FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
11-09-07 19:39  Re: [zapowiedź] JAK-3 OrlikMK
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

A wybór kamuflaży Jaków 3 jest rzeczywiście porywający :))))

Szare i szaro-szare. Te samoloty były tylko w takich kamuflażach malowane. Przecież pierwsze egzemplaże seryjne wypuszczono w marcu 1944 roku, kiedy obowiązywały ujednolicone przepisy dotyczące malowania samolotów WWS.

Nie ma co się czepiać schematu malowania. Jest naprawdę atrakcyjny.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
11-09-07 19:59  Re:
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

QN- Dysponuję czarno-białym zdjęciem Jaka-3, który jest cały biały (ewentualnie jasnoszary), a przez całą długość kadłuba biegnie pas, najprawdopodobniej koloru czerwonego. Jeśli uda mi się znaleźć te zdjęcie, a niestety nie będzie to proste, zamieszczę je. Nie wiem tylko, czy jest to malowanie prototypu, czy też okolicznościowe, ale jednak coś takiego było.

--



Post zmieniony (11-09-07 20:00)

 
11-09-07 20:01  Re: [zapowiedź] JAK-3 OrlikMK
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

QN - i wszystko w temacie;-)

a na marginesie - zawsze można zrobić jaczka w pasach inwazyjnych... hehehehehe

--



Post zmieniony (11-09-07 20:02)

 
11-09-07 20:07  Re: [zapowiedź] JAK-3 OrlikMK
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Łeeee, a ja chciałem fioletowego. Kicha. ;-)

Przy Jaku-3 dużego wyboru ciekawych malowań nie było. Może trzy maszyny, ale wszystkie szare lub szaro-szare z małymi kolorowymi dodatkami.

--


 
11-09-07 20:25  Re:
Iskra 

 

PiterATS - a czy nie był to przypadkiem Jak-9 "Kurierski"? Schemat malowania był identyczny. Tyle, że "Kurier" to dwumiejscowy, nieuzbrojony samolot dyspozycyjny.
A modelik korci... mimo, że bez szachownic :-)

Pozdrawiam
Paweł vel Iskra

--
Polska młodzież skleja polskie modele!

 
11-09-07 20:36  Re:
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

PiterATS zapewne chodzi Ci o maszynę z lotniczego zespołu akrobacyjnego z końca 1945r, Samolot nie był uzbrojony , był w naturalnym kolorze metalu (srebrny?) , czerwony przód przechodzący w strzałę aż do ogona. Krawędzie natarcia skrzydeł też były czerwone rzechodzące w 3 "płomienie" na cały płat.
Ewentualnie o ten cały metalowy (tył kadłuba i stery też) prototyp
http://mig3.sovietwarplanes.com/yak3/yak3vk107/yak3vk107.html
Do ciekawych malowań zaliczył bym Jaka Macela Alberta , Gieorgija Zaharowa, Semena Rogorowoja i Antona Jakimienki. No i ten , który jest. Ewentualnie jugosłowiański.

--





Post zmieniony (11-09-07 20:47)

 
11-09-07 22:30  Re: [zapowiedź] JAK-3 OrlikMK
Passer Montanus   

Przypominam tylko ,że w zapowiedziach wyd. Answer jest również JAK-3 i również w SZARYM malowaniu .

 
11-09-07 22:39  Re:
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

No jest, i to jeśli dobrze widzę też w ciekawym malowaniu gen. Georgija Zacharowa.

--


 
11-09-07 22:44  Re:
Passer Montanus   

Qn napisałem - " Znowu szary Jak " - a to nie oznacza ,że " znowu szary Jak -3 ". Po raz kolejny komentujesz wypowiedź ,nie bardzo ją rozumiejąc . Mnie chodzi o to ,że ukazuje się kolejny model Jaka w bardzo podobnym szarym malowaniu - mamy szarego Jaka 1 ,Jaka 3 , Jaka -9 .

 
12-09-07 08:39  Re:
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Zgadza się. Możliwe, że nie zrozumiałem intencji, ale Twoja wypowiedź pozwalała na taką interpretację, bo nie była zbyt precyzyjnie sformułowana.

Poza tym, jak mi model nie pasuje, to go nie kupuję. A nie komentuję bez sensu. A akurat na komplet jaków zawsze miałem ochotę i marzenie się spełnia. Brak mi jeszcze czarno-zielonego Jaka-7 i ewentualnie w podobnym malowaniu wczesnego "garbarego" Jaka-1(mam białego z WAK). Inne, ciekawsze malowania można znaleźć do ŁaGG-3, Ła-5, Mig-3, np. pustynnopodobne z południowego teatru działań, czy wczesne z lat 1941-42. Jeśli chodzi o modele samolotów z lat 1943-45 (czyli póżne 1, 9, wszystkie 3), to wszystkie będą szaro-szare, podobnie jak wszystkie myśliwce brytyjskie po 1940 roku będą szaro-zielone (nie licząc maszyn z Afryki). Po prostu tak to było w rzeczywistości.

Dla mnie Jak 1,3,7,9 to zupełnie inne maszyny, choć dla większości nie różnią się one prawie niczym.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024