomocą prawej dźwigni obok kierowcy.

--



Post zmieniony (08-11-07 22:14)

 
08-11-07 22:38  Odp: [Relacja] TKS od GPM - mocno zmieniony...
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Siedzisk nie ma, ale są szmaty i jakieś dwa kawałki taboretów, czy innych siedzień więc nie będzie widać.





Poza tym właśnie wyciąłem :-))

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
09-11-07 09:49  Odp: [Relacja] TKS od GPM - mocno zmieniony...
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

Łosiu - nie zapomnij o przestrzelinach na przednim pancerzu, kojarz mi się też że jest jakaś dziura od spodu, no i koniecznie poproszę wersję z palstkowum baniaczkiem i z dymkiem - z Bzury 2006 (albo 05) ;-)

fajny pomysł!!!

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
09-11-07 10:19  Odp: [Relacja] TKS od GPM - mocno zmieniony...
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wersja z 2005 :-) niestety, nie będzie gości z baniakami mineralnej :-) - to była 2006 (Mk2005 jest z brakami w śrubach i klapkach, tymczasowym tłumikiem, usuniętymi klapami za silnikiem)
Ale dzięki że zwróciłeś uwagę na przestrzeline, wcześniej nie zauważyłem :-)

Szukam dobrej jakości zdjęcia tyłu z otwartymi klapami, tam przy chodnicy jest jakiś "dynks" - coś okrągłego na stojaku. Przedtem myślałem że tam tylko był układ ręcznego rozruchu, ale on na zdjęciach w monografi był w zupełnie innym miejscu. dopiero znalazłem na jednym szkicu, że tam jakiś stojak do wentylatora powinien być. Nie wiem niestety czy tam był wentylator (ale raczej nie) czy tylko pozostałość stojaka.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
09-11-07 11:41  Odp: [Relacja] TKS od GPM - mocno zmieniony...
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

zobaczę czy w niedzielę nie będzie TKS w Łodzi pod pomnikiem Piłsudskiego - jakby co to postaram się cyknąć fotkę :)

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
09-11-07 11:49  Odp: [Relacja] TKS od GPM - mocno zmieniony...
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo ciekawy projekt!
Podoba mi sie pomysł ze szmatami i taboretami ;-)
Unikatowy model na wystawę!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-11-07 13:09  Odp: [Relacja] TKS od GPM - mocno zmieniony...
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Oj, chodzi mi tankietka po głowie, chodzi...na razie jestem za cieńki w tym temacie więc poprzestanę na stałym oglądaniu tego co tu się będzie działo.

[edit]
I trzymam kciuki w górze oczywista ;)

Pozdrawiam
R

--

coś się kończy, coś się zaczyna

Post zmieniony (09-11-07 13:12)

 
09-11-07 16:30  Odp: [Relacja] TKS od GPM - mocno zmieniony...
Bebik   

To bedzie bardzo uroczy karaluch.

 
11-11-07 22:24  Odp: [Relacja] TKS od GPM - mocno zmieniony...
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

zgodnie z obietnicą, kilka zdjęć detali tankietki...
była wystawiona na pokazie w ramach obchodów Święta Niepodległości w Łodzi..
tak to wyglądało:



a tu to co udało mi się pstryknąć z detali..






mam nadzieję ze się nada !!

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
11-11-07 22:29  Odp: [Relacja] TKS od GPM - mocno zmieniony...
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki - szkoda że nie udało się zajżeć przez tylne klapy.
BTW - wczoraj widziałem jak druga tankietka jeździ :-)))))

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
11-11-07 22:34  Odp: [Relacja] TKS od GPM - mocno zmieniony...
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

oo, to wstawili w końcu jej silnik??

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
11-11-07 23:14  Odp: [Relacja] TKS od GPM - mocno zmieniony...
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

tak - ale inny. Tyle że taki jak powinien, a nie ersatz. W oryginalnym jest za dużo roboty zeby go odpalić (wykonanie tłoków od nowa), trzeba poczekać - ale jak na złość właśnie tego elementu którego fotek szukam nie zdażyli założyć ;-)))

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
11-11-07 23:14  Odp: [Relacja] TKS od GPM - mocno zmieniony...
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

jeszcze kilka zdjęć, niestety nic ze środka..



wspominana przestrzelina na przednim pancerzu



i jeszcze rzut oka na gąski



przekazałem panu Jackowi Kopczyńskiemu że robisz model jego TKS-a - ucieszył się :)

a tak przy Święcie Niepodległości będąc krótka informacja - w tym egzemplarzu tankietki zginęło naszych 2 żołnierzy w 1939....
[**]

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
20-11-07 23:05  Odp: [Relacja] TKS od GPM - mocno zmieniony...
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Michał dla Ciebie jako znawcy tematu taka oto perełka w prezencie.
[URL=www.fotosik.pl][/URL]

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
18-02-08 23:49  Odp: [Relacja] TKS od GPM - mocno zmieniony...
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cześć

Żeby niebyło że nic nie robie. Pomyślałem że ożywie relacje i wkleje jakieś fotki. Robione komórką więc World Press Photo to one nie zdobędą :-)
Na razie paćkam sobie karalucha rdzą i czasem coś dokleje :-). Wiele nie zrobiłem od ostatniego wpisu bo czasu mało i natchnienie uleciało...

