FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
28-12-07 23:17  Odp: [Relacja] RMS Titanic
JaroPiekary   

To nie jest "Titanic" z Fly Model.To jest niemieckie wydawnictwo- kupilem go równo 10 lat temu, ale ten model-szczerze powiedziawszy- był kiepskiej jakości- czyli bez cześci podwodnej, pozbawiony śrub, i co najważniejsze- był mało efektowny, wiec postanowiłem ze "urozmaice" go. Wszystkie czesci z tego ewydawnictwa przerysowałem na karton z bloku technicznego, zrobiłem we własnym zakresie część podwodna i śruby, do tego zrobiłem otwory w oknach i promenade spacerowa ;-) tak jak juz wczesniej wspomnialem model jest na ukonczeniu. Jeszcze tylko drobne retusze( uzupelnienie niektorych cześci odpowiednia farba, olinowanie masztów i kominów) i nie pozostanie nic innego jak zrobienie fotek i dodanie ich na forum ;) a jezeli chodzi o Twoj model to naprawde bedzie wygladał imponujaco ;) pozdrawiam i powodzenia w dalszej budowie ;)

--
"Lepiej w życiu czegoś spróbować i potem żałować, niż żałować, że się nie spróbowało"

 
29-12-07 02:06  Odp: [Relacja] RMS Titanic
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No nareszcie!!!!! Niezgorzej Ci to wychodzi. No to siadam w pierwszym rzędzie i oglądam!!!!
Tylko błagam -nie każ znów tak długo czekać... Pozdrawiam.

 
29-12-07 21:37  Odp: [Relacja] RMS Titanic
JaroPiekary   

Vansen- dobrze mówisz- zgadzam sie z Toba, dla mnie budowa oswietlenia to dodatkowa komplikacja przy budowie tak duzego modelu.Ja wiem o tym doskonale. Wlasnie buduje model Titanica i tez skusiłem sie na oświetlenie.Ale zrobilem je w inny sposób- na dlugość całego kadluba zamontowałem 6 baterii płaskich o mocy 4,5 V, do tego 10 żarówek które zasilaja statek.Z tym było kupe roboty, w końcu uporałęm sie z tym i po jakimś czasie w trzech zarówkach zrobiło się zwarcie i niestety te trzy żarówki nie świeca ;/ a nie mogłem niestety tego naprawić bo zamontowałem juz promenade i pokład spacerowy wraz z kominami, wiec musiałym niestety rozbierać cały statek.Z ta klatka schodowa to były dobry pomysł ;) ja zamierzam zrobic taka klatke ale juz osobno, pozdrawiam ;)

--
"Lepiej w życiu czegoś spróbować i potem żałować, niż żałować, że się nie spróbowało"

 
30-12-07 14:10  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Thunder909 

 

W tej relacji na kartonbau.de jest do sciagniecia podstawka po Titanica .Na pewno sie przyda.
Niestety jakos ten link do download nie funkcjonuje. Musze sie ich zapytac co z tym jest.

 
31-12-07 09:09  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Bardzo mi sie podoba. Delikatny osprzęt świetnie komponuje sie z potężnym kominem.

--
pzdr
Kemot

 
31-12-07 15:32  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Pawełkomandos 

 

Witam

do JaroPiekary : 4,5V to nie moc tylko napięcie, a żarówki oświetlają a nie zasilają bo od zasilania są baterie :))

Komin bardzo fajny naprawde "Titanicowy", jedynie kolor jakiś taki ciemnawy.
Czekam z niecierpliwością na dalsze postępy, szczególnie na kadłub z pikną nawisłą rufą :)

