FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
28-09-07 21:07  [Relacja/Galeria] Jak 3 - Orlik
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam!
Zapraszam do mojej drugiej relacji na tym forum.Na warsztat wziąłem najmłodsze dziecko autorstwa naszego kolegi Lazarusa(Łukasza F.) Jaka 3 wydanego przez wydawnictwo Orlik.
Myślałem że będzie to jego premiera ale niestety ubiegł mnie autor(czego nie mam mu za złe)w końcu odrobina rywalizacji nie zaszkodzi.Choć powiem szczerze już czuję się na straconej pozycji.O samym samolocie nie będę się rozpisywał bo dużo już o nim powiedziano dodam tylko że budowany model przedstawia maszynę Bohatera Związku Radzieckiego S.W.Nosowa z 150 GIAP.
Nie planuję dokonywać jakichś gruntownych przeróbek bo za cienki Bolek na to jestem.
Pragnę jedynie przy użyciu moich skromnych możliwości czyli nożyczki,słoiczek wikolu,farbki plakatowe,skalpel i nie najwyższych lotów pędzelek zbudować model który choć w części przypominał by tego z okładki.
No to jedziem,-na początek wspomniana okładka:

Pierwszym krokiem była budowa szkieletu centralnej części kadłuba a wyszło to tak:

Następnie zabrałem się za drobnicę w kabinie a to pierwsze efekty:

Pozazdrościłem koledze Zeptowi tej jego kratownicy i sam spróbowałem coś takiego udłubać:

Następnie pod nóż poszedł lewy panel i zegary:

A tak to wygląda razem:

To ja już powoli będę spadał (drobnica czeka)i już zapraszam na kolejny odcinek tej mojej opery mydlanej który mam nadzieję wkrótce nastąpi.
Nieśmiało teraz zapytam co Wy o tym sądzicie?

Pozdrawiam Toni

--

Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)



Post zmieniony (03-04-09 10:47)

 
28-09-07 22:31  Odp: (Relacja) Jak 3 Orlik
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

I mam nadzieję Lelum Polelum że mi się to przyda bo jeszcze długa droga przede mną.
Dzięki za wizytę.

Pozdrawiam

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
01-10-07 17:13  Odp: [Relacja] Jak 3 - Orlik
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam!
Dłubaniny ciąg dalszy.
Drążek sterowy,panel prawy i kratownica już na swoim miejscu:

Iwan(zwał jak zwał}ma już czym wajchować ale na stojąco to niewygodnie więc trzeba było zrobić mu jakiś fotel:

Nareszcie koniec z tą drobnicą{na razie}i pora zabrać się za oklejenie tego poszyciem.Trochę się tego boję bo jeżeli tu coś sknocę będzie się to mściło przy montażu dalszych segmentów.
Wewnętrzne poszycie przygotowane:

No to jazda:

Ufff...jakoś to poszło
Teraz mogę dokleić takie cóś na lewej ścianie:

i apteczka na prawej:

Kolejne elementy czekają na swoją kolej:

Tu już na swoim miejscu:


Klejących ten model zaciekawi ten otwór w przedniej wrędze kadłuba widoczny na zdjęciach powyżej.Jest to miejsce które wyciąłem na taką namiastkę piasty,ot taka zwykła tulejka:

Powoli trzeba się zabierać za ogon maszyny.Mam już swój plan jak to zrobić i postaram się w miarę rzetelnie go przedstawić.
Ale o tym już następnym razem.

Pozdrawiam Toni

--

Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)



Post zmieniony (02-10-07 14:41)

 
01-10-07 19:07  Odp: [Relacja] Jak 3 - Orlik
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Bebe obyś nie wykrakał,nie pomyślałem o tym.Ty to masz oko!
Spróbuję to jakoś bezboleśnie zrobić a jak wyjdzie czas pokaże.
Dzięki żeś mnie na to uczulił.

Pozdrawiam

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
02-10-07 10:00  Odp: [Relacja] Jak 3 - Orlik
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Wybaczcie koledzy(reputacja rzecz święta}cofam ten kieliszek.Biedny ten mój pilot mógł przewozić tam jedynie maść na odciski których się nabawił siedząc na takim lichym fotelu który mu zrobiłem.
Lelum Polelum dzięki za zwrócenie mi na to uwagi,a swoją drogą jestem pełen podziwu dla Twojej znajomości obyczajów innych nacji.

