FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
22-09-07 12:28  Początki z modelarstwem kartonowym.
kuba13   

Witam,
potrzebuję wskazówek dotyczących budowy modeli z kartonu. Jakie techniki wykorzystywać do robienia poszczególnych elementów z kartonu. Od czego wogóle zacząć robiąc model z kartonu. Piszcie wszystko co maże mi się przydać do nauki sklejania modeli z kartonu, gdyż chcę zacząć sklejać modele również w tej dziedzinie modelarstwa. Konkretnie niedługo chcę się zająć budową ORP Orzeł nr identyfikacyjny: 85-A, lecz narazie poszukuję planu. Proszę o wszystkie przydatne mi wskazówki. Np. jak robić kadłub, czym malować itp. A, i jeszcze jedno, bo mam zamiar samemu rozrysować na kartonie poszczególne części, a nie kupować gotowe, wydrukowane części do wycięcia w jakiejś gazecie lub zestawie. Pozdrawiam. Kuba. Kontakt: kubus4123@wp.pl.

--
Kuba Lublin

 
22-09-07 12:40  Odp: Początki z modelarstwem kartonowym.
Hook6   

 

Ja mam zamiar złozyc motocykl. PIszcie mi jak to robić zebym wiedział. No i plan motocykla by mi się przydał - najlepiej jakis 800 cm. Jakich uzyć kluczy, jakich farb? Moze podeślijcie jakieś książki, czy instrukcje. Obok mnie jest warsztat to moze w nim sobie sam zrobię niektóre częsci - to jest wyklepie i pospawam. Tylko napiszcie mi czym.

A moze pójde na forum budownniczych motocykli i poprzeglądam je, przejrze kilkanascie relacji, zorientuje się... no nie wiem, tyle pracy. Moze mają wyszykiwarke na forum to zobaczę czy ktoś juz takiego motocykla nie robił. Było by mi prościej. Ale wyszukiwać? Znowu tyle pracy... E.. tam, moze mi wszystko napiszą sami. Poczekam. Nie ma co przeginc z wysiłkim. Przecież muszę mieć siły do zbudowania tego motocykla no nie? Skomplikowany ten świat... no to co.. to czekam!

 
22-09-07 12:51  Odp: Początki z modelarstwem kartonowym.
Hook6   

 

Dla leniuszka:
http://konradus.com/forum/read.php?f=1&i=127603&t=127603&filtr=0
http://konradus.com/forum/read.php?f=1&i=88462&t=88462&filtr=0
http://konradus.com/forum/read.php?f=1&i=83914&t=83914&filtr=0
http://konradus.com/forum/read.php?f=1&i=25213&t=25213&filtr=0
http://konradus.com/forum/read.php?f=12&i=10971&t=10967#reply_10971
tu juz poszukaj sam - Linki

--

 
22-09-07 13:32  Odp: Początki z modelarstwem kartonowym.
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Heh :) nic dodać nic ująć.

Kuba13- (prawie) wszystko już zostało napisane, wiem bo przeryłem to forum z prawej na lewą i odwrotnie i nie czułem potrzeby zakładania takiego tematu, za pomocą gogli też dojdziesz do paru ciekawych stronek na ten temat.

Czytać nie pytać ;p

Jak będziesz miał jakiś bardziej sprecyzowany problemos to koledzy na pewno chętnie pomogą.

Pozdrawiam

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
22-09-07 13:40  Odp: Początki z modelarstwem kartonowym.
Hook6   

 

> Jak będziesz miał jakiś bardziej sprecyzowany problemos to koledzy na pewno chętnie pomogą.

Dokładnie. Wtedy to co innego. :-)

 
22-09-07 13:52  Odp: Początki z modelarstwem kartonowym.
ernbar   

Jeśli chcesz sam projektować model to potrzebujesz trochę (a nawet więcej) doświadczenia w sklejaniu, Okręt podwodny to też kiepski pomysł na początek, polecałbym ci np. ORP Kormorana z Małego modelarza, ale to dużo pracy przy detalach, Ostatnia Jaskółka z MM to chyba najlepszy wybór. Choć trudniejsze poszycie niż przy Kormoranie.

Narzędzia jakie są potrzebne na początek to:
-klej (ja używam polimerowy, a do detali wikol)
-Nożyczki
-Nóż do tapet ( w każdym budowlanym)
-Skalpel (modelarski lub chirurgiczny)
-metalowa linijka (może być przymiar budowlany)
-tektura 1 milimetr
-podkładka do cięcia (może być duża sklejka, ale najlepsza będzie specjalna podkładka
modelarska.)



Post zmieniony (22-09-07 13:55)

 
22-09-07 14:44  Odp: Początki z modelarstwem kartonowym.
mario1970   

A można i tak :

http://www.kartonwork.pl/forum/kb.php?mode=article&k=16

 
23-09-07 01:43  Odp: Początki z modelarstwem kartonowym.
OzzY 

 

nie czujecie trolla ??serio?

 
23-09-07 18:15  Odp: Początki z modelarstwem kartonowym.
mario1970   

Ja czuję 13 - latka , który jeszcze nie ma sprecyzowanych zainteresowań i wszystko go interesuje po trochu. Chce sklejać z kartonu to gdzie miał iść na forum hodowców kanarków ?. Sorry ale wg mnie to jeszcze nie trolling, chociaż mogę się mylić. A że w tym wieku 150 myśli na minutę i wielkie plany. Wszyscy tacy byliśmy.

 
23-09-07 19:28  Odp: Początki z modelarstwem kartonowym.
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

wiecie, wczesniej o tym nie pomyslałem, troche to offtopicowe, bo nie załapałem się na wątek jakich zmian pragniemy, wiec tutaj dołoże swoją propozycje aby stworzyć osobny dział dla początkujących z paroma linkami do prostych darmowych modeli, zebrac tam troche porad odnosnie początkujących, wątków na ten temat było i pojawia się mnóstwo z prośbami o porady dla poczatkujących, osobny dział daje jasny znak i drogowskaz dla zainteresowanych i nie muszą męczyć się z przekopywaniem wielu wątków, bo czesto sami nie wiedzą czego powinni szukać.

--
Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024