FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-10-07 17:56  [relacja] P.11c - Czyli co mozna zrobić z Małego Modelarza
jaceksw 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Model wykonuje nowy kolega w KKL - Andrzej.




Pełna relacja na www.modelarstwo.pl

J.

 
23-10-07 20:19  Odp: [relacja] P.11c - Czyli co mozna zrobić z Małego Modelarza
tyg   

O mamo!!! Jak On wykonał tą imitację żłobkowanej blachy?! Bigował igłą raz przy razie?! W każdym razie SZACUNEK - jestem pod wrażeniem!
Pozdrawiam
tyg

 
23-10-07 20:25  Odp: [relacja] P.11c - Czyli co mozna zrobić z Małego Modelarza
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Ależ niezłe! Co zrobiłeś żeby się papier nie "zeszmacił" w trakcie nagniatania takich gęstych linii?

Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
23-10-07 21:00  Odp: [relacja] P.11c - Czyli co mozna zrobić z Małego Modelarza
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

KPawel - Lakier i tyle. Jak dla mnie żadna rewelacja. To WSZYSTKO jest do robienia w tzw. "standardzie" :D Ja nie uznaje "standardów", chyba że moje :D Oczywiście kolega się napracował i nie ma co z tym polemizować, czekam na efekt końcowy.
Pozdrawiam :D

--

 
23-10-07 21:09  Odp: [relacja] P.11c - Czyli co mozna zrobić z Małego Modelarza
Bebik   

Az mnie zatkalo. Musze ochlonac. To cudo jest papierzane?

 
23-10-07 21:18  Odp: [relacja] P.11c - Czyli co mozna zrobić z Małego Modelarza
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Jackyl - domyślam się że to jakiś lakier, sam papier by tego nie zniósł. Zapewniam Cię jednak że uzyskanie takiego efektu to nie jest banalna sprawa - przy tak gęstym żłobkowaniu należy oczekiwać drastycznego zmniejszenia sztywność papieru, pojawiają się też pewnie problemy z trzymaniem wymiaru. Jak dla mnie efekt jest rewelacyjny - powierzchnia bardzo plastyczna, nadruk nigdzie nie uszkodzony.
Mnie również ciekawi dalszy ciąg - połączenie takich żłobkowanych segmentów poszycia skrzydła na załamaniach płata bez utraty uzyskanego efektu faktury powierzchni może być bardzo trudne.
Autorowi życzę powodzenia i czekam niecierpliwie na następne fotki - też mam zamiar wziąć się za jedenastkę niedługo (czyli nie mam pojęcia kiedy :).

Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
23-10-07 21:23  Odp: [relacja] P.11c - Czyli co mozna zrobić z Małego Modelarza
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Widzę Paweł, że musimy podyskutować na GG lub na żywca :) Różne metody są na wzmocnienie kartonu, ale to temat do oddzielnej dyskusji, nie w tym temacie.
Pozdrawiam :D

--

 
23-10-07 21:30  Odp: [relacja] P.11c - Czyli co mozna zrobić z Małego Modelarza
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Zgadzam się Jacku, że sposoby są najróżniejsze. Zgodzić się musisz jednak że Kolega w niniejszym wątku wykonał to zadanie perfekcyjnie. A dyskusja - jak najbardziej, nie mogę się doczekać :)

Pozdrowienia!
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
23-10-07 22:49  Odp: [relacja] P.11c - Czyli co mozna zrobić z Małego Modelarza
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Czyżby to był autor tego cuda którego fragmenty oglądałem w Porąbce?-zdjęcia w relacji-Porąbka 2007.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
24-10-07 21:43  Odp: [relacja] P.11c - Czyli co mozna zrobić z Małego Modelarza
AWOT   

Uważam, że prozentowanie takich relacji na forum powinno być karalne, gdyż wpływają demoralizująco na innych modelarzy :-)
A tak na poważnie to chylę czoła i jestem pełen podziwu i uznania dla takich modelarzy.

--

AWOT

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024