FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
29-08-07 19:41  Re: [Zapowiedź] AVRO LANCASTER B MK.I, Fly Model
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

--
--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
30-08-07 09:32  Re: [Zapowiedź] AVRO LANCASTER B MK.I, Fly Model
Passer Montanus   

Ciekawe spostrzeżenie dotyczące sklejalności tego modelu - porównajcie wypowiedzi Wiedźmina i Qn dotyczące np kadłuba tego Avro Lancastera . To jak KICHA - ( Wiedżmin ) czy KADŁUB ZERO PROBLEMÓW ZE SKLEJANIEM .CZĘŚCI PASUJĄ IDEALNIE ( Qn ).
Gdyby na forum było sporo relacji z budowy tych samych modeli to można szybko zweryfikować czy recenzja jest obiektywna czy nie . A tak mamy na forum przez kilka lat recenzje ,że model jest kiepski - zgoda nie jest pozbawiony błędów ,ale nie bylo z nim aż tak żle .

 
30-08-07 11:46  Re: [Zapowiedź] AVRO LANCASTER B MK.I, Fly Model
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Będę dalej namolny i ponownie zwracam się z prośbą do tych kolegów, którzy już ten model kupili o informację odnośnie tego, czy występują jakieś rażące różnice w odcieniach kolorów - mam smutne doświadczenia z Liberatorem.
Nie mam oczywiście na myśli różnic typu "ton, czy dwa tony jaśniej lub ciemniej" bo przy dużych modelach brak różnic w odcieniach jest sprawą prawie niewykonalną.
Różnice w kolorach kadłuba i lotek na zdjęciach pokazanych przez Alabamę trochę mnie niepokoją.

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
30-08-07 12:07  Re: [Zapowiedź] AVRO LANCASTER B MK.I, Fly Model
Lancaster 

 

Sam nie wiem ile już czekałem na taką gratkę :)

 
30-08-07 12:24  Re: [Zapowiedź] AVRO LANCASTER B MK.I, Fly Model
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Darek, różnice w odcieniach lotek i kadłuba to kwestia światła przy robieniu zdjęcia, zwróć uwagę na dywan, gdzie arkusze leżały przy ich robieniu. Nie wierzę, żeby w druku były jakieś różnice. Nie może ich być, zamówiłem już tego Lancastera.



Post zmieniony (30-08-07 13:48)

 
30-08-07 12:42  Re:
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Nooo i o to chodziło ;-) ... idę w Twoje ślady. Dziękuję.

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
31-08-07 08:55  Re: [Zapowiedź] AVRO LANCASTER B MK.I, Fly Model
Wiedzmin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam

Niezmiernie się cieszę z nowego wydania Lancastera, śniło mi się to od momentu kiedy zabrałem się za przywołany tu z otchłani forum model :-). Nie mam jeszcze tego wydania ale z rysunków wynika, że bazą jest stary projekt który został wzbogacony i ulepszony przez nowego autora za co wdzięczni być mu powinniśmy. Mnie najbardziej cieszy nowe narysowanie poszycia które troszkę straszy w starym wydaniu :-). Mam również nadzieje, że w modelu zostały zaprojektowane nowe kabiny (szczególnie bombardiera – w ogóle jej nie było) i lepiej będą sklejać się wieżyczki strzelców.
Nie mogę się doczekać aż wpadnie w moje łapy :-).

Co do sklejalności poprzednich wydań ... no cóż mogę powiedzieć, nijak równać mi się do Qn’ia i jak On mówi, że wszystko pasuje jak ulał to znaczy, że tak jest :-). Na swoje wytłumaczenie powiem tylko, że sklejaliśmy inne wydania ... że papier pracuje ... a złej baletnicy rąbek na zawadzie :-)

Pozdrawiam wszystkich „starych” i „nowych” forumowiczów.

Dzięki Krakusie za pamięć :-) Bardzo mi się miło zrobiło :-)

--
-----------------------------------------------------------------------------------
Sklejać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.
Pozdrawiam
Wiedźmin

 
01-09-07 22:58  Re: [Zapowiedź] AVRO LANCASTER B MK.I, Fly Model
Passer Montanus   

Oglądałem dziś Avro Lancastera i powiem tylko tyle - " mniut " .Świetne kolory , delikatne przejścia kamuflażu , mechanizacja , napisy ,a przede wszystkim świetna cena biorąc pod uwagę jak duży i skomplikowany to jest model . Teraz wypada tylko poczekać na nowe oszklenia i do dzieła . Dla miłośników waloryzacji informacja - ostatnio ukazała się pierwsza część monografii tego samolotu .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024