FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
31-10-11 15:02  Odp: [Relacja/Galeria/projekt własny] Schnellboot S-100 Klasse
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,czy ktoś kleił ten model oprócz projektanta,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
31-10-11 19:04  Odp: [Relacja/Galeria/projekt własny] Schnellboot S-100 Klasse
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Jeżeli jest zaprojektowany z taką starannością jak Pomorzanin to wcale mnie to nie dziwi.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
31-10-11 19:40  Odp: [Relacja/Galeria/projekt własny] Schnellboot S-100 Klasse
kari   

Czy ten drzewiec nie jest troszku za grubaśny?... patrząc na fotkę z banderą i porównując grubość relingów do drzewca flagowego odnoszę wrażenie ze średnica drzewca w oryginale to jakieś 90-100mm , a może więcej :-0. ... prawie jak słupek od bramy ;-).

Post zmieniony (31-10-11 21:35)

 
31-10-11 19:50  Odp: [Relacja/Galeria/projekt własny] Schnellboot S-100 Klasse
cfemar   

Ceva możesz rozwinąć swoją myśl? Mam w planach oba modele więc jestem bardzo zainteresowany opinią o nich. Pozdrawiam.

 
31-10-11 20:48  Odp: [Relacja/Galeria/projekt własny] Schnellboot S-100 Klasse
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

cfemar, myślę, że jak przyjrzysz się uważniej kształtowi pokładu i wodnicy zwłaszcza w części między śródokręciem, a rufą to będziesz mógł sobie wyobrazić jak płynny i opływowy kształt kadłuba zaprojektował autor.
Jak chcesz to mogę Ci oddać swój egzemplarz wycinanki "na eksperymenty medyczne", ja już spełniłem swoje zadanie wydałem kasę na "starannie zaprojektowany model". Autor wziął kasę, a wydawca się cieszy...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
31-10-11 21:20  Odp: [Relacja/Galeria/projekt własny] Schnellboot S-100 Klasse
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Ja zakupiłem sobie również wręgi ,aby przyśpieszyć budowę.Po złożeniu niespodzianka,linie śródokręcia dziwnie przebiegały, na wrędze nr 5 wszystko się łamało w dziwne kanciate uskoki,zamiast płynności,wszystkie wręgi są obłe bez załamań.Trzeba będzie wszystko szpachlować malować,z przodem też coś nie chalo,ale to póżniej,dzięki z odzew ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
31-10-11 21:41  Odp: [Relacja/Galeria/projekt własny] Schnellboot S-100 Klasse
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Marek, ja mam złożony szkielet i nic mi się nie łamie, wszystko ładnie pasowało.


Chociaż mam pewne wątpliwości czy bez piankowania i szpachlowania burty da się tak ukształtować, żeby ładnie pasowały do szkieletu.

--
pozdrawiam
Piotr


 
31-10-11 22:04  Odp: [Relacja/Galeria/projekt własny] Schnellboot S-100 Klasse
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Tak wszystko było w porządku, rzut z dołu do góry,albo miałem peszka,doszlifuj wszystko przed piankowaniem,wręgi muszą byś obłe przy wodnicach,pozdrawiam marek
PS>szkoda ,że nie zrobiłem zdjęć
--

Post zmieniony (31-10-11 22:24)

 
01-11-11 07:49  Odp: [Relacja/Galeria/projekt własny] Schnellboot S-100 Klasse
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Zacząłem kleić Schnellboota, ale zaprzestałem ze wzglądu na nieścisłości "merytoryczne". Szczegóły tutaj.
Mimo wszystko będę chciał kiedyś do modelu wrócić...

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
01-11-11 20:22  Odp: [Relacja/Galeria/projekt własny] Schnellboot S-100 Klasse
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Mnie też to spowolniło ,nieścisłości merytoryczne części dziobowej,tzw,standard raczej wykluczony ,chyba ,ze ktoś sklei to jak leci,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024