FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
19-09-07 08:43  Odp: [Relacja]Harvard MK-IIB(MM 6/1988)pomniejszony
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Dziękuję ! Samolot na żywo prezentuje się bardzo ładnie , a maszyna dość zasłużona . Myślę że warta nowego opracowania .

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
19-09-07 08:43  Odp: [Relacja]Harvard MK-IIB(MM 6/1988)pomniejszony
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Jest to papier matowy do druku fotografii o gramaturze ok. 120 g/m2. Próbowałem na zwykłym gładkim papierze o podobnej gramaturze ale nie dało to dobrego efektu. Po wydrukowaniu i wyschnięciu atramentu arkusz polakierowałem satynowym lakierem w sprayu.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
19-09-07 09:59  Odp: [Relacja]Harvard MK-IIB(MM 6/1988)pomniejszony
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Dzięki, jeśli mógłbyś podać jakieś dokładniejsze informacja na temat tego papieru (producent, etc.) to będę wdzięczny. Sorry za zawracanie głowy. Model prezentuje się rewelacyjnie.

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
19-09-07 10:41  Odp: [Relacja]Harvard MK-IIB(MM 6/1988)pomniejszony
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Ależ żaden problem. Przecież po to tu jesteśmy żeby się dzielić doświadczeniami.
Pudełko z tego papieru na którym w tej chwili drukuję chyba już pociąłem, ale mam inne z papieru tego samego rodzaju. Chodzi o to aby był matowy, przeznaczony do wydruku fotografii na drukarce atramentowej (inkjet) w dużej rozdzielczosci.


W preferencjach drukarki należy ustawić rodzaj papieru na matowy do fotografii, lub coś podobnego w zależności od typu drukarki, oraz jakość wydruku na wysoką. Sporo zależy od drukarki. Ten samolot drukowałem na Canonie IP 4200, a już Hp 3650 nie uzyskałem dobrej jakości.
Papier polakierowałem takim lakierem.


I dla porównania górny skan jest wydrukowany na zwykłym papierze, dolny na fotograficznym. Zwykły to nie znaczy taki do ksero tylko bardzo gładki kartonik o gramaturze 120, ryza 250 szt kosztuje ok.20 zł. kartka papieru fotograficznego inkjet to koszt od 1 do 2 zł. Przy takiej skali przydaje się jednak dobry papier.

Jak widać nie dość że na jednolitym kolorze jest kasza, to i drobne linie zupełnie giną.

Pozdrawiam i zachęcam do prób. Takie pomniejszanie to świetna zabawa.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
19-09-07 11:16  Odp: [Relacja]Harvard MK-IIB(MM 6/1988)pomniejszony
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Roman posiadam podobną drukarkę IP 4300 która cechuje się bardzo dobrymi parametrami druku przy stosunkowo niewielkich kosztach eksploatacji niemniej zaobserwowałem dokładnie to samo, co Ty czyli delikatną kasze nawet przy najlepszych ustawieniach druku. W tym momencie dzięki tobie już wiem, że można to wyeliminować przez odpowiedni papier( wiem dokładnie, jaki). Niebawem będę stał przed koniecznością drukowania, więc moje pytanie czy papier, o którym mowa można w jakikolwiek sposób porównać do papieru, na jakim drukowane są modele z wydawnictwa Pana Halinskiego czy tez to zupełnie inna bajka. Jak papier zachowuje się podczas kształtowani, zginania itd.
Sorrki za zapychanie relacji.

Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
19-09-07 11:31  Odp: [Relacja]Harvard MK-IIB(MM 6/1988)pomniejszony
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Na pewno jest to inny papier. Przy kształtowaniu trzeba obchodzić się z nim delikatnie, bez polakierowania łatwo go pobrudzić, po polakierowaniu na ostrych załamaniach lubi spękać. Myślę jednak, że do domowego wydruku trudno o lepszy.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
19-09-07 14:41  Odp: [Relacja]Harvard MK-IIB(MM 6/1988)pomniejszony
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Wielkie dzięki! Teraz tylko muszę się wybrać na zakupy ;-)

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
20-09-07 10:57  Odp: [Relacja]Harvard MK-IIB(MM 6/1988)pomniejszony
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Kolejne elementy: centropłat, wnęki podwozia i kółko ogonowe.


--
Pozdrawiam.
-----------------

 
21-09-07 18:10  Odp: [Relacja]Harvard MK-IIB(MM 6/1988)pomniejszony
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Budowa dobiegła końca. Następnym razem wyjdzie lepiej.




--
Pozdrawiam.
-----------------

 
21-09-07 19:00  Odp: [Relacja]Harvard MK-IIB(MM 6/1988)pomniejszony(Koniec budowy)
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Czytałem i oglądałem relację od początku. Bardzo fajny model. Gratulacje!

Pozdrawiam.

--
Blog

Sklepik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024