Pozdrawiam

--

 
01-01-08 20:00  Odp: [Relacja] RMS Titanic
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Witam!
Jaro, czekam na fotosy Twojego modelu!
Kolor komina niekoniecznie jest zgodny z tym co jest w wycinance - pisałem już kiedyś, że mam trzepnięty monitor i nie zawsze udaje się dobrać wszystkie "dostrajania" w Picasa.
Podstawka nie będzie mi już raczej potrzebna, bo jak uda się skończyć poszycie, to model powędruje na gotową podstawkę - muszę ją tylko polakierować.
Kemot - to prawdopodobnie nie jest komplet drobnicy kominowej. Rysunki są dość dziwne, i nie potrafię tak od razu stwierdzić, czy czegoś nie pominąłem. W ostateczności będę się posiłkował planami.
Cieszy mnie to, że relacja cieszy się zainteresowaniem, jednak... muszę Was zmartwić.
Mam przerąbane na wszystkich frontach i nie będzie starczało czasu na klejenie. Być może niekiedy uszczknę jakiś kwadransik, ale sami wiecie... Wybaczcie, ale w styczniu i lutym postępów raczej nie będzie... a potem sie zobaczy :|

--

- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

Post zmieniony (01-01-08 20:01)

 
02-01-08 22:23  Odp: [Relacja] RMS Titanic
JaroPiekary   

Witam wszystkich modelarzy ;)
Arovist- "Titanic" nabrał juz kształtu-dzisiaj mocowałem relingi i konczyłem prace nad rufą, jeszcze tylko drobne retusze farbami o odpowiednim kolorze - czesc podwodna statku oraz olinowanie, tez nie moge sie doczekac kiedy go ukoncze i nastapi wodowanie ;-) po ukonczeniu "Titanica" wracam do sklejania samolotów a konkretnie mysliwca amerykanskiego Grumman F-14 "Tomcat". Ale jak skoncze "Titanica" to wcale nie bedzie znaczyc ze skoncze przygode z tym statkiem.Zamierzam zbudować wrak "Titanica"- a konkretnie cześć dziobowa ;-) a jezeli chodzi o plany bardziej dalekosiezne to chciałbym zbudować klatke schodowa "Titanica" czyli "Wielkie Schody". To by było dopiero wyzwanie!!! ;-) a potem pomyslałbym o siostrzanym statku "Titanica"- czyli "Britannicu"- juz nie moge sie doczekać! Pozdrawiam ;-)

--
"Lepiej w życiu czegoś spróbować i potem żałować, niż żałować, że się nie spróbowało"

 
03-01-08 05:30  Odp: [Relacja] RMS Titanic
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jaro a możesz wstawić fotki tej rufy, bo strasznie mnie ciekawi jak to wszystko wychodzi...
Poza tym ja sobie wielkie schody zbuduję w tym modelu. Ale na razie jestem na etapie męczarni z wycinaniem wręgów...
Pozdrawiam.

--

 
03-01-08 13:46  Odp: [Relacja] RMS Titanic
JaroPiekary   

Vansen- No niestety musze przyznac ze rufa wyszla troszke gorzej niz dziob i to mnie korci. Niestety musialem wybrac: albo zostawic rufe w takim stanie jakim teraz jest albo musialbym ja znowu rozbierac i konsekwencje bylyby wtedy oplakane ;/ -ucierpialaby cala tylnia czesc statku wraz z czescia podwodna i srubami.Rufa "schodzi" troszke w dół kadluba zamiast byc prosto. Zreszta jak wrzuce fotki to wtedy bedzie mozna sie przyjrzec.
A teraz zbocze z tematu: jak wrzuca sie fotki na te forum bo niestety nie orientuje sie w tym.Niedawno zalogowalem sie i poznaje te forum "od kuchni" a tak poza tym nie moge siedziec czesto przy komputerze bo szkola robi niestety swoje ;/ no ale w miare szybko jak bede mial taka mozliwosc to wrzuce te zdjecia ;)
Mam jeszcze male pytanko Vansen: czy przy okazji budowy "Wielkich Schodów" korzystasz z jakis materiałów pomocniczych??? Mam tu na mysli jakies zródła książkowe, czasopisma, internet? Jak masz cos z internetu to moglbys podać link? Byłbym wdzieczny ;) pozdrawiam ;-)

--
"Lepiej w życiu czegoś spróbować i potem żałować, niż żałować, że się nie spróbowało"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024