FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
08-11-07 21:39  [Relacja/Galeria] TKS od GPM - mocno zmieniony...
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dawno, dawno temu, (a dokładnie w 2005) w odległej galaktyce, (galaktyka Brochów nad Bzurą) wśród wybuchów, jazgotu broni maszynowej i tętętu kawalerii śmignął taki sobie karaluch

Zdjęcie z sieci :


Po opadnięciu bitewnego kurzu, po powrocie do domu postanowiłem sobie takiego wychodować :-)

Za podstawę wziąłem TKS z GPMu. Zakres zmian jest dość spory - planowane różnice - powłoka lakiernicza troszke nieseryjna, brak paru klap i klapek, brak części śrub, wypatroszone wnętrze - brak siedzisk, tymczasowy zbiornik paliwa, silnik od Żuka, skrzynia i przeniesienie napędu oryginalne, jakiś PK w ersatzu jażma uniwersalnego, do tego dodam atrapy śrub, wizjerów bocznych z zawiasami i zamkami blokującymi.

Po kolei.
Najpierw zrobiłem sobie kółka, wannę i przygotowałem nadbudówkę do złożenia

Koła zaglutowane i oszlifowane. Troche zmieniłem konstrukcję kół nośnych, lekko zmieniłem budowę napędowych.


Wanna kadłuba wypatroszona z wycinankowego wnętrza, na podstawie zdjęć i monografi zrobiłem śruby (cała konstrukcja jest skręcana, a nie nitowana), fundament silnika i skrzyni biegów. Wiem że powinien być jeszcze jeden otwór w podłodze (pod chłodnicą) ale nie mogę dokładnie go zlokalizować więc z wycinaniem czekam na zdjęcia :)





Te białe kropki, śruby, były robione za pomocą tego urządzenia :)




Ale to historia :-) Obecny stan TKSa poniżej:

Wanna podwozia


Nadbudówka


skrzynia biegów


silnik - fotki z pozdrowieniami dla AVIATORA :-) - silnik zrobiony na bazie Jego modelu, może troche zmieniony, ale 3 główne części są mało zmienione. Generalne dużo bawiłem sie w zlepianie warstw tektury, glutowanie i szlifowanie. Chłodnica z papieru i drutu.


Układ napędowy złożony na sucho


Po złożeniu na sucho w całość


Silnik trzeba trochę podmalować, dodać kierownicę, wydech i najwyższy czas żeby pomyśleć o malowaniu finalnym środka i dodaniu klamotów na podłogę (jakaś fantazyjnie leżąca szmatka i siedziska ze starych taboretów :) ) potem zamknę środek i zajmę się powłoką zewnętrzną. Układ trakcyjny dłubie się w międzyczasie, ale oprócz kółek wiele nie ma jak na razie.

Rdza malowana Humbrolem 113 jako baza, na to troche 53 przebijającej stali i pigmenty MIGa, standart rust, light rust i europe dust, czasem maźnąłem troche Pactrą A51 rust. Silnik to Humbrol 11 (aluminium), czarny 33 i zacieki akrylem artystycznym brąz van dycka.

pzdr
Michał

--

Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

Post zmieniony (13-06-09 16:09)

 
08-11-07 22:13  Odp: [Relacja] TKS od GPM - mocno zmieniony...
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Model zapowiada się bardzo ciekawie. Ale skoro nie będzie miał siedzeń, podłoga będzie całkowicie wyeksponowana. Niestety brakuje w niej otworu wentylacyjnego wraz z klapą, znajdującą się za siedzeniem kierowcy, a przed chłodnicą. Klapa była otwierana za pomocą prawej dźwigni obok kierowcy.

--



Post zmieniony (08-11-07 22:14)

 
08-11-07 22:38  Odp: [Relacja] TKS od GPM - mocno zmieniony...
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Siedzisk nie ma, ale są szmaty i jakieś dwa kawałki taboretów, czy innych siedzień więc nie będzie widać.





Poza tym właśnie wyciąłem :-))

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
09-11-07 09:49  Odp: [Relacja] TKS od GPM - mocno zmieniony...
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

Łosiu - nie zapomnij o przestrzelinach na przednim pancerzu, kojarz mi się też że jest jakaś dziura od spodu, no i koniecznie poproszę wersję z palstkowum baniaczkiem i z dymkiem - z Bzury 2006 (albo 05) ;-)

fajny pomysł!!!

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
09-11-07 10:19  Odp: [Relacja] TKS od GPM - mocno zmieniony...
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wersja z 2005 :-) niestety, nie będzie gości z baniakami mineralnej :-) - to była 2006 (Mk2005 jest z brakami w śrubach i klapkach, tymczasowym tłumikiem, usuniętymi klapami za silnikiem)
Ale dzięki że zwróciłeś uwagę na przestrzeline, wcześniej nie zauważyłem :-)

Szukam dobrej jakości zdjęcia tyłu z otwartymi klapami, tam przy chodnicy jest jakiś "dynks" - coś okrągłego na stojaku. Przedtem myślałem że tam tylko był układ ręcznego rozruchu, ale on na zdjęciach w monografi był w zupełnie innym miejscu. dopiero znalazłem na jednym szkicu, że tam jakiś stojak do wentylatora powinien być. Nie wiem niestety czy tam był wentylator (ale raczej nie) czy tylko pozostałość stojaka.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
09-11-07 11:41  Odp: [Relacja] TKS od GPM - mocno zmieniony...
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

zobaczę czy w niedzielę nie będzie TKS w Łodzi pod pomnikiem Piłsudskiego - jakby co to postaram się cyknąć fotkę :)

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
09-11-07 11:49  Odp: [Relacja] TKS od GPM - mocno zmieniony...
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo ciekawy projekt!
Podoba mi sie pomysł ze szmatami i taboretami ;-)
Unikatowy model na wystawę!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-11-07 13:09  Odp: [Relacja] TKS od GPM - mocno zmieniony...
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Oj, chodzi mi tankietka po głowie, chodzi...na razie jestem za cieńki w tym temacie więc poprzestanę na stałym oglądaniu tego co tu się będzie działo.

[edit]
I trzymam kciuki w górze oczywista ;)

Pozdrawiam
R

--

coś się kończy, coś się zaczyna

Post zmieniony (09-11-07 13:12)

 
09-11-07 16:30  Odp: [Relacja] TKS od GPM - mocno zmieniony...
Bebik   

To bedzie bardzo uroczy karaluch.

 
11-11-07 22:24  Odp: [Relacja] TKS od GPM - mocno zmieniony...
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

zgodnie z obietnicą, kilka zdjęć detali tankietki...
była wystawiona na pokazie w ramach obchodów Święta Niepodległości w Łodzi..
tak to wyglądało:



a tu to co udało mi się pstryknąć z detali..






mam nadzieję ze się nada !!

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024