FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
26-08-07 15:10  Re: [Relacja] WHITE M3A1 scout car
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Witam
Zbyt wiele przy modelu nie zrobiłem,ale pomału do przodu.Powstała prowadnica karabinu maszynowego i parę drobnych elementów we wnętrzu

Zacząłem robić podwozie,Wg opracowania jest bardzo ubogie,staram się aby jakoś to wyglądało.Zrobiłem ramę i coś co ma przypominać skrzynię redukcyjną.Dodałem także zbiorniki paliwa.Największy problem czeka mnie z silnikiem.Wnętrze komory silnikowej pomalowałem na czarno.,żeby zamaskować niedociągnięcia.Zrobiłem też imitację chłodnicy,aby przez otwarte żaluzje nie wyzierała czarna dziura.

Obecnie tak to wygląda

Model zdecydowałem się pomalować w barwy 24 Pułku Ułanów 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Wielkiej Brytanii w latach 1943-1944.

Pozdrawiam
Cdn

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
26-08-07 15:38  Re: [Relacja] WHITE M3A1 scout car
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Ten "delikwent", którego mam jako awatarek ma na mundurze właśnie barwy tego pułku.
Powstał z myślą właśnie o tym Scout carze ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
26-08-07 15:54  Re: [Relacja] WHITE M3A1 scout car
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

No to "delikwentowi" wypadałoby zrobić pojazd.Już zacząłeś go kleić..

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
26-08-07 15:59  Re: [Relacja] WHITE M3A1 scout car
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Tamtego raczej nie będę już reanimował, ale cały czas jest brany pod uwagę nowy, budowany od podstaw. Tyle, ze zawsze coś "wyskoczy " nowego i biedny scout przesuwa sie w kolejce, ale do tyłu ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
26-08-07 22:00  Re: [Relacja] WHITE M3A1 scout car
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Mariuszu! Super zrobiony model!!
Też go mam w 2D ale właśnie odstrasza mnie ta skala 1:24 a nie chce mi się bo za bardzo nie potrafię tego robić przeskalowywać.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
26-08-07 22:54  Re: [Relacja] WHITE M3A1 scout car
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Sławku,przeskalowanie jest bardzo proste.Jeżeli chcesz to skontaktuj sie ze mna mailem i Ci to wyjasnie.Dzieki za uznanie

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
03-09-07 17:55  Re: [Relacja] WHITE M3A1 scout car
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Witam
Model buduję dalej.Zrobiłem silnik od podstaw,bo ten z planów nie przypominał niczego,a zwłaszcza silnika.Zrobiłem tylne zawieszenie i wał napędowy,także od podstaw.Tylny most mocowany do resorów tak jak to się robi w prawdziwych pojazdach.Dosyć ględzenia,zdjęcia:

Cdn...

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
05-09-07 23:53  Re: [Relacja] WHITE M3A1 scout car
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Witam
Dziś całe popołudnie poświęciłem dla sklejenia jednego koła.Eekt na zdjęciach:

A tu koło przymierzone do modelu

Cdn..

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
10-09-07 17:55  Re: White
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Witam
W weekend miałem trochę wolnego czasu i budowa modelu ruszyła do przodu.Zrobiłem wszystkie koła.Bieżniki kół podkleiłem warstwą kartonu.póżniej po przyklejeniu nasączyłem boki opon cjanoglutem i zeszlifowałem końce bieżników aby uzyskać w miarę płynne przejście bieżnik-bok opony.Same opony pomalowałem ciemnoszarym ,a wierzch bieżnika czarnym matowym.Następnie boki opon przetarłem suchym pędzlem czrnym matowym.Efekt prawie naturalny.Poza tym zrobiłem stopień z tyłu,zderzaki i walec z przodu.Jeszcze trochę drobnych części i ostateczne malowanie.Stan obecny modelu na zdjęciach:


Cdn...

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
14-09-07 19:28  Re:
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Witam
budowa dobiega końca.Wykonałem wszystkie drobne części modelu i pomalowałem kamuflażem.Prawa strona pojazdu pomalowana została intuicyjnie ponieważ nie mam żadnego zdjęcia tej strony.Pozostalo mi namalować znaki i napisy,powiesić tabliczki przynależności do jednosyki i zrobić galerię w plenerze.Na zdjęciach starałem się pokazać zbliżenia szczegółów modelu.Kierunkowskazy przednie wyszlifowałem z kawałka plastikowego pręcika.Kanister jest powieszony na drzwiach trochę inaczej niż w orginale,ale orginalnego mechanizmu nie byłem w stanie zrobić,a chciałem mieć otwierane drzwi.A teraz fotki:


Cdn...

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024