FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
17-09-07 20:59  Odp: [Relacja] WHITE M3A1 scout car koniec budowy
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Witam
Model skończyłem.Karabin maszynowy zrobiłem od podstaw,na podstawie zdjęć z internetu.Malowanie zrobiłem pędzelkiem,także ręcznie wszystkie napisy i oznaczenia(co zresztą widać).Efekt na zdjęciach:

[IMG]http:/[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=13068746b3c9a485][IMG] [URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=13068746b3c9a485]
Koniec...

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
17-09-07 21:02  Odp: [Relacja] WHITE M3A1 scout car
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Bardzo fajny pojazd, gratuluję wysokiego poziomu wykonania, model wygląda bardzo atrakcyjnie:)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
17-09-07 21:04  Odp: [Relacja] WHITE M3A1 scout car
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Gratulacje, M3A1 w tym malowaniu wygląda bardzo atrakcyjnie. Może Twój Scout Car zdopinguje mnie do dokończenia mojego White'a.

 
18-09-07 08:12  Odp: [Relacja] WHITE M3A1 scout car
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ładny cudaczek Ci wyszedł. Jednak napisy trochę nie tego... Wiem, napisałeś, że robione ręcznie.

Żeby nie było, że tylko krytykuję. Sam też robię napisy ręcznie. Ale można je jeszcze poprawić, żeby były równiejsze. Jak ja to robię.

Bierzesz skalpel lub nożyk z ostrym czybkiem (olfa lub coś podobnego) i delikatnie zeskrobuje się ostatnią warstwę farby na krawędziach liter i oznaczeń. Farba musi dokładnie wyschnąć, żeby się nie rozmazywała przy zeskrobywaniu. W ten sposób można spokojnie wyrównać litery, pozbywając się miejsc, gdzie się trochę przeciągnęło pędzlem. Gdyby w tym miejscu kolor kamuflażu zrobił się matowy, można całość jeszcze delikatnie pociągnąć suchym pędzlem, bezbarwnym lakierem, dla wyrównania wykończenia powierzchni. Popróbuj - możesz łatwym sposobem zdecydowanie poprawić jakość malowania. W ten sposób osiągniesz ładne, ostre krawędzie liter i oznaczeń, co zdecydowanie podniesie efekt końcowy.

Jest trochę roboty, ale chyba warto.

Drugi patent na ładne i równe litery.

Drukujesz sobie krój liter czy oznaczeń na zwykłej karce. Taśmę klejącą naklejasz na szkło, plastik (np. stara płyta CD) lub laminowaną, gładką deskę (twarda, gładka powierzchnia). Na taśmę, na wierzch, naklejasz wydrukowane litery. Można papier przykleić na stałe lub tylko przyłapać na rogach na czas wycinania szablonu. Wycinasz skalpelem szblon. Odklejasz go powadzając delikatnie nożem i przyklejasz na modelu. Masz maskę do namalowania oznaczeń. Będą na pewno równiejsze, niż ciągnięte od ręki.
Po namalowaniu i podeschnięciu oznaczeń odklejasz maskę. Czekasz co najmniej 24 godziny do pełnego wyschnięcia farby. Ptem delikatnie skalpelem korygujesz ewentualne nadlewki farby.

Taśma najlepiej profesjonalna, modelarska, np. Tamiya. Ale od biedy dawałem sobie radę i ze zwykłą, papierową, malarską.

Oznaczenia prostrze, takie jak prostokąciki, tarcze herbowe można wyciąć bezpośrenio w taśmie, bez drukowania szablonu. Brytyjską kokardę można idealnie wyciąć bezpośrednio w taśmie np. cyrklem tnącym olfy. kilka kółek i masz idealną, równą kokardę.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
18-09-07 15:03  Odp: [Relacja] WHITE M3A1 scout car
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Qn,dzięki za rady,przydadzą się.

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024