FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
15-10-08 16:58  Odp: [relacja] Supermarine Spitfire Vb (Kartonowy Arsenał 1/2005)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Wzorowy instruktaż. Wielkie dzięki!

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
15-10-08 17:12  Odp: [relacja] Supermarine Spitfire Vb (Kartonowy Arsenał 1/2005)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Rafał, pozwól, że sam siebie zacytuję:
"Musiałem zatem poszukać w szafce innego modelu, który [...] będzie miał niejednolite kolory kamuflażu (gdy kolor jest jednolity, czyli bez żadnych przebarwień, retusz Marcina jest trudniejszy, jeśli nie niemożliwy, do poprawnego wykonania)."

F-14 byłby ekstremalnie trudny do wykonania tą techniką, spróbuj lepiej z czymś od Hala.

 
15-10-08 18:14  Odp: [relacja] Supermarine Spitfire Vb (Kartonowy Arsenał 1/2005)
filcu21 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 10
 

Łukasz a jakim pędzelkiem malowałeś te przetarte miejsca-jak możesz to prosiłbym o foto

--

 
15-10-08 18:31  Odp: [relacja] Supermarine Spitfire Vb (Kartonowy Arsenał 1/2005)
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Sęk w tym, że ja się trochę obawiam eksperymentów na modelach z KA ;) Zobaczymy. Ten F-14 ma bardzo ciekawy kamuflaż i dla tego tak mnie do niego ciągnie.

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
16-10-08 07:53  Odp: [relacja] Supermarine Spitfire Vb (Kartonowy Arsenał 1/2005)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

"...gdy kolor jest jednolity, czyli bez żadnych przebarwień, retusz Marcina jest trudniejszy, jeśli nie niemożliwy, do poprawnego wykonania"

Zgadzam się, jest to bardzo ciężkie. Ostatnio jednak eksperymentuję przy Buffalo Pawła Mistewicza. Ma on jednolitą kolorystykę, bez różnic w odcieniach, choć samolot jest w kamuflażu. Wziąłem pod rozwagę jeden z opisów Marcina Grygiela i jeszcze jednego kolegi (przepraszam, ale zapomniałem nicka), który pokazywał budowę Dauntlessa od Hala. Oni całe powierzchnie malowali aerografem bardzo rozwodnioną farbą, tak, żeby nie zniknęły linie podziału, a żeby kolor się wyrównał.

Jeśli kolor farby dobierze się bardzo podobny, to malując pędzlem z bardzo dużą ilością rozpuszczalnika i minimalną ilością farby uzyskuję się dość równy i jednolity kolor, włącznie z retuszem ewentualnych przetarć. Ciut więcej farby na przetarciach, minimalna ilość na pozostałych powierzchniach. Jako rozpuszczalnik polecam olejek terpentynowy, dostępny za grosze w aptece - do farb olejnych to najbardziej genialny rozpuszczalnik z jakim pracowałem.

Z dotychczasowych testów jestem zadowolony, efekty postaram się pokazać niedługo w relacji z budowy Buffalo, razem z poszczególnymi etapami walki, jak to pokazał Łukasz.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
17-10-08 12:28  Odp: [relacja] Supermarine Spitfire Vb (Kartonowy Arsenał 1/2005)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Filcu, to zależy. Przetarcia retuszowałem najzwyklejszym pędzelkiem nr 0, a nieco większe powierzchnie (wyrównanie kolorów) odpowiednio większym, ale podstawowym narzędziem była "zerówka". Najlepiej wypróbować różne pędzle na kartce. ;)

QN, czekam z niecierpliwością. :)

Jeszcze parę zdjęć, tym razem w świetle dziennym:











 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024