FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
17-09-07 15:35  Odp: [Forum ankieta] Ludzie! Czy brakuje Wam czegoś na forum? ;-)
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Osobiście używałem IE 7 tylko i wyłącznie w domu. Problem polegał na pierwszym uruchomieniu IE, każde zamknięcie przeglądarki i otwarcie na nowo powoduje oznaczenie wszystkich wątków jako nowych. Jeżeli cały czas IE jest otwarty i wchodzi się do konkretnego działu, zaznacza tylko faktycznie nowe wpisy. Nie wiem czy nie zagmatwałem. Mi się osobiście wydaje, że to tylko i wyłacznie problem 7-ki (6-ki działają prawidłowo).

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
17-09-07 15:54  Odp: [Forum ankieta] Ludzie! Czy brakuje Wam czegoś na forum? ;-)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Czyli wychodzi na to, że żadna z tych trzech przegladarek nie działa "prawidłowo", jeśli chodzi o oznaczenia nowych postów. A najgorsze, że u jednych pojawia się ten problem, a u innych nie. Osobiście używam Opery i mam te same problemy co przedmówcy (niektórzy). Nie jest to może koniec świata, ale jako esteta (hehehe) nie mogę nad tym przejśc obojętnie:-) Nie wiem, czy to jest spowodowane nową wersją Opery, bo wcześniej wszystko było OK. Inna sprawa, że w tym samym mniej więcej czasie rozpoczęły się zmiany wyglądu i funkcjonowania forum.

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
17-09-07 16:32  Odp: [Forum ankieta] Ludzie! Czy brakuje Wam czegoś na forum? ;-)
Kociokwist 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Może można by było zmienić szatę graficzną? Ta jest trochę ponura...
Można by było jeszcze stworzyć PW.
POzdrawiam
Jedrek

--
oby mi się chciało tak jak mi się nie chce

 
17-09-07 18:59  Odp: [Forum ankieta] Ludzie! Czy brakuje Wam czegoś na forum? ;-)
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pozwólcie w takim razie, że zamknę sobie ten wątek na "chwilkę", uporządkuję go trochę, odpowiem w ciszy na parę "wniosków" i go znów otworzę ;-) Chyba, że chcecie sobie jeszcze pogadkować o opcjach IE? Nie? Wytrzymacie? OK :-)

--

 
17-09-07 19:49  Odp: [Forum ankieta] Ludzie! Czy brakuje Wam czegoś na forum? ;-)
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Postaram się trochę to uporządkować.... ;-)
Niektóre posty z tego powodu wyrzuciłem, mam nadzieję, że to mi wybaczycie.


Problem "nowe" choć "stare"!!! ;-)

myh:
> pod Opera dodatkowo po wyslaniu postu wszystkie tematy sa oznacozne ze sa w
> nich nowe wiadomosci

QN
>Ja pod IE mam w tej chwili to samo.

BeBe
> QŃiu ale tylko pod IE 7.0 - ....[ciach]....z tego powodu przeszedłem na stałe do Firefox'a

Raduss
> U mnie w Firefoxie występuje to samo co u QNia i Myh.

BeBe
>Jeżeli cały czas IE jest otwarty i wchodzi się do konkretnego działu, zaznacza tylko faktycznie nowe wpisy.
>Mi się osobiście wydaje, że to tylko i wyłacznie problem 7-ki (6-ki działają prawidłowo).

gdaś
> teraz jest wszystko OK a wystarczyło tylko sformatowac kompa

StuG
>Czyli wychodzi na to, że żadna z tych trzech przegladarek nie działa "prawidłowo",
> jeśli chodzi o oznaczenia nowych postów. A najgorsze, że u jednych pojawia się
> ten problem, a u innych nie. ....[ciach]....Nie wiem, czy to jest spowodowane nową
>wersją Opery, bo wcześniej wszystko było OK.

oraz ten sam Stug ;-)
> Inna sprawa, że w tym samym mniej więcej czasie rozpoczęły się zmiany wyglądu i
> funkcjonowania forum.

i Raduss
>....... zaczęło się od momentu rozpoczęcia zmian na forum.

