FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
24-10-07 17:09  Odp: [Relacja] Mark Mk IV Male (Modelik)
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Sądzę, że faktycznie ścisłe realia historyczne nie mają tu większego znaczenia (nota bene ja także mam zrobiony ten model ze starszego wydania no i w wersji z chłodnicą) gdyż jak znalazłem to w swojej literaturze spotykało sie wówczas różne wersje tych obu pojazdów.
Np. fotografie Mark V w wersji "Tadpole Tail" czyli przedłużonej pokazują go zarówno z chłodnicą jak i bez niej, z drugą nadbudówką z przodu lub z tyłu, z szyną dla belki do samowyciągania i bez niej itd. Różne kształty sponsonów, hybrydy "męsko-żeńskie",rodzaje zaczepów holowniczych itp. mogą sugerować, że taki typ mógł się również pojawić.
A poza tym ta żaluzja chłodnicy podnosi efekt modelu. :-)
Trzymam kciuki!

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
28-12-07 14:19  Odp: [Relacja] Mark Mk IV Male (Modelik)
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Witam.
Po ponad dwu miesięcznej przerwie nareszcie nadarzyła się okazja aby wolny czas przeznaczyć na budowę modelu.

Pod czas wczorajszego wieczoru i dzielniejszego poranka udało mi się dokończyć szkielet kadłuba i układów jezdnych. Efekt pracy prezentuje poniżej:)

PS. Czy ktoś może posiada na zbyciu arkusze z poszyciem dna do Prince of Wales z GPM??



--



Post zmieniony (28-12-07 17:45)

 
30-12-07 13:03  Odp: [Relacja] Mark Mk IV Male (Modelik)
Ryszard Borowiak   

Dombrek dlaczego pomalowałeś szkielet i układ jezdny ? Mam na zbyciu poszycie denne "Prince of Wales". Prześlę Ci wkrótce na prywatny adres. Znajdę Cię na gadu-gadu. Ryś.

 
30-12-07 14:12  Odp: [Relacja] Mark Mk IV Male (Modelik)
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Otóż pomalowałem szkielet czarnym tuszem dlatego żeby nie było widać w razie nie dokładności białej powierzchni, szczególnie to sie tyczy szkieletu układu jezdnego, ponieważ gąsienice będą przymocowane bez pośrednio do niego.

Poza tym sugeruje sie relacją pewnego Niemca którą znalazłam na forum, chociaż w przeciwieństwie do niego mam w planach wykonać nity na całym modelu

http://www.artwoerk.de/markmk4/index.html

Co do poszycia Prince of Wales był bym Panu niezmiernie wdzięczny, bo bez niego nie mogę kontynuować budowy modelu:/ zapraszam do mnie na gg

--

 
31-12-07 09:37  Odp: [Relacja] Mark Mk IV Male (Modelik)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dobrze zrobiłeś malując szkielet układu jezdnego na czarno - faktycznie przez szpary przy gąsienicach byłby widoczny ( biały ;-/ ) - dobrze kombinujesz!
Szkielet kadłuba można by podretuszować na krawędziach , ale kolorem podstawowym modelu. Pamiętam,że część poszycia kadłuba - zwłaszcza przednia "nadbudówka"- rozciąłem na poszczególne elementy - i tak oklejałem. Na łączeniach mogą pojawić się szpary - zatem lepiej,jak przez nie będzie prześwitywał kolor bazowy...

W moim przypadku - byłem w czasie budowy modelu w "epoce czarnego retuszu"- zatem szkielety kadłuba i układu jezdnego pomalowałem czarną farbą w spray'u ;-)

Fajnie też , że zamierzasz zrobić nity na całym modelu. Jest ich co prawda mnóstwo,ale końcowy efekt może wynagrodzić męczarnię w ich robieniu z wielokrotną nawiązką!
Mnie wystarczyło zapału na nity w gąsienicach ;-) .

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
31-12-07 09:47  Odp: [Relacja] Mark Mk IV Male (Modelik)
ZzB   

Slawomir Bloch napisal byl:
[...A poza tym ta żaluzja chłodnicy podnosi efekt modelu. :-) ...]
Co racja - to racja. :)
Chociaż moim zdaniem ciekawiej byłoby pobawić się w konwersję - albo na Mk IV albo na Mk V.

Ze swojej strony pozwolę sobie dorzucić link do modelu F56 FANTAN (co prawda to plastik, ale może fotki się przydadzą)
http://www.colleurs-de-plastique.com/forums/showthread.php?t=3081

I niniejszym kończę swój lobbing.
To Dombrek buduje model i jak zadecyduje tak będzie :)

Noworoczne pozdrowionka
ZzB

--

 
31-12-07 11:00  Odp: [Relacja] Mark Mk IV Male (Modelik)
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Rozumiem że budując ten model częściowo mijam sie z prawdą historyczną, co dla mnie historyka z zamiłowania i wykształcenia jest nie dopuszczalne ;-). Jednak zważając na to, iż posiadam mało doświadczenia w budowie modeli czołgów, to jak już wcześniej pisałem w poprzednich postach, nie będę kombinował bo nie chce zepsuć modelu, więc pozostanie przy wersji proponowanej przez autora.

PS. Dalej się zastanawiam dlaczego autor opracowania umieścił w nim chłodnice:-/

Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku

--

 
31-12-07 15:52  Odp: [Relacja] Mark Mk IV Male (Modelik)
Edekyogi 

 

Pewnie zostanę osądzony od czci i wiary. Pod tym linkiem ( link zlikwidowałem z jasnych powodów... Resztę zostawiam dlatego ,że podaje lokalizację obiektu rzeczywistego przydatnego modelarzom. MARIUSZ.) są zdjęcia czołgu Mk, stojacego w Charkowie. Wg mnie zdjęcia są świetne. Widać sporo szczegółów. Oczywiście chodzi mi o ten zielony obiekt stojący na drugim planie!
UWAGA: Ze względu na obiekt na pierwszym planie zdjęcia TYLKO dla widzów powyżej 18 LAT!
Jeżeli ktoś się poczuje urażony, proszę admina o niezwłoczne usunięcie postu.
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

--

 
01-02-08 22:42  Odp: [Relacja] Mark Mk IV Male (Modelik)
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Witam.
Po kolejnej dłuższej przerwie spowodowanej sesją przyszedł czas na model.
Prace posuwają sie sukcesywnie i w tym momencie jestem przy końcu budowy kadłuba. Zostało jeszcze do zrobienia kilka elementów ale postanowiłem za prezentować efekty swojej pracy.
Kadłub wymaga jeszcze retuszu w niektórych miejscach.

Przepraszam za jakość zdjęć.




--



Post zmieniony (01-02-08 23:19)

 
06-02-08 23:37  Odp: [Relacja] Mark Mk IV Male (Modelik)
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kadłub nabiera kształtów !! :) Tak dalej, z niecierpliwością czekam na układ jezdny !! :) Piękny potworek :)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024