FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
01-09-07 09:51  Re: [R]Haubica kal. 203,2mm 2S7 PION w mikroskali
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Od wczoraj pomalowałem to co pomalować było trzeba, zrobiłem siłowniki podtrzymujące armatę i cztery nowe zdjęcia.

Something beautiful

Namęczyłem się nad tym drucianym ustrojstwem, to był chyba najbardziej denerwujący element:


--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
03-09-07 19:40  Re: [R]Haubica kal. 203,2mm 2S7 PION w mikroskali
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Czołem!
Zamontowałem już gąsienice, koła napinające zrobiłem w wersji ruchomej. Niestety gąsienice zrobiłem trochę za grube nie powinienem był podklejać paska i tych kostek na miejscu styku gąsienicy z podłożem. Gąska byłaby cieńsza o jakieś 0,5mm i lepiej leżałaby na kołach, Nie mam zamiaru tego poprawiać, ale nauczka jest.



Aa, pomalowałem też siłowniki armaty i skończyłem też mechanizm obrotu armaty. A to zdarcie farby na lemieszu to może być? Później i tak je trochę przyrdzewię.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
06-09-07 20:02  Re: [R]Haubica kal. 203,2mm 2S7 PION w mikroskali
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Teraz prace spowolnią się na najbliższe 10 miesięcy, jako że teraz chodzę do liceum, no i niestety muszę się uczyć.
Co nieco też będę robił dla przykładu od dwóch dni zrobiłem tylko śliczny fotelik (totalna przeróbka, ten z wycinanki był do d.), dorobiłem parę bajerów przy zamku (blokadę której też nie było), zauważyłem że brakuje siłownika do podnoszenia ramienia ładowarki (czerwone kreska na zdjęciu). A jeszcze zrobiłem też peryskopy, tylko że zamiast męczyć się z ich składaniem, to skleiłem BCG kilka kartek na odpowiednią grubość potem nakleiłem taśmę i przykleiłem przody peryskopów. Potem je odciąłem i gotowe. Ogólnie to robię wszystko żeby nie skończyć modelu, bardzo fajnie się klei.


--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
09-09-07 08:21  Re:
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

A dzisiaj zrobiłem tylko lampki. Nie bardzo chciało mi się kleić te listki więc przygotowałem sobie szablon z wykałaczki i na to nawijałem folię aluminiową.


--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
09-09-07 19:25  Re:
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

-Sir, melduję że haubica gotowa do wymarszu. Dać załodze jakieś wsparcie?
-Świetnie, wyślijcie ją razem z BeRDeMem. Odmaszerować!

Uuuchh... Skończyłem!!!!!!!!!!!!!

We wtorek minie miesiąc od kiedy zacząłem tego bydlaczka.
Kleiło się go świetnie chociaż były momenty kiedy chciałem go zostawić i zająć się czymś innym. Zwykle wracałem po tym dopiero na następny dzień. Od siebie dodałem
>Blokadę zamka
>Siłownik podnoszący ramię ładowarki
>W pełni ruchomą ładowarkę
>Zawiasy drzwi
>Fotel prawie od podstaw
>Gąski na sznurku zamiast pasków
Taa.. To tyle. Teraz będą zdjęcia, dużo żebyście mogli sobie na tapety powybierać :P Najpierw pójdą zdjęcia robione w dzień bo ponoć w dzień robione są lepsze. Mi mimo dobrych warunków nie powychodziły za dobrze co chyba sami widzicie. Zdjęcia są przesunięte, nie zawsze ostre.
Dobra! Jedziemy z tym żelastwem!






CDN w następnym poście.

--

Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang




Post zmieniony (09-09-07 19:29)

 
09-09-07 19:51  Re:
Grzegorz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


 - 1

Taa.Ale najpierw musicie wyszorować działo szczoteczkami do zębów żeby się świeciło jak psu j.... , a w nagrodę ''Okopać zamaskować'' :)
trochę przesadziałes może z Brudzeniem ale efekt fajny.

 
09-09-07 20:14  Re:
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Powoli zaczynało wstawać słońce, niektóre mutanty zaczynały budzić się do życia. Zapowiadał się kolejny zwykły dzień, na tym zapomnianym przez Boga pustkowiu. Kolejny dzień wypełniony dawkami promieniowania przekraczającymi wszystkie normy, przepełniony niekończącą się wojną.
Słonce wzeszło, rozległ się ostrzegawczy klakson i po równinie przetoczyły się, w kilku minutowych odstępach, grzmoty przepłaszając walczące za sobą radskorpiony. Po półgodzinie seria wystrzałów i kilka wybuchów znowu przerwała ciszę...
-Melduję że mamy problem, sir.
-!?
-Zostaliśmy zaatakowani przez supermutantów, sir. Atak odparliśmy bez strat własnych, ale granat uszkodził lewy błotnik, a zderzenie z ciężarówką wroga pogięło nam fragment prawego błotnika.
-Rozumiem, cele misji wykonaliście?
-Tak, sir.
-Bardzo dobrze, Bractwo jest z was dumne, Jeszcze jutro połączycie się z oddziałem Sztylet. Bez odbioru.
-Przyjąłem, bez odbioru...


Musiałem to napisać. Męczyło mnie to od kiedy wpadłem na pomysł przerobienia tego działa na postnuklearną zdobycz wojenną. :D :D :D

Teraz zdjęcia przy lampce, właściwie dwóch. Mój aparat ma różne filtry(do sztucznego światła, przy słońcu, do pogody zachmurzonej itp) przez co zdjątka nie są żółte. Lepsze doświetleni spowodowało że nawet zdjęcia robione "z ręki" są wyraźne ( dotyczy wszystkich zbliżeń)
To lecimy z tą celulozą!






Błotniki rozwalone przez supermutantów:


Teraz będą zbliżenia





Jak zobaczyłem tą groszówkę to zacząłem się zastanawiać jak mi się to wszystko zmieściła w palcach! Przecież ten model jest mniejszy od mojej dłoni!

Nie wiem czego ale nie mogę wejść na serwer sklejmy.com spróbuję jutro...




Następnym co będę robił to będzie kończenie Suczki, niekturym osobom mogło nie spodobać się ze tak przerwałem budowę, ale teraz powinny się ucieszyć bo budowa dojdzie do końca.

Aleś się wepchał Grzechu :-) chciałem jeszcze porobić zacieki, ale się rozmyśliłem.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
09-09-07 20:44  Re:
DarkLord 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 1

Generalnie fajne wykonanie, ale mógłbyś "pobrudzić" jeszcze spód kadłuba. Teraz to trochę mało realistyczne.
Jednakże gratulacje w walce z mikroskalą, chociaż nie wiem, czy nie lepszym pomysłem tutaj byłoby 1:50.

--
Ukończono:
PzKpfw I Ausf. A, 4TP, Sturmtiger(99%