Na zdjęciach wszystkie elementy wklejone. Przeniesienie napędu oryginalne, nieseryjny silnik, chłodnica, zbiornik paliwa i siedzisko charakterystyczne dla tego egzemplarza w wersjach finalnych :-) (tylko chłodnica będzie zakryta od tyłu.)
W środku brakuje pedałów, stojaka wentylatora z osłoną chłodnicy, akumulatora i kierownicy i stacyjki z kluczykiem :-).


Na razie grzebie przy układzie jezdnym i czekam na zdjecia paru elementów, które pozwolą mi zamknąć bude.
Tyle na dzisiaj, narka :-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
19-02-08 09:30  Odp: [Relacja] TKS od GPM - mocno zmieniony...
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Wygląda jak by naprawdę był zardzewiały :-)

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
29-02-08 23:55  Odp: [Relacja] TKS od GPM - mocno zmieniony...
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam

W domu pojawiła się nowa zabawka, więc chciałem zobaczyć czy potrafi robić zdjęcia modeli :-)

Wanna wygląda tak::

Wszystko w środku wklejone. doszły pedały, kolumna kierownicy i stacyjka z podstawką.

W międzyczasie kleje zawieszenie, które na tą chwile wygląda tak:
(koła nie są przyklejone)
Chyba będę troche przemalowywał, bo mimo wszystko powinno być troche mniej rdzy. Na tych podłużnych elementach wychodzi sporo zielonkawej farby.


zbliżenie na pedały. W powiększeniu strasznie to wygląda... ale w realu fajnie :-)



zbliżenie na kluczyki w stacyjce :-)


pzdr
Michał

--

Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

Post zmieniony (01-03-08 00:00)

 
13-06-09 16:08  Odp: [Relacja] TKS od GPM - mocno zmieniony...
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam

Czas zakończyć relacje. O modelu nie zapomniałem, dłubałem sobie czasami przy nim, ale efekty nie nadawały się do publikacji. Po prostu mało się zmieniało. Dopiero zbliżający sie wyjazd na Wrocławskie Spotkanie Modelarzy Kartonowych dał mi kopa i postanowiłem dokończyć model. Miałem praktycznie wszystko zrobione, trzeba było tylko złożyć to do kupy i pomalować.
Po uzupełnieniu wnętrza, zamknąłem budę, zrobiłem łby śrub, pomalowałem całosć, zamontowałem podwozie, poprawiłem malowanie. Potem rozebrałem i przerobiłem górne klapy na otwarte bo za dużo zasłaniały i model skończony :-) Prościzna, a tyle czekałem na dokończenie :-)
Poniżej galeria końcowa.











A pochwale się, co mi tam :-)
Ponizej efekt wizyty we Wrocławiu, GrandPrix i tytuł SuperGEKOna :-)

Moje pierwsze nagrody za modele w życiu :-) Ale sodówa mi chyba nie uderzy ;-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

Post zmieniony (20-04-24 13:30)

 
13-06-09 16:15  Odp: [Relacja/Galeria] TKS od GPM - mocno zmieniony...
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Jak prawdziwy! :) Szacun za takie wykonanie, hehe :)

 
13-06-09 16:41  Odp: [Relacja/Galeria] TKS od GPM - mocno zmieniony...
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Dawno nie widziałem tak świetnie zrobionego modelu. Oprócz genialnej rdzy jest w modelu wiele "smaczków", jak kluczyki, akumulator czy przezroczysty wężyk z paliwem.. I ten pedał gazu z deski :)

 
13-06-09 22:40  Odp: [Relacja/Galeria] TKS od GPM - mocno zmieniony...
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Wielkie gratulacje zasłużonych wyróżnień.
Tankietka przyciągała uwagę wśród bardzo, bardzo wielu innych i jak się okazało "to coś" nie mieszka tylko w wielkich i wypasionych modelach.

Wyróżnienia w pełni zasłużone.

poadrawiam pol

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
15-06-09 10:33  Odp: [Relacja/Galeria] TKS od GPM - mocno zmieniony...
Mariusz.R 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Żeś pojechał... Wielkie modelarstwo w małym modelu. Gratulacje wielce zasłużone !!!

--
Pozdrawiam ;-) ŁSM

 
15-06-09 11:37  Odp: [Relacja/Galeria] TKS od GPM - mocno zmieniony...
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Pol, właśnie dlatego mamy we Wrocławiu dwa Grand Prix - jedno publiczności i drugie modelarzy. Właśnie żeby dostrzec i uhonorować takie perełki, najczęściej "ginące" pośród innych, wiekszych modeli.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024