-----------------------------

Dobrze Stug to ujął - problem z odznaczaniem "nowych" nie ma widać związku z konkretną przeglądarką, a więc z czym? Istnieje domniemanie, że to wina złego działania skryptu forum... Ale z drugiej strony - problem u jednych jest, a u innych go nie ma, a to wskazuje również na możliwość o której ja wspomniałem czyli na jakies blokowanie działania naszego skryptu na konkretnych stanowiskach, u niektórych osób i w konkretnych sytuacjach wcale z naszym forum nie związanych.... Więc może faktycznie jakaś ochrona programami (teraz to modne - każdy ma jakiś blocker czy monitor...), albo może sama ochrona systemu - jakieś nowości windowsowskie? ;-) Ja używam paru przeglądarek pod win - stale FF1.5, FF2.x czasami IE6, IE7 oraz od niedawna Operę oraz nie używam żadnych blockerów, programów antywirusowych i wymyślnych firewalli, monitorów itp itd, więc może dlatego ja probelmu nie widzę?

To że problem ma związek ze zmianami na forum, jak szanowny Stug wspomniał ;-), to jest teoretycznie oczywiście możliwe, ale ja naprawdę żadnego związku między nimi nie widzę. Chyba, że ze stonicowaniem, ale przypominam sobie, że ktoś przed jego wprowadzeniem też mi sygnalizował chyba taki problem w Testach, tylko że ja go "spławiłem" gadką o "czyszczeniu ciasteczek" - zresztą całkiem w dobrej wierze! ;-)
Zresztą chwileczkę, poszukam....o! zobaczcie sami - post z 5.01.2006! http://www.konradus.com/forum/read.php?f=15&i=4057&t=4057&filtr=0

Czyli - terorie spiskowe w stylu "to wina zmian!, wcześniej było super!" na razie odstawmy na półkę.... ;-)

Jedno jest pewne - problem istnieje i ja się będę temu teraz przyglądał. Chciałbym prosić osoby pracujące na innych systemach niż windows, o informację czy u nich też taki efekt występuje? Ja u siebie pod linuksem - ani na FF, ani na konquerorze też nic złego nie widzę. Ewentualne informacje o tym problemie proszę już na priw admin@konradus.com - problem będę miał na pewno na uwadze, ale chciałbym w tym wątku skoncentrować się już na innych ciekawszych sprawach :-)

--

 
17-09-07 20:17  Odp: [Forum ankieta] Ludzie! Czy brakuje Wam czegoś na forum? ;-)
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

wojtas.r
> automatyczne tłumaczenie polskich postów na język angielski a angielskich na polskie
> tak aby wszystkie wpisy były dwujęzyczne - czyli okno na świat. Wiem, że temat nie jest łatwy.

Ciekawe. Widziałem coś takiego, ale zupełnie nie wiem jak to działa. Jeśli masz jakieś informacje o takich skryptach - jakies konkrety, źródła, zasada działania (słowniki?) to proszę cię Wojtas o info na priw :-)


Marzen
> Konradusie, a czy nie można by sobie ustawiać w profilu, że od razu mam wyświetlane
> wątki ze stronnicowaniem ? Bo za każdym razem klikam na temat, a nie na stronę i
>potem muszę wracać do listy wątków i tam trafiać w 1szą stronę :-)

Luksusów się zachciewa! ;-) Nie trafia w stronę tylko w temat! ;-) Może lupkę Ci zrobić w profilu włączaną żebys trafiał? ;-) Tak na serio, to mogę to zrobić - tzn. od strony technicznej jest to możliwe, ale szczerze mówiąc - szkoda mi na to teraz czasu... Może temat sam dla mnie powróci przy okazji przerabiania profili i ustawień indywidualnych - mam to w planach.... Ja jednak myślę, że wcześniej niż tym się zajmę, to w ogóle 'Rolka" przestanie być używana i będę mogł ten tradycyjny widok po prostu odłączyć ;-) I wtedy będziesz trafiał zawsze do celu bez celowania. Do tego czasu musisz się jednak przyłożyć ;-)


Kociokwist
>Może można by było zmienić szatę graficzną? Ta jest trochę ponura...