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
05-10-07 23:05  Odp: [Relacja] Jak 3 - Orlik
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam !
Praca w moim hangarze wre nadal i powoli zbliża się do zakończenia budowy kadłuba.
Jak pisałem w poprzednim wejściu tym razem skupię się na dwóch ostatnich segmentach kadłuba.Na początek wkleiłem wewnętrzne poszycie do części ogonowej.Rozciąłem je w taki sposób żeby stworzyło mi taką swego rodzaju zakładkę.Następnie wkleiłem pasek łączący z którego po wyschnięciu kleju usunąłem ząbki nachodzące na wew. poszycie.
Wszystko to ilustrują poniższe zdjęcia:

Przyszedł czas na szkielet ogona.Patrząc na tę małą dziurkę stanowiącą wnękę kółka zastanowiło mnie jak moje trzęsące się paluchy zamontują tam kółko ogonowe(nie mówiąc już o siłowniku).Decyzja mogła być tylko jedna,-robimy kółeczko.
Wyszło mi coś takiego:

i wszystko gotowe już do składania:

Po oklejeniu tej konstrukcji ponacinałem pasek łączący gdyż z tej strony nie ma ząbków i trudno by mi było nasunąć na niego ten drugi segment.
Oto efekt tych zabiegów:


Pora na stateczniki:

tak oto ogonek dorobił się skrzydełek:


Bardzo trudnym momentem było oprofilowanie tych stateczników.Uciekłem się do starej sprawdzonej metody (na ślinę)i nawilżyłem wew. stronę tych części .Nie wyszło to może jak u Łukasza(szacuneczek)ale ja jestem z tego w miarę zadowolony.
Jak na razie model klei się bardzo przyjemnie.Spasowanie elementów wręcz wzorcowe.
Powoli zapominam co to" łacina kuchenna".Brawo Łukasz!!!
Obecnie robie coś takiego:

Jest to sposób wytłaczania podpatrzony bodajże w relacji Marcina G.(myślę że się nie obrazi za ten marny plagiat)a co z tego wyjdzie zobaczymy w następnej odsłonie tej mojej kiepskiej opery mydlanej.

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
06-10-07 10:44  Odp: [Relacja] Jak 3 - Orlik
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Bebe nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi.Piszesz że wyoblenia "wypadają" na płótno,myślałem że tak ma być.Pierwszy raz robię coś takiego i faktycznie mogłem coś sknocić;-)Ja łudzę się nadzieją że efekt finalny będzie zadowalający.

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
06-10-07 18:56  Odp: [Relacja] Jak 3 - Orlik
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

No teraz rozumiem o co Ci chodzi(taki jakiś niekumaty jestem)Te powierzchnie o których mówisz są wytłoczone do środka,więc chyba uległeś złudzeniu.Faktycznie patrząc na to zdjęcie można to tak odczytać..Wkrótce wszystko się wyjaśni gdy pokażę zdjęcia gotowych sterów.Miło mi że tak wnikliwie śledzisz tę relację i dziękuję za wszelkie uwagi.Mogą się okazać pomocne bo przecież nikt nie jest doskonały.

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
08-10-07 23:28  Odp: [Relacja] Jak 3 - Orlik
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam!
Dzisiaj krótko i na temat.Prace przy ogonie jaczka zakończone,pozostało tylko dokleić klapy kółka ale to dopiero pozostawię sobie na koniec budowy żeby nie przeszkadzały.
Teraz czas na fotki:


Myślę Bebe że te fotki już wszystko wyjaśniają. Aby ostatecznie zakończyć budowę kadłuba przechodzę na przód samolotu i biorę się za wydechy.
Pierwsza rurka gotowa:

Pozostało jeszcze 11 takich maleństw.Za bardzo mi się to nie uśmiecha ale co zrobić taka już dola modelarza.
To ja już się zwijam,tzn.idę zwijać tę drobnicę aby ciąg dalszy mógł nastąpić.

