FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
25-10-07 20:08  Odp: [Relacja] Jelcz-Berliet PR-100 Modelik 1:25
Q22Q   

Witam, pulpetto zapraszam. wip nie wiem jak Ci odpowiedzieć na to pytanie bo pewności sam do siebie nie mam, ale znajomy kleił Hydromila II w opracowaniu tego samego autora i tez miał podobny problem.

Pozdrawiam Grzegorz

--



Post zmieniony (25-10-07 20:09)

 
25-10-07 20:19  Odp: [Relacja] Jelcz-Berliet PR-100 Modelik 1:25
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zbyt krótki bieznik to akurat sprawa modelu. Też miałem z tym problem ;)

--
Yasiu
4446759

 
26-10-07 11:31  Odp: [Relacja] Jelcz-Berliet PR-100 Modelik 1:25
Q22Q   

Witam, skleiłem nadkola, w niedalekim czasie powstanie silnik.



Pozdrawiam Grzegorz

--

 
26-10-07 20:51  Odp: [Relacja] Jelcz-Berliet PR-100 Modelik 1:25
Q22Q   

Witam, skleiłem silnik.


Pozdrawiam Grzegorz

--

 
26-10-07 20:57  Odp: [Relacja] Jelcz-Berliet PR-100 Modelik 1:25
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Grzesiek, jakiego kleju używasz że wszystko jest takie ubabrane i świecące? I czemu wyszły takie szpary?

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
26-10-07 21:34  Odp: [Relacja] Jelcz-Berliet PR-100 Modelik 1:25
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Za plamy bardziej bym winił próby retuszu i szybkość, szybkość szybkość klejenia.
Szpary - za szybko, za szybko, za szybko.....itd.
Brak prób poprawienia, jak coś nie wychodzi.
Ja widzę takie przyczyny.
Szkoda

--
KMH Sokół Radom

 
26-10-07 22:03  Odp: [Relacja] Jelcz-Berliet PR-100 Modelik 1:25
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Tak obserwuję tą relację Grzesia i dochodzę do tych samych wniosków co moi poprzednicy. Grzesiu zwolnij. Ten towar się nie psuje . Nie ma daty minimalnej trwałości.
Dajesz kilka wejść na forum dziennie. Posłuchaj rad starszych kolegów. Piszemy to nie po to aby Ciebie zniechęcić . Sam dobrze wiesz ,że potrafisz sklejać medalowe modele .
Modelarstwo to sztuka cierpliwości.

--
Pt-47

 
26-10-07 22:09  Odp: [Relacja] Jelcz-Berliet PR-100 Modelik 1:25
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

A tyle razy mu to powtarzalismy i podobno mial sie sluchac... to sie na plastiki przerzucil a jak wrocil do kartonu to znowu to samo robi.
Grzesiu zwolnij nawet w MPK maja czystsze silniki. Bedzie wolniej to i bedzie dokladniej. Jak nie umiesz retuszu robic pedzelkiem to zainwestuj w wykalaczki. Bierzesz troszke farbki na wykalaczke i przeciagasz po krawedzi. Wiecej moge wyjasnic ci na syspozjum.

Pozdrawiam

 
26-10-07 22:53  Odp: [Relacja] Jelcz-Berliet PR-100 Modelik 1:25
Q22Q   

Witam, moim zdaniem przyczyną tych niedoróbek nie jest pośpiech, lecz brak staranności w wykonywaniu oraz pewna nieumiejętność. Spieszyć się naprawdę nie spieszę po prostu chcę w pełni wykorzystać mój wolny czas. Co do retuszu to musze kupić porządny pędzelek bo ten który posiadam jest już nieźle zjechany. Co do samego retuszowania postaram się nie które elementy retuszować przed sklejeniem, i oczywiście będę musiał z powrotem przejść na plakatówki bo z tego co wiedze pactra się nie sprawdza. Całość również wygląda nieźle ubabrane klejem i rzeczywiście tak jest, dawno niczego nie kleiłem to i zapomniałem, co i jak, z BCG sobie nie radzę, dlatego kleję butaprenem. Ostatnia rzecz to szpary tu już, jest "50/50" ponieważ wycinanka ma swoje błędy które sprowadzają się właśnie do szpar.
Wielkie dzięki za wsparcie, na pewno się dostosuje do Waszych rad i myślę, że na spokojnie porozmawiamy na ten temat na sympozjum.

Pozdrawiam Grzegorz

--

 
27-10-07 00:53  Odp: [Relacja] Jelcz-Berliet PR-100 Modelik 1:25
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

To to czarna pactra tak sie błyszczy? Powinieneś lepiej wymieszać słoiczek. Najpierw zamieszaj w środku jakimś twardym drutem, potem zatkaj wylot słoiczka palcem i potrząśnij przez parę minut. I tak każdego dnia kiedy używasz farbki. Bo teraz to chyba malujesz samym rozcieńczalnikiem a pigment zostaje na dnie. I retuszuj wszystkie elementy przed sklejeniem, a nie tylko niektóre.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024