FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
12-11-07 09:41  Odp: [relacja] Admiral Hipper - GPM
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

przepraszam już poprawiłem

 
14-11-07 19:51  Odp: [relacja] Admiral Hipper - GPM
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Była chwila postoju ale już wracam.Tak się naoglądałem waszych relacji i chce mi sie tak samo robić, choć jednak umiejętności jeszcze nie takie jak się chce. Zabrałem się za burty i nieszczęsne bulaje miedziane czy mosiężne jak kto woli, udało mi się także zrobić jedną drabinkę -efekt ocenicie sami.Troszkę muszę jeszcze popracować nad retuszem (maluję igłą do szycia )


przepraszam za jakość ale chyba więcej nie uda mi się wycisnąć z mojego aparatu

 
14-11-07 20:53  Odp: [relacja] Admiral Hipper - GPM
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Wooo! wielki respekt za te bulaje i drabinke, wszystko idzie w jak najbardziej dobrym kierunku. Ja uczący sie dopiero takiego fachu dlatego z pytankami : Jak malujesz igłą do szycia (nie bardzo kumam..) i jak robisz te bulaje??? Pozdrawiam serdecznie!

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
14-11-07 22:13  Odp: [relacja] Admiral Hipper - GPM
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeśli chodzi o wykonanie bulaji ( czy bulajów) to ładnie opisał to Robert Śliwa (Saburo) w relacji z Bismarcka cz 2. Relacja godna polecenia , wiele się z niej uczę, może kiedyś będę robił tak piękne modele. A jeśli chodzi o malowanie igłą to niektórzy stosują wykałaczkę ja igłę .Moczysz koniec igły w farbie i malujesz . Przy moczeniu staraj się nabrać mało farby( tak aby nie zrobiła się kropla , bo kapnie na element i będzie plama)koniec igły ma mieć kolor i tym końcem pocieram aż będzie pomalowane. Ot cała technika.
Nd bulajami postaram sie zrobić okapy ( jeśli będe umiał i wyjdą na tyle dobrze by je zastosować ). Na szczęscie są zapasowe burty więc można będzie jedną poświęcić na naukę.
Pozdrawiam i życzę miłego klejenia.

 
14-11-07 22:53  Odp: [relacja] Admiral Hipper - GPM
Glutation 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

O, Witaj Andreas :)

Zawitales takze na Konradusa, do tego z duzym, ladnym modelem.
Jako ze jestes czlowiekiem pracowitym i konsekwentnym smiem twierdzic, ze doprowadzisz relacje do efektownego konca i poradzisz sobie z tym modelem bez trudu. ...a i milo ze lubisz akurat sklejac bez dodatkow. Ja tez nie chcialbym skladac gotowego szkieletu... Sadzac po Twojej poprzedniej relacji okretowej, bedzie OK :) Choc to troche wiekszy okret, ale co tam: da sie zrobic, prawda? Sam w zyciu popelnilem jedno duze plywadlo (o, ironio: USS Missouri z GPM, bez dodatkow, choc bylo to dosc dawno temu i teraz wiem, ile zrobilbym zupelnie inaczej, w tym bulaje ;) )
Mam pytanie: ten patent z podwojnym ostrzem dotyczy chyba wycinania szczelin na prostopadle elementy szkieletu, prawda? Udalo Ci sie tam wcisnac 1mm tekture?

P.S.
Prosze o nie komentowanie przez "Co Poniektorych" kwestii bulajow w modelu Andreasa. Wszyscy wiemy dlaczego, a jak nie wiemy, to spytajmy moderatora...

--
Baka ni tsukeru kusuri wa nai

 
15-11-07 07:16  Odp: [relacja] Admiral Hipper - GPM
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki za wsparcie i słowa otuchy.Jeśli chodzi o dodatki to jeszcze nie wiem czy coś będę kupował czy jednak się męczył (moze lufy kupię).A co do nożyka to oczywiście że służy do wycinania szczelin. Pomiędzy ostrzami jest karton 0,5 a kąt ostrza z jednej i z drugiej strony daje w sumie 1mm.Jeśli szczeliny mają być większe daję grubszy karton
( to już nie wchodzi w nożyk i sklejam ostrza taśmą klejącą )

 
15-11-07 07:46  Odp: [relacja] Admiral Hipper - GPM
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Co do retuszu małych detali. Może jednak spróbuj pędzla z cienkim włosiem. Numer 0 lub 00, retuszerskie. Chyba jednak łatwiej ich używać niż igły.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
15-11-07 08:04  Odp: [relacja] Admiral Hipper - GPM
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mam 000 ,ale jakoś na igle jest mniej farby .Przy moich trzęsących się rękach myślę że pędzlem bym więcej szkód narobił.

 
19-11-07 14:45  Odp: [relacja] Admiral Hipper - GPM
ROBO 

 - 10

Andreas,czy te 1 mm nie jest za mało jak na taki duzy model ??

pozdrawiam.

 
22-11-07 15:21  Odp: [relacja] Admiral Hipper - GPM
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam .prace przy budowie trwają , jednak wykonanie burt daje w d...e więc postanowiłem dla rozluźnienia skleić coś mniejszego. padło na hangar dla samolotu.na zdjęciach widzę że jeszcze nad retuszem muszę popracować.


Mam także pytanie z czego można wykonać imitację siatek w wentylatorach itp.
Jeśli chodzi o szkelet to wyszedł idealnie (jak dla mnie, choć pewnie wielcy tego forum by coś znaleźli) i karton 1mm w zupełności wystarcza, jest dużo wzmocnień i myślę że to wystarczy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024