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
09-10-07 00:42  Odp: [Relacja] Jak 3 - Orlik
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Rurka jest klejona wikolem,miejsca łączeń zalałem potem tym klejem i na wierzch plakatówka.Dobrze jest nawilżyć te części śliną przed formowaniem i robić to bardzo delikatnie bo karton ma tendencję do rozwarstwiania.Ja zwijam je na drucie ze spinacza

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
22-10-07 10:39  Odp: [Relacja] Jak 3 - Orlik
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam po tej przydługawej przerwie.Nie znaczy to jednak że próżnowałem a co udało mi się zrobić zaraz pokażę.Trochę tego jest więc żeby nie zwlekać zaczynamy.
Silnik wzbogacił się o wydechy a wygląda to mniej więcej tak:

Następnie pod nóż poszedł szkielet skrzydeł:

a tak to wygląda po złożeniu:

i pierwsza przymiarka poszycia:

tu już gotowe skrzydło:

zbliżenie na wnęki klap:

W następnej kolejności zamontowałem lotki i całość już razem z kadłubem:


i jeszcze parę zbliżeń:

Następnym etapem będzie oprofilowanie skrzydeł(brrrrr....jak ja tego nie lubię) i zamocowanie chłodnicy.Pierwsze kroki w tym kierunku zostały już zrobione:

Po zakończeniu tego(ulegając namowom kolegów)planuję pierwszy raz pobawić się w malowanie i polakierować mojego jaczka.Dawno nie bawiłem się w te klocki więc każda sugestia na ten temat mile widziana.Na razie gromadzę materiały.Mam już kupiony capon a lakiery Humbrola(połysk i mat) są już w drodze.
To tyle na dzisiaj do zobaczenia w następnej odsłonie.

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
29-10-07 22:51  Odp: [Relacja] Jak 3 - Orlik
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam!
Dzisiaj krótko i na temat,bo o czym tu pisać skoro jak na razie wszystko pasuje idealnie nie przymierzając jak przysłowiowa "pięść do oka".Nie licząc oczywiście pewnych niedociągnięć ale to już wina moich braków warsztatowych i wzroku nie tak ostrego jak obiektyw aparatu.
Oprofilowanie skrzydeł skończone,chłodnica i klapy także na swoim miejscu:




Model po tych zabiegach został potraktowany caponem.Na lakierowanie przyjdzie mu jeszcze trochę poczekać a to za sprawą naszej kochanej poczty, która to dostarczyła mi śmierdzącą przesyłkę.Po jej otwarciu okazało się że zamówione lakiery są całe ale rozbiciu uległ rozpuszczalnik a bez tego z malowania nici.Będę musiał zamówić go ponownie ale to dopiero jak uzbieram trochę "lewej" kasy(żonaci koledzy znają ten ból he he).
Na razie zabrałem się za podwozie główne:

No i to by było na tyle,efekty wkrótce.

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
30-10-07 21:05  Odp: [Relacja] Jak 3 - Orlik
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dzięki Łukasz ! ;-))) Co do pasteli mam taki zamiar.Tylko jeszcze nigdy tego nie robiłem,ale kiedyś trzeba zacząć.Potestuję najpierw na jakimś starym modelu , a gdy wynik okaże się zadowalający podrasuję mego jaczka.Oczywiście wszelkie sugestie w tym temacie mile widziane.

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
16-11-07 10:26  Odp: [Relacja] Jak 3 - Orlik
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam!
Praca w moim hangarze wre nadal i powoli zaczynam już dostrzegać jakieś światełko w tunelu.Trochę czasu jednak upłynęło od ostatniej aktualizacji a spowodowane to było tym iż chciałem popróbować swych sił w toczeniu kół.;-(((Z uwagi na to że mój warsztat jest więcej niż skromny musiałem wybrać się do kolegi który takowy posiada.Konieczność jazdy na rowerze skutecznie opóźniała tę eskapadę bo pogoda jaka jest każdy widzi a wypraw takich musiałem odbyć dwie.
W pierwszy przewierciłem wiertłem o śr. 4 mm oś w kółku i po dobraniu odpowiedniej śrubki skręciłem go w niej i umocowałem w tokarce.Następnie papierem ściernym (najpierw gruby,a wykończyłem 600)nadałem kółku kształt opony..Potem zagruntowałem to rozrzedzonym BCG i zostawiłem do następnego dnia.
Nazajutrz pozostało mi tylko wytoczyć rowki i gotowe.W domu pomalowałem to czarną plakatówką.Nie wyszło mi to może najlepiej bo wzrok już nie ten a poza tym pierwszy raz miałem okazję stać za "sterami" takiej maszynerii.
Ale zanim do tego doszło w oczekiwaniu na dobrą pogodę skleiłem sobie śmigło i parę takich drobiazgów:


