FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
04-10-07 20:41  Odp: [technika] Sklejanie półkul i zaobleń z cienkich pasków
Paweł (Fallstart   

KHOT: Hecht na razie grzecznie czeka i oczywiście klejony będzie z wycinanki (Choć i tak zrobię sobie najpierw skan).

KoRsarz: 10% różnicy to bardzo dużo. Niemożliwe, aby to była wina tylko drukarki. Proponowałbym sprawdzić w jakiej rozdzielczości są skany i (o ile to możliwe) ustawić dokładnie taką samą rozdzielczość wydruku. Najlepiej skanować w takiej rozdzielczości, w jakiej będzie się drukować. Podejrzewam, że w Twoim przypadku może być to raczej trudne :) Może zapomniałeś odhaczyć w programie, którym drukujesz jakiejś opcji dopasowywania wydruku do strony, czy coś w tym stylu...

Napisz, jakim programem drukujesz i w jakiej rozdzielczości są skany. Coś się wymyśli...

--
Pozdrawiam
Paweł

 
04-10-07 21:26  Odp: [technika] Sklejanie półkul i zaobleń z cienkich pasków
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Z tego co wiem (a wiem raczej niewiele), to każda drukarka zostawia jakiś margines - nie ma możliwości dopasowania wydruku do strony w 100%. Jeżeli drukujesz skan arkusza A4 na arkuszu A4 to wydruk zawsze będzie mniejszy od oryginału o ten właśnie "margines drukarki", po prostu domowe drukarki nie dopuszczają możliwości drukowania po wałku.
Rozwiązaniem jest skadrowanie skanu tak ,aby obszar wydruku był mniejszy od formatu papieru o minimum "margines drukarki".
Jeżeli chcesz wydrukować jedną część, to tak skadruj skan, aby tylko interesująca Cię część była w kadrze, a następnie drukuj w wielkości oryginału.
Mam nadzieję, że moje wymądrzanie się w czymś pomoże :-)

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
05-10-07 07:40  Odp: [technika] Sklejanie półkul i zaobleń z cienkich pasków
KHOT   

Paweł: no taak, skanowanie jest pomocne, też zawsze robię. Chodziło mi o to, że sam się bałem tego dziobu, bo paluchy wielkie, a paski wąziutkie, ale poszło bez problemu. (za to warto do grubej rury - nr37 dołożyć po środku ze dwie wręgi jeszcze.)

Co do skanowania: skanuję przed budową modele do Corela i po druku dodatkowych części zawsze wszystko pasuje. Dobrze dla testu zrobić sobie w Corelu kwadrat 10x10cm i po wydrykowaniu zobaczyć ile przekłamuje drukarka.

Tuco: tak, tylko że jeżeli nie ma włączonej opcji skalowania, to drukarka obcina to poza obszarem drukowania, sama z siebie nie zmniejsza wydruku (poza stałą różnicą przekłamania).

--
PPC - shine on!!

 
05-10-07 18:28  Odp: [technika] Sklejanie półkul i zaobleń z cienkich pasków
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Już po wszystkim, rzeczywiście chodzi o marginesy które drukarka sobie robi i wystarczy wyciąć sobie ten kawałek, ktory chce sie wydrukować np w paincie i drukować odrazu z painta, bez zapisywania w .jpg czy czymkolwiek.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
06-10-07 01:30  Odp: [technika] Sklejanie półkul i zaobleń z cienkich pasków
bezdzik 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeżeli chodzi o za gruby karton to można sobie przecież poradzić. Z reguły ma on tą właściwość, że podczas zwijania dość dokładnie się rozwarstwia. Można więc go rozdzielić w prosty sposób, zachowując tym samym "standard". Co prawda po wewnętrznej stronie będzie trochę mechaty, ale z tym można sobie poradzić pokrywając ją jakimś środkiem, którego używacie do impregnacji kartonu, co dodatkowo wzmocni całość.

--
Na półce: F7F (Fly), P-51D (GPM), Tempest (MM), P-47D (GPM), P-66 Vanguard (Modelik) i inne
w budowie: Garland (MM), MC.202 (nn), He-162 (Modelik)
w planach: P-38 (wszystkie! :D) i polska flota WWII
Modele polskich okrętów WWII

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024