FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
17-10-07 22:41  Odp: [Relacja] Nysa 522 Ambulans"R" z Modelika - moja pierwsza relacja
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Buczo, po prostu Nyska ma sliki i tyle :)

--
Yasiu
4446759

 
17-10-07 22:44  Odp: [Relacja] Nysa 522 Ambulans"R" z Modelika - moja pierwsza relacja
buczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No ma, w WKTS od zawsze na kapciach oszczędzali:-))))))

--

 
17-10-07 23:08  Odp: [Relacja] Nysa 522 Ambulans"R" z Modelika - moja pierwsza relacja
VVitek 

 

Jak zrobiłeś "brudzing" podwozia?

 
17-10-07 23:29  Odp: [Relacja] Nysa 522 Ambulans
buczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam!

Starłem na kartce szarą, pomarańczową, białą i brązową pastelę. Po zmixowaniu tych wszystkich "proszków" naniosłem małym pędzlem a potem roztarłam paluchem..Tam gdzie miało być bardziej zardzewaiałe (resory) dałem więcej pomarańczowej i bez szarej.

--



Post zmieniony (17-10-07 23:32)

 
18-10-07 20:11  Odp: [Relacja] Nysa 522 Ambulans"R" z Modelika - moja pierwsza relacja
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Buczo! Pod klawiature cisnie mi sie taka refleksja ;-)
Wielu forumowiczow stracilo duzo energii na "wieszanie psow" na tym modelu, tymczasem znalazl sie ktos kto nie narzeka, tylko klei i to wklada w swoja prace wiele serca. Bardzo sympatycznie oglada sie zdjecia Twojego modelu.
Pozdrawiam

 
18-10-07 21:53  Odp: [Relacja] Nysa 522 Ambulans"R" z Modelika - moja pierwsza relacja
buczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam!

JacekPlacek, bardzo mi się miło zrobiło jak przeczytałem Twojego posta,dzięki! Kleje bo to stosunkowo prosty model, mocno uproszczony co do orginału, jednak skleja się go bardzo przyjemnie (pozdro dla autora)! Jak już wcześniej pisałem jestem początkującym adeptem modelarstwa i dlatego go wybrałem.
Dziś wstawiam fotki trochę poprawionego bruzdingu i nowy, grubszy układ kopcący:


Pozdrawiam!

--

 
18-10-07 22:09  Odp: [Relacja] Nysa 522 Ambulans"R" z Modelika - moja pierwsza relacja
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Proponował bym zetrzeć rdzę z resorów. W oryginale ten element jest cały pokryty smarem i raczej nie zardzewieje, ale za to osadza się na nim tłusty brud. A sam drut mocujący oś do resora powinien być dłuższy, wychodzić trochę ponad resor, przechodzić przez blaszaną płytkę do której jest przykręcony śrubami.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
18-10-07 22:43  Odp: [Relacja] Nysa 522 Ambulans
buczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witaj Kat!

Fakt, płytka powinna być...jakoś się zapędziłem i nie zrobiłem, zresztą teraz już za późno wklejać bo efekt byłby chyba marny skoro resor już wklejony na amen. Zresztą każdy model musi miec jakieś błędy bo inaczej nikt by ich nie wytykał i nie można by się uczyć ich nie popełniać:-)a co do resorów to wczoraj trochę ofotografowałem nyskę sąsiada:

Pozdrawiam!

--



Post zmieniony (18-10-07 23:17)

 
19-10-07 14:21  Odp: [Relacja] Nysa 522 Ambulans"R" z Modelika - moja pierwsza relacja
Ushi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

No to całe szczęście, że masz gdzie taką Nyskę obfotografowac.
Jak się tak patrzy na ulicy to tych naszych polskich "zabytków" coraz mniej...

Ja w tej chwili sklejam F-15 ale sąsiad niestety takowego nie posiada, więc jedynie mogę poszukac fotek w Internecie :)

Widzę że model wychodzi Ci bardzo fajnie. W sumie co racja to racja, grunt żeby klejenie sprawiało przyjemnośc. Życzę sukcesów i będę tu często zaglądał.

--
Pozdrawiam,
Ushi (Gekkonidae)

Na warsztacie: Bumar DUT-0502 (Modelik)

 
25-10-07 20:54  Odp: [Relacja] Nysa 522 Ambulans"R" z Modelika - moja pierwsza relacja
buczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam!

Dzisiaj skromnie ale zawsze coś:-) Skończyłem przednie zawieszenie i dorobiłem stabilizatory. Wyszło jak wyszło...Niestety skopałem skrętność kół i są umocowane na stałe:



Jeszcze tylko stopnie, chłodnica z mocowaniem i koniec podwozia, biorę się za wnętrze.
pozdrawiam!

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024