W końcu zabrałem się za montaż podwozia.Jako że jestem uczulony na stabilne mocowanie goleni przebiłem na wylot cz.52 L i P przedłużonym szablonem kół i utwardziłem klejem co ilustruje poniższe zdjęcie:

a potem poszło już z górki:


nareszcie stoję o własnych siłach:

tak prezentuję się z napędem:

Pora zabrać się za oszklenie kabiny i końcowe dopieszczenie modelu.Mam tu na myśli lakierowanie i przetarcie miejsc łączeń suchą pastelą.
Może macie jakieś uwagi, inne propozycję lub porady .Chętnie ich wysłucham bo z pastelami jeszcze nie miałem nigdy do czynienia.
No to do następnego "raza" PA

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
16-11-07 21:55  Odp: [Relacja] Jak 3 - Orlik
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dziękuję kolegom za podniesienie mojego morale bo czeka mnie to czego najbardziej nie lubię czyli oszklenie kabinki.;-)))a to że model tak wychodzi to w dużym stopniu zasługa autora który opracował go naprawdę rewelacyjnie.
Łukasz Ty nie rozważaj tylko bierz się za niego bo chciałbym zobaczyć jak Ty to wykonasz i porównać czy czego nie schrzaniłem.
Tylko nie wiem czy w domu Ci to dobrze wyjdzie mając strzelającego Marcina na ogonie(ha ha)
Hayabusa jak nie znajdziesz takowego kolegi to służę swoim.;-)))a tak poważnie to trochę przedobrzyłem z tym bieżnikiem.Następnym razem użyję cieńszego noża bo ten tokarski okazał się za gruby i najważniejsze przed toczeniem najpierw pomaluję koła ,wtedy będzie wyraźniej widać te rowki i nie wjadę za głęboko jak teraz.

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
18-11-07 15:38  Odp: [Relacja] Jak 3 - Orlik
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam!
Dzisiaj mały suplement ostatniej mojej aktualizacji.Wspomniane tam drobiazgi czyli rurka Pitota,celownik i płyta pancerna znalazły się już na swoim miejscu:

Następnie zabrałem się za oszklenie kabiny i tutaj mały problem;-)))o ile tylną i środkową część można było zaadoptować z Jaka 1 KA ,to przednią już nie za bardzo.Szukałem ,szukałem aż wzrok mój padł na podniszczony,zwaloryzowany rękami mojej żonki (he he) model łagga 3.-)))Po wstępnej przymiarce wiatrochronu decyzją zapadła.....kasujemy.
Pozostało tylko tę kilkunastoletnią wytłoczkę przywrócić do czasów świetności.Pomocne okazało się niezastąpione FORUM!!Wykorzystałem więc do tego najzwyklejszy płyn do mycia szyb znaleziony w domu.
Jeszcze tylko ramki , lusterko i oszklenie gotowe:

Chciałem pokazać Wam jeszcze klej jaki ostatnio kupiłem:

Budzio jak budzio powiecie ale zwróćcie uwagę na jego przejrzystość i jasny odcień.co sprawia że nie jest on tak bardzo widoczny na modelu.Siłowniki podwozia głównego mocowałem tym specyfikiem więc możecie zobaczyć efekty na zdjęciach.
Niestety koledzy muszę na jakiś czas zawiesić relację bo mój Nadworny Medyk uznał iż czas najwyższy wysłać mnie na przegląd.;-)))Tak więc od jutra zmieniam miejsce pobytu i przenoszę się do szpitala w Cieszynie.
Jak ja bez Was wytrzymam ???????
To do zobaczyska! PA!!!
Ps.
Mam pytanie do kolegów z Podbeskidzia.Gdzie w Bielsku mógłbym kupić rozpuszczalnik Humbrola?