Nie ;-)

ten sam Kociokwist:
> Można by było jeszcze stworzyć PW.

Masz coś do ukrycia, że chcesz w towarzystwie szeptać? ;-) Dla mnie to absolutny "wodotrysk" w dobie GG, maila i skype, ale ja nie jestem nowoczesny, więc sobie to zapisałem, chociaż mam watpliwości techniczne - takie narzędzie musiałbym robić chyba od zera, a na to nie znajdę łatwo czasu, ale przede wszystkim nie znajdę chyba motywacji bo nie jestem do tego przekonany... Od zera robiłem w zasadzie większość nowych mechanizmów na forum, ale do nich byłem od razu przekonany ;-)


Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem. Wszystko sobie "zapisuję" i będę z tych zapisków na pewno korzystał :-) Częśc z tych spraw, które już tu poryszyliście, będę załatwiał priorytetowo, inne poczekają na swoją kolejkę. Czekam dalej na pomysły i życzenia.

--

 
17-09-07 20:29  Odp: [Forum ankieta] Ludzie! Czy brakuje Wam czegoś na forum? ;-)
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Popularne na komercyjnych portalach są głosowania np "kto wygra wybory" wyniki jako procentowe słupki czy ilości głosów. Przydało by się coś takiego np w kwest "jaki model chcieli byście zobaczyć w wydaniu w najbliższym roku" . Oczywiście konieczna jest blokada jeden głoś na jedno IP. Teraz post w stylu ankieta kończy sie 150cioma wpisami których ni jak przejrzeć. Pozdrawiam.



Post zmieniony (18-09-07 07:39)

 
17-09-07 20:37  Odp: [Forum ankieta] Ludzie! Czy brakuje Wam czegoś na forum? ;-)
Marzen 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Konradus napisał:

> Luksusów się zachciewa! ;-)

No dobra - przyłożę się i jakoś wytrzymam do czasu "odłączenia" rolki ;-P

 
17-09-07 20:44  Odp: [Forum ankieta] Ludzie! Czy brakuje Wam czegoś na forum? ;-)
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

radomir napisał:

> Popularne na komercyjnych portalach są głosowania np "kto wygra
> wybory" wyniki jako procentowe słupki czy ilości głosów.
> Przydało by się coś takiego np w kwest "jaki model chcieli
> byście zobaczyć w wydaniu w najbliższym roku" . Oczywiście
> konieczna jest blokada jeden głoś na jedno IP. Teraz post w
> stylu ankieta kończy sie 150cioma wpisami których ni jak
> przejrzeć. Pozdrawiam.

"Kto wygra wybory" - i podaje się w ankiecie ileś punktów na podstawie dostępnych danych. Jak jednak wprowadzić dane których nie ma - te z marzeń sennych lub modlitw - nawet w najdoskonalszą ankietę? ;-) Niemożliwe. Ale rozumiem Twoją intencję. Chodzi Ci w ogóle o mechanizm ankiet - nieważne do czego wykorzystawany. Np. taki, który pozwoliłby wybrać model roku (są dane o wydanych, są jakieś dane o sklejonych) lub galerię roku na forum, lub największego macho supermena wśród forumowiczów (są dane.. ;-)....). Myslałem już parę razy o takim rozwiązaniu u nas - i choć nie uważam go za niezbędne, to może być czasami przydatne i ciekawe. Zapisałem :-)

--

 
17-09-07 21:15  Odp: [Forum ankieta] Ludzie! Czy brakuje Wam czegoś na forum? ;-)
Wacek   

A mi brakuje mechanizmu, który przerzucałby mnie do pierwszego nieprzeczytanego posta (po kliknięciu oznaczenia o nowych postach np.)
A co do sensacji z wyświetlaniem informacji o nowych postach to u mnie ich nie ma ( Opera 9.23 pod Win XP). Ale zawsze się to pokazywało po przetrzepaniu systemu Spybotem.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024