FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
25-09-07 14:32  Hetzer z Modelika 11/04 - poszukuję zdjęć modelu
Jendroma 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam serdecznie szanownych kolegów. Zwracam się z pytaniem, czy ktoś z Was dysponuje fotkami Hetzera, koniecznie nr 11/04 Modelika. Niestety rezultaty wyszukiwania prowadzą głównie do starszego wydania i pojedynczych zdjęć bardzo kiepskiej jakości. Natomiast przeglądanie wszystkich wątków z fotkami konkursowymi itp jest trudnowykonalne i czasochłonne. Interesują mnie zarówno foty całości, detali, jak i etapowe z budowy (jeśli ktokolwiek posiada, gdyż TU relacji z tego tematu nie było, a w kartonowym worku szybko umarła), standard i walorka. Jeśli natomiast ktoś ma ten model i byłby skłonny pstryknąć go po detalach to będę wdzięczny za pomoc. Mam nadzieję, że dzięki temu mój Hetzerek szybciej ujrzy światło dzienne i zamelduje się w galerii forum :)
Ewentualne foty bardzo proszę na maila, z góry dziękuję.

--
Albo mnie praca wykańcza, albo mi stężenie oparów kleju spadło :) dr Jendrek.
Gotowe Bf 109 F-4 (AH) ; Hetzer (Modelik)

 
25-09-07 14:36  Odp: Hetzer z Modelika 11/04 - poszukuję zdjęć modelu
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Tu coś jest:
http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=4274

 
25-09-07 15:20  Odp: Hetzer z Modelika 11/04 - poszukuję zdjęć modelu
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jendroma - przecież stara i nowa edycja to praktycznie ten sam, identyczny model - więc dlaczego akurat chodzi CI o ten nowy?;-) Czyżbyś miał wątpliwości co do jego sklejalności?;-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
25-09-07 15:40  Odp: Hetzer z Modelika 11/04 - poszukuję zdjęć modelu
Jendroma 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

StuG- nigdy nie miałem w łapkach I-go wydania, no a drugie jest podobno poprawione. Co tam poprawiano i dlaczego nie wiem. Ale w sumie masz rację, jeśli ktoś z dbałością wykonał ten starszy, to też mi powinno pomóc. Słabą stroną tej wycinanki niestety są rysunki montażowe, żal bierze patrzeć. A ponieważ model przedstawia ogólnie pojazd, w hipotetycznie jednym z fabrycznych malowań (ach ta trójca kolorów Modelika ;) ), a nie konkretny egzemplarz, to jestem ciekaw jakimi drogami poszło wykonanie szczegółów u moich poprzedników. Mam po prostu obawy, żeby, podglądając fotki historyczne i odbudowywanych egzemplarzy, nie pomieszać za bardzo elementów z różnych wozów w jednym. Mam trochę fotek z netu, stanowiących niezły bajzel, i z których czerpię różne pomysły na delikatną waloryzację. I jako nowy boję się, że zaraz zostanę obsypany uwagami techniczno-kulinarnymi czego się z czym nie je :) gdy już go skończę i zaprezentuję.

--
Albo mnie praca wykańcza, albo mi stężenie oparów kleju spadło :) dr Jendrek.
Gotowe Bf 109 F-4 (AH) ; Hetzer (Modelik)

 
25-09-07 15:53  Odp: Hetzer z Modelika 11/04 - poszukuję zdjęć modelu
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Hetzer to fajny temat, też wertowałem strony w poszukiwaniu gotowego modelu i niewiele tego znalazłem, na konradusie są może ze dwa modele.

Z tego co sie zorientowałem szukając informacji w necie to coś tam w nim jest skopane z kolorami, jakieś przesunięcia, niezgodności bądź po prostu ich brak w niektórych miejscach, prawdopodobnie są też jakieś błędy w układzie jezdnym.
Instrukcja podobno też licha.
Moim zdaniem model raczej nadaje się pod mocną walorkę niż dziubanie w standardzie.

Powodzenia w budowie, chętnie oglądnę i może dołączę ze swoim hetzerem, póki co nie mam jeszcze nawet tego opracowania ale za to pelny folderek fotek na temat tego niszczyciela ;)

Pozdrawiam

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
25-09-07 16:07  Odp: Hetzer z Modelika 11/04 - poszukuję zdjęć modelu
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

W Epiku pojawiła się monografia Hetzer'a (wydawnictwo Kagero, 35PLN) z mnóstwem zdjęć i wieloma rysunkami. Jeśli masz zamiar bawić się w walorkę albo upewnić się co do szczegółów to proponuję obejrzeć i ewentualnie zakupić coś takiego.

Pozdrawiam

--

Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

Post zmieniony (25-09-07 19:37)

 
25-09-07 16:29  Odp: Hetzer z Modelika 11/04 - poszukuję zdjęć modelu
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jendroma - otóż jak w wielu opracowaniach wydanych przez MODELIK, te dwa wydania niczym praktycznie się nie różnią, uwierz mi - miałem w łapach obydwie edycje - nowszą sobie zostawiłem, bo jest chyba przerysowana na komputerze, ale teraz już głowy nie dam. No i lekko inny odcień kolorów był. Poza tym to to samo opracowanie - nie daj się nabrać na "poprawione" - to akurat w tym przypadku slogan. Rysunki montażowe są w nowszej wersji identyczne, a dodatkowo plan generalny jest jakby przesunięty a przez to niewyraźny - przynajmniej u mnie.
Z całą odpowiedzialnością mogę więc stwierdzić, że relacje czy fotki Hetzera z Modelika z roku 1998 byłyby pratycznie te same w wypadku sklejenia przez kogoś modelu z nowszej edycji.

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
25-09-07 19:21  Odp: Hetzer z Modelika 11/04 - poszukuję zdjęć modelu
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Witam
Tu jest galeria mojego modelu
http://www.1-25saf.com/viewtopic.php?t=288
Pozdrawiam

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
27-09-07 12:22  Odp: Hetzer z Modelika 11/04 - poszukuję zdjęć modelu
Jendroma 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dzięki za pomoc.
Mój model powstaje już od dłuższego czasu, niestety powoli. Na chwilę obecną oceniłbym go na 80% zaawansowania. Miałem nadzieję pojawić się z nim w Lublinie 26-28.10., ale to juz chyba nierealne. Zatrzymują mnie gąski i niepewne detale, typu "latająca siekiera" która ot tak sobie leży na pochyłej burcie wozu, a jak była mocowana tego najstarsi górale nie wiedzą. Myślałem nad tym, aby zrobić gąski w standarcie tymczasowo, a potem zdjąć i spróbować tych opracowanych przez QNia.
Coż, akurat w połowie października czeka mnie przeprowadzka i będzie trudno cokolwiek podziałać. Oprócz tego na horyzoncie zdarzeń pojawia się ogródek działkowy ojca, który trzeba będzie przekopać, oczywiście zanim odjadę z domu. Jakby praca i półtoragodzinne dojazdy i powroty nie zabierały mi dość czasu :((
Nie rajcuje mnie bycie biernikiem na konkursie, jak się uda dokończyć Hetzera będę bardzo zadowolony.

--
Albo mnie praca wykańcza, albo mi stężenie oparów kleju spadło :) dr Jendrek.
Gotowe Bf 109 F-4 (AH) ; Hetzer (Modelik)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024