FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-10-07 11:14  [Galeria] Jelcz Berliet - Modelik 12/07
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam.

Przedstawiam model autobusu Jelcz PR100.
Model pochodzi z wydawnictwa Modelik nr 12/07.
Budowa tego pojazdu zajęła mi 3 miesiące, po drodze natrafiłem kilka błędów w opracowaniu i kilka popełniłem sam.
Model posiada skrętne przednie koła, otwierane drzwi wejściowe i otwierane drzwi komory silnika.
Poniżej przedstawiam zdjęcia gotowego modelu.









Pozdrawiam.

 
07-10-07 14:20  Odp: [Galeria] Jelcz Berliet - Modelik 12/07
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Czesc Iron! Podgladalem sobie Twoja relacje na niebieskim i ciesze sie bardzo, ze wreszcie widze ten model sklejony. Zdjecia wnetrza wymiataja! Jedyne "ale" mam do tego pasa klinowego -jest jakby "obwisly", choc moze mi sie tylko wydaje.
Gratuluje ukonczenia modelu!
A Fiacik 621L tez ladny- wlasnie z nim walcze, choc czasu i sil ostanio u mnie bardzo malo. Bardzo go chcialem szybko ukonczyc i tak sie z nim bujam od czerwca:)
Pozdrawiam

 
07-10-07 14:28  Odp: [Galeria] Jelcz Berliet - Modelik 12/07
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jacku pasek faktycznie jakoś tak dziwnie mi wyszedł.
Przynajmniej przez jakiś czas nie będę nic grzebać przy jelczu bo ostatnie dni budowy były raczej walką niż przyjemnością.
Może kiedyś to poprawię.
Co do fiacika to wart jest włożonego weń wysiłku. Wygląda całkiem nieźle.
Pozdrawiam.

 
25-11-11 21:55  Odp: [Galeria] Jelcz Berliet - Modelik 12/07
Ikarus 280.26   

A jak zrobić te resory ( część 19. montujemy z cz.20 i 20a nakładając je na końce resorów . Całe podzespoły montujemy na wzdłużnicach w zaznaczonym miejscu.)
najlepiej by było gdyby Ktoś zamieścił zdjęcia ale dokładny opis może też być.

Pozdrawiam wszystkich 13-letni miłośnik modeli kartonowych ale tylko aotobusów :D
PS: To mój pierwszy tak cięzki model więc sobie tak troche cienko radze.

--
Pozdrawaim wszystkich

 
26-11-11 12:00  Odp: [Galeria] Jelcz Berliet - Modelik 12/07
Szyszak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Stary dobry MKS.
Ile razy widziałem jak biedni uczniowie w zimie musieli wspomóc kierowce i wypchać go z zaspy ;].

Super wykonanie
Pozdrawiam

 
26-11-11 12:42  Odp: [Galeria] Jelcz Berliet - Modelik 12/07
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W mojej wiosce linia 107 biegnie od Dw. Świebodzki do Klecina stacja ;-) i na zad. O ul. Długą nawet się nie ociera ;-) Tylko cosik godło nie z tej wioski ;-) Ale i tak mi się podoba ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
26-11-11 15:09  Odp: [Galeria] Jelcz Berliet - Modelik 12/07
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Oj, Chopin nawet tablica rejestracyjna nie jest z Twojej wioski. Pamiętam pierwszego Berlieta w Mielcu, miał hydrauliczny napęd zmiany biegów i taki malutki joystik na prawym bocznym pulpicie, późniejsze już miały dźwignie zmiany biegów mechaniczne z "palantem" sterczącym z podłogi.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
26-11-11 17:11  Odp: [Galeria] Jelcz Berliet - Modelik 12/07
Thunder909 

 

Ladny Berliet ,takim jezdzilem do szkoly ;-)) Linia 156 w Zabrzu .
W modelu troche jakos dziwnie wyszly te reflektory. Wlasciwie to mogles w srodku pomalowac na srebno, teraz to takie jakies puste sie wydaja. Ale ogolnie ladniuski bus.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024