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
18-11-07 20:12  Odp: [Relacja] Jak 3 - Orlik
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

" nie kręci mi się we łbie po klejeniu"-dzięki stachooo zapomniałem o tym dodać i jak widzę nie tylko ja zauważyłem te zalety.
Qn-iu dziękuję za tę cenną radę,tylko czy można stosować go także do lakieru bezbarwnego? :-)))właśnie do tego celu chciałbym go użyć.

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
18-11-07 21:23  Odp: [Relacja] Jak 3 - Orlik
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Qn jeszcze raz dziękuję;-)))bardzo mnie to cieszy gdyż zaoszczędzi mi to kosztownych wypraw do miasta.

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
24-12-07 10:29  Odp: [Relacja] Jak 3 - Orlik
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dziękuję Jarku!;-))) Jak udało Ci się do niej dogrzebać?-))Obiecuję że już niedługo galeria końcowa.Korzystając z okazji chciałbym wszystkim życzyć Wesołych,Zdrowych i Pogodnych Świąt! Niech magia tego szczególnego dnia sprawi że urzeczywistnią się Wasze marzenia zarówno te związane z naszą pasją jak i te osobiste.I niech ta niepowtarzalna atmosfera spokoju i życzliwości panuje zawsze na tym forum.Tego z całego serducha gorąco Wam wszystkim życzę!!!

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 
16-01-08 17:25  Odp: [Relacja] Jak 3 - Orlik
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Witam!!!
Czas najwyższy by przerwać to długie milczenie a lenistwu które mnie w ostatnim czasie dopadło powiedzieć zdecydowanie "NIE"!-;))).Wziąłem się więc do pracy i tak oto budowa jaczka dobiegła końca.Mam nadzieję że Gieroj Nosow nie postawi mnie do raportu za to że tak długo musiał czekać na swoją maszynę.Tak więc przedstawiam Wam finalny produkt zakładów Toni&Manufactures:




Jak łatwo zauważyć spróbowałem pobawić się trochę pastelami ale nie jest to lekki kawałek chleba i czeka mnie jeszcze wiele pracy aby osiągnąć pożądany efekt.;-)))żeby nie zepsuć modelu ograniczyłem więc brudzing do paru "okopceń".
Sam model sklejało się bardzo przyjemnie.Spasowanie części wręcz wzorcowe.Jedyny problem miałem przy montażu owiewki ale tak to jest gdy się nie ma orginalnych wytłoczek.
Co do instrukcji nie będę się wypowiadał bo za bardzo jej nie czytałem.Wystarczyły mi rysunki montażowe których jest dostateczna ilość i są nad wyraz czytelne.Do kolorów i kartonu także nie można mieć zastrzeżeń a delikatne ślady eksploatacji dopełniają te pozytywne wrażenia.
Brawo Łukasz !!!Brawo Orlik!!!
Wiem że to nie allegro ale nie mogę się powstrzymać......GORĄCO POLECAM!
Na koniec jeszcze małe porównanie a przy okazji próba usprawiedliwienia się z tak długiej budowy.A6M3 kleiłem równolegle z Jakiem stąd takie ślimacze tempo.Wybaczycie?
A tak prezentują się oba "Fuczkoloty"(bez urazy Łukasz)razem:

To by chyba było na tyle.Bardzo dziękuję wszystkim którzy odwiedzali moją relację.Dziękuję za rady,uwagi i ciepłe słowa.A teraz czas chyba brać się do roboty więc do zobaczenia w następnej relacji.

Ps.
Planuję założenie galerii A6M3 Zero i małe pytanko.Czy macie jeszcze cierpliwość oglądać te moje wypociny?
Ps.2
Zdjęcia wstawiałem przy użyciu Linkera,jak widać program działa i to jak!!!Dzięki Syzyf!!!

Pozdrawiam Toni

--
Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024