FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
01-10-07 21:09  Odp: [Galeria] Spitfire Mk I - MODELIK 9/05
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Łączenia segmentów są po prostu genialne a nagniatanie linii podziału daje świetny efekt, model piękny, gratulacje

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
01-10-07 21:16  Odp: [Galeria] Spitfire Mk I - MODELIK 9/05
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

......brak mi słów.....co ja tutaj w ogóle robię.....chyba zacznę na drutach robić....skarpety.
No masakra...
"ostrzegam że im bliżej tym model brzydszy :)".....im bliżej obiektywu tym lepiej widać precyzję i mistrzowskie wykonanie. Jestem pod wrażeniem.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
01-10-07 22:39  Odp: [Galeria] Spitfire Mk I - MODELIK 9/05
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Miło popatrzeć, model bardzo ładny. Szkoda, że bez relacji, można byłoby zaglądać jak sobie radzisz w trakcie. Aż mam ochotę nabyć tego Spita. Świetna robota!



Post zmieniony (01-10-07 23:31)

 
02-10-07 07:51  Odp: [Galeria] Spitfire Mk I - MODELIK 9/05
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Świetna robota.
Co do zbliżeń. Na nich dopiero widać, jak dokładnie model jest sklejony. A jest dokładnie sklejony. Nie jestem zbytnim zwolennikiem natłaczania lini podziałowych, ale te tutaj są zrobine ze smakiem. Delikatne, cienkie, a nie wielkie jak Rów Mariański :))

Kiedy oglądałem wycinankę w 2D wydawała się taka prosta. Ale jak się okazuje, to wrażenie było złudne. Jak zwykle efekt końcowy zależy w największej mierze od umiejętności sklejającego. Efekt końcowy powalił mnie na kolana

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
03-10-07 06:41  Odp: [Galeria] Spitfire Mk I - MODELIK 9/05
Thunder909 

 

Te zblizenia potwierdzily tylko moje przekonanie : przepiekna ,czysta praca.
Ja sam troche sie boje cyjanoakrylem polaczenia smarowac,boje sie ze zepsuje model.
No i czystosci sklejania to musze sie jeszcze uczyc ;-) Gratuluje pieknego modelu.

 
03-10-07 08:46  Odp: [Galeria] Spitfire Mk I - MODELIK 9/05
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Ostatnio zagladam tu rzadko (praca), ale swoim modelem zrobiłeś mi frajdę dla oczu.
Napisz więcej o technice ujarzmiania kartonu. Konkretnie chodzi mi o segment zaraz za kołpakiem. Te wybrzuszenia są rewelwcyjne. Czy stosowałeś jakiś "impregnat" ,czy robiłeś to na sucho?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/2c43f386c110728d.html

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
03-10-07 11:57  Odp: [Galeria] Spitfire Mk I - MODELIK 9/05
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Segment jest zwyczajnie podtłaczany na gumce końcówką pędzla czy czymś podobnym (na sucho). Tutaj dał się akurat dość dobrze ukształtować głównie dzięki temu że jest wąski, więc zbytnio się nie pofałdował po brzegach. Potem wystarczyło "dogładzić" krawędzie kawałkiem drutu podczas przyklejania do wręg. Wszystkie części przed wycięciem impregnowałem z obu stron caponem.
Aha - na koniec segmencik pociągnięty był cyjanoakrylem na prawie całej powierzchni co dodatkowo go wygładziło.

--

Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

Post zmieniony (03-10-07 11:59)

 
04-10-07 08:52  Odp: [Galeria] Spitfire Mk I - MODELIK 9/05
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Dziękuję i czekam na następne Twoje "wypociny" ;-)

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024