FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
02-09-07 13:47  Re: Czy to jest BCG ??
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

BCG chyba nie za bardzo nadaje się do klejenia dużych powierzchni - potrafi rozciągnąć elementy o jakieś 2-5%. Może pomogłoby wstępne odparowanie części wody z tego kleju. Co do kleju "Brand clear glue" z tą literką "K" to ja używam takiego samego. Podobny jest "Clear glue" dox, ale absolutnie nie nadający sie do klejenia jest "Klej płynny" Herlitz - najpierw wydawał się bardzo dobry bo nie rozciągał i nie marszył papieru ale po wyschnięciu, elementy można było bardzo, ale to bardzo łatwo rozerwać. Dodatkowo jest najdroższy - około 2-3zł.

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
02-09-07 13:51  Re: Czy to jest BCG ??
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 23


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Raz postanowiłem użyć BCG. I to był ostatni raz. A butapren w tubce nie ma takiej silnej woni. Bucio i super glue rządzą;p

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
02-09-07 16:18  Re: Czy to jest BCG ??
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Myślę, że aby w miarę obiektywnie ocenić jakikolwiek klej, trzeba przetestować go na wiele sposobów. Po jednym czy dwóch użyciach, w dodatku nieudanych, opinia jest raczej wypaczona. Jak w przypadku każdej rzeczy, każdego narzędzia, trzeba się nauczyć go używać. Inną sprawą są osobiste preferencje modelarzy - ale raczej nimi nie może się kierować ktoś, kto chce się naprawde przekonać, co potrafi BCG. Sam miałem początkowo problemy z tym klejem i nawet dzisiaj przydarzają mi się małe błędy w jego użytkowaniu, ale mnie akurat on bardzo przypasował:-) To tyle mojej subiektywnej opinii. Jedyne co można tutaj poradzić, to tylko i wyłącznie testy, testy i jeszcze raz testy. Jak Ci nie przypasuje ten klej - nie używaj go na siłę, "bo innym on pasuje".
Ponieważ jednak BCG jest klejem wodnym, na pewno nie nadaje się z założenia (bo cuda wianki niektórzy umieją tworzyć:)) do podklejania i przyklejania dużych powierzchni - nawet podklejonych jeszcze tekturą, za to do drobnych części jest wręcz niezastąpiony!. Natomiast sama tubka, którą Sasie pokazałeś, to jak najbardziej "ten" klej:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
02-09-07 18:10  Re: [Pytanie] Czy to jest BCG ??
asdek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Da się skleić cały model, prócz dużych powierzchni, wylewam trochę na starą płytę CD i czekam aż trochę zacznie wiązać i dopiero takim kleję małe elementy.
Bismarck Vercyna galeria na Kartonworku w całości sklejony BCG. Vercyn na pewno odpowie na Twoje pytania

 
02-09-07 18:42  Re: [Pytanie] Czy to jest BCG ??
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Jak zapewne wielu ludzi po pierwszych próbach z BCG rzuciłem nim o ścianę, ale uparty jestem.
Fajny klej, dobrze się sprawdza przy małych powierzchniach, czysty nie zostawia śladów więc idealny do operowania w opcji standard.
Warto wylać zawartość tubki do większego pojemnika i dać klejowi trochę odparować.

Najlepszy zestaw to jednak komplet - butapren-wikol-hermol-bcg
Raczej żaden z tych klejów sam w sobie nie jest idealny i do wszystkiego.

BCG do dużych powierzchni ? - odradzam, za duże ryzyko, przetestowałem niestety na czymś co testem nie miało być ;-/

Pozdrawiam

--

coś się kończy, coś się zaczyna

Post zmieniony (02-09-07 18:50)

 
02-09-07 19:04  Re: [Pytanie] Czy to jest BCG ??
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Testowałem dla pewności swojej wcześniejszej wypowiedzi ponownie ten klej z Herlitza i jednak muszę trochę zmienić zdanie na jego temat. Faktycznie nie rozciąga papieru, nie nadaje się chyba jednak do klejenia na styk. Spróbowałem przykleić 2 duże powierzchnie do siebie i wbrew wcześniejszym próbom, obie części nie dzadzą się rozerwać. Nie wiem czemu poprzednie testy wykazały że klej absolutnie nie klei. Może coś było nie tak z papierem? Może był zatłuszczony? hmmm... ale nie był...
Teraz wydaje mi się, że ten skrytykowany na początku przeze mnie Herlitz jest idealny właśnie do dużych powierzchni. W takim razie wiem skąd ta cena.

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
03-09-07 09:23  Re: [Pytanie] Czy to jest BCG ??
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Korzystam z tego kleju, o którym Sas wspomniał na wstępie wątku. Jest świetny, ale faktycznie, w przypadku nadmiaru, odkształca papier (w końcu to klej wodny).
Ponieważ kończy mi się zapas tego kleju zacząłem szukać go w sklepach (wcześniej kupiłem go w modelarskim sklepie internetowym).
Kupiłem w Carrfourze wspomniany przez Chatona klej "dox", typu clear glue i muszę przyznać, że chyba jest jeszcze lepszy. Poza tym większe opakowanie i jeszcze taniej :))

 
06-10-07 14:06  Odp: [technika] Czy to jest klej BCG ?
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Dziś jak kupowałem wikol to przypadkiem zobaczyłem w sklepie, tani był- 80gr, to z ciekawości kupiłem. Trochę inny niz na fotce Sasa, ale chyba zawartość dużo sie nie różni.
No cóż, dla takiego "surowego" to niezabardzo widzę zastosowanie, na pewno nie dla klejenia na styk, co najwyżej do naklejenia jakiejś małej, ale jednak płaszczyzny, która po położeniu na pokład czy cokolwiek nie wymaga podtrzymywania.
Teraz odkręciłem go i stoi sobie, niech odparuje nieco... ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
06-10-07 14:41  Odp: [technika] Czy to jest klej BCG ?
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Bcg właśnie lepiej klei na styk niż powierzchnie.

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
06-10-07 14:42  Odp: [technika] Czy to jest klej BCG ?
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Hehe, a mówią właśnie, że do klejenia na styk BCG idealnie sie nadaje ;-)

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024