FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
15-09-07 19:39  [Relacja] Hanomag ''Komissbrot'' - WAK
Sebb 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Tym razem dla odmiany zabrałem się za coś w standardzie. Stopniowo będę sklejał coraz trudniejsze modele w standardzie, aby nabrać trochę doświadczenia w ich klejeniu. Może w przyszłym roku odważę się skleić Jelcza GCBA z Orlika, którego wygrałem w Rudzie Śląskiej. Dopiero jak dobrze skleję co najmniej 5 modeli w standardzie to zabiorę się za niego.

Krawędzie retuszuję czarna pastelą, a sklejam kropelką i klejem polimerowym. Mimo drobnych wad model skleja się całkiem przyjemnie.

Pozdrawiam.

--
Radomski Klub Modelarsko-Historyczny SOKÓŁ

 
15-09-07 21:58  Odp: [Relacja] Hanomag "Komissbrot"
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=130979&t=130979&filtr=2 ;-)

--

 
16-09-07 13:34  Odp: [Relacja] Hanomag "Komissbrot"
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Daj się namówić na kolorowy retusz.
Ja też miałem okres fascynacji czarnym kolorem, lecz już do tego nie wrócę po retuszu kolorowym ;-)
Użyj wyszukiwarki...;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
16-09-07 13:44  Odp: [Relacja] Hanomag "Komissbrot"
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sebb, gdzie znalazles te wady? Interesuje mnie to, bo bylem korektorem tego nr. i bedzie mi to bardzo pomocne przy korekcie ewentualnego wznowienia. Nie ukrywam, ze w tym konkretnym modelu rame podwozia, wydech i reflektory projektowalem ja i ciekawi mnie jak to wyszlo.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
16-09-07 13:57  Odp: [Relacja] Hanomag ''Komissbrot''
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

PiterATS 15-09-07 21:58
> .... http://www.konradus.com/forum/read.php...............

Jeśli już linki to raczej chyba tak ;-)

Hanomag -galerie:
http://www.konradus.com/forum/list.php?f=1&filtr=2&wyd=0&search=Hanomag
Hanomag -relacje:
http://www.konradus.com/forum/list.php?f=1&filtr=1&wyd=0&search=hanomag



MARIUSZ 16-09-07 13:34
> Daj się namówić na kolorowy retusz.
> Użyj wyszukiwarki...;-)

Mariusz, baaardzo dziwi mnie, że nie jestes na bieżąco. I to jako moderator uczestniczący aktywnie w pracach nad filtrami na pierwszej linii frontu?! ;-]

Technika -> retusz



Sebb, miłe autko :-)

--

 
16-09-07 15:24  Odp: [Relacja] Hanomag ''Komissbrot'' - WAK
Sebb 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Karoseria jest już niemal gotowa. Brakuje tylko błotników. Pomalowałem ją lakierem w sprayu. Zauważyłem, że znacznie lepszą powierzchnię otrzymuje się gdy tuż po nałożeniu lakieru lekko rozsmarowuje się go palcem na całej powierzchni.

Karoserię retuszuję na czarno, ponieważ zasugerowałem się tym, że płaty karoserii mają 3xkrotnie grubsze kontury. Po prostu pomyślałem, że w tym samochodzie poprawiono dla ozdoby czarną farbą zagięcia karoserii. Poza tym po zaretuszowaniu tych grubych, czarnych konturów zielona pastelą mógłby prześwitywać czarny kolor. Retuszowanie na czarno z pewnością nie jest wynikiem mojej fascynacji tym kolorem, ani zacofania :)
Chopin. Teraz czas na koncert życzeń :)
Model posiada kilka rozbieżności z tym co jest przedstawione na okładce m.in. inny kolor części karoserii, inny przedni most, oraz brak klaksonu :( Wspominana już wcześniej wystająca o 1,5 mm przednia częśc karoserii, oraz kontur drzwi, który wystaje poza kontur karoserii. Według mnie źle rozmieszczone są strzałki pokazujące gdzie przykleić cz. 3,1L,1P. Gdybym postąpił wg instrukcji, to te części byłyby wysunięte o 0,5cm do przodu. Przydałyby się także części z bieżnikiem do naklejenia na obwodzie kół. Przydałoby się także wyjaśnienie dlaczego płaty karoserii mają tak gruby kontur. Problemem jest także całkowity brak jakiegokolwiek zapasu koloru. Poza tymi drobnymi wadami model jest bardzo ciekawie zaprojektowany i przedstawia się efektownie. Z całą pewnością jest wart pieniędzy na niego wydanych.
Pozdrawiam.

--

Radomski Klub Modelarsko-Historyczny SOKÓŁ



Post zmieniony (16-09-07 20:23)

 
17-09-07 00:14  Odp: [Relacja] Hanomag ''Komissbrot'' - WAK
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzieki Sebb. Co do konturu to musze to wyjasnic z glownym projektantem czyli forumowym Rajdenem. Reszte jestem wstanie na bierzaco porawic (wiaze sie to ze sklejeniem kolejnej sorowki ale przy tak nieskomplikowanym modelu nie stanowi to problemu). Co do kolorystyki jest ona niezalezna w tym momecie odemnie. Tu juz ostatnie slowo mieli projektant i wydawca. Tez przy najblizszej okazji to skonsultuje. Rozbieznosci miedzy okladka a "wnetrzem" biora sie z koniecznosci znacznych uproszczen wzgledem orginalu. Na okladce masz wmiare realistyczny renderowany model 3D. Plany zawieraja mocno uproszczony model dla niezaawansowanych modelarzy. Pierwsza sorowka tez byla daleka od tego co teraz aktualnie kleisz :)


http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=70866&t=70250#reply_70866

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
24-09-07 00:07  Odp: [Relacja] Hanomag ''Komissbrot'' - WAK
Sebb 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Po tygodniowej nieobecności wracam do pracy. Polakierowałem resztę części przed wycięciem i zabrałem się za błotniki, które pomalowałem od spodu czarnym sprayem.

Następne w kolejności były koła. Krawędzie retuszowałem plakatówkami. Pierwsza mieszanka kolorystyczna była trochę za rzadka, więc poczekałem godzinę i wylałem przez słomkę to co zebrało się na górze menzurki. Odtąd będę retuszował już tylko plakatówkami, ponieważ łatwiej da się mieszać kolory, lepiej się trzymają, po wyschnięciu nie brudzą tak jak pastele, oraz gdy trafią tam gdzie nie trzeba to z polakierowanej powierzchni da się je łatwo usunąć.

Pozdrawiam.

--
Radomski Klub Modelarsko-Historyczny SOKÓŁ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024