FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-09-07 21:44  [technika]Laser-cut zimmerit by GPM (Laserowo cięty zimmerit z GPMu)
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Hello!
Przedstawiam laserowo cięty zimmerit ,który otrzymałem do testów z GPM.
Jako ,że obecnie nie kleję niczego ,do czego mógłbym go wykorzystać przekazałem go dalej.
Już wkrótce w jednej z relacji Kolegów na 1-25 SAF będziecie mogli zobaczyć i posłuchać ocen nowego czysto kartonowego produktu.




--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER





dopisek moderatora
Proszę o czytelne formułowanie tematów, a więc przede wszystkim pisanie w języku polskim.
Piotr

 
27-09-07 09:41  Odp: Laser-cut zimmerit by GPM
Bebik   

Ciekawe i przydatne.

 
28-09-07 15:58  Odp: [technika]Laser-cut zimmerit by GPM (Laserowo cięty zimmerit z GPMu)
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Czy zimmerit z GPM jest tylko do modeli 1:25 czy też jest lub będzie do 1:16? I druga kwestia, jaka jest grubość arkusza z zimmeritem?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
28-09-07 18:37  Odp: [technika]Laser-cut zimmerit by GPM (Laserowo cięty zimmerit z GPMu)
Maruda 

 

Ciekawe, czego to laser nie potrafi.
Może kiedyś będą dostępne np. ryflowane pokłady niszczycieli grawerowane laserem, albo np grawerowane drzwi.

 
28-09-07 20:20  Odp: [technika]Laser-cut zimmerit by GPM (Laserowo cięty zimmerit z GPMu)
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Maruda napisał:
>Może kiedyś będą dostępne np. ryflowane pokłady niszczycieli grawerowane laserem, albo np grawerowane drzwi.

Albo gotowe sklejone modele;-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
30-09-07 16:45  Odp: [technika]Laser-cut zimmerit by GPM (Laserowo cięty zimmerit z GPMu)
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Witam
Otrzymałem od Piterpanzera próbkę zimeritu produkcji GPM-u w celu przetestowania nowego wyrobu.Wyrób sprawia bardzo pozytywne wrażenie.Wykonany na cienkiej miękkiej tekturce,wzór bardzo ładnie zrobiony.Przed wycięciem arkusz pomalowałem farbą Pactra,w celu zaimpregnowania wzoru.Przykleiłem kilka kawałków na budowany obecnie model StuG-a.Efekt jest bardzo pozytywny,takiego odwzorowania zimeritu innymi sposobami byłoby bardzo ciężko uzyskać.Krawędzie przyklejonych elementów nasączyłem super glue.Uzyskałem twardą powierzchnię,którą można wyrównać papierem ściernym.Ogólnie muszę stwierdzić,że produkt jest godny polecenia.To co zrobiłem pokazują zdjęcia.
Arkusze zimeritu

Model z przyklejonym zimeritem

Pozdrawiam

Relacja z budowy modelu
http://www.1-25saf.com/viewtopic.php?t=487
--

M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track


Post zmieniony (30-09-07 16:47)

 
30-09-07 17:52  Odp: [technika]Laser-cut zimmerit by GPM (Laserowo cięty zimmerit z GPMu)
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Ja trochę z innej beczki. Czy zimmerit na wąskiej, ukośnej ścianie nadbudówki nie powinien być nałożony w poprzek a nie wzdłuż?

--
serwusik

 
04-10-07 20:12  Odp: [technika]Laser-cut zimmerit by GPM (Laserowo cięty zimmerit z GPMu)
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Faktycznie jak widzę na Twoich zdjęciach Mariuszu ten zimmerit to całkiem fajna, godna uwagi rzecz dla takich sklejaczy pancernych pudełek jak ja .
Kwestia tylko kiedy będzie szerzej dostępna no i przede wszystkim za ile?
Mógłbyś Piotrze odsłonić nam rąbka tajemnicy :-)

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
04-10-07 20:34  Odp: [technika]Laser-cut zimmerit by GPM (Laserowo cięty zimmerit z GPMu)
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Kiedy GPM wypuści ten zimmerit nie mam pojęcia ,jedyne co mogę powiedzieć ,to to,że po pierwszej próbie podsunąłem Panu Grzegorzowi kolejny wzór zimmeritu. Jak widzisz w doświadczonych rękach Mariusza stał się to ciekawy temat w dziale akcesoriów.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
06-10-07 00:11  Odp: [technika]Laser-cut zimmerit by GPM (Laserowo cięty zimmerit z GPMu)
mario1970   

Faktycznie . Daje bardzo ciekawy przestrzenny efekt. Malowanie i "brudzing powinien to jeszcze wzmocnić . A jest sporo niemieckich modeli o ciekawych kamuflażach pokrytych Zimmeritem. Aczkolwiek Zimmerity tez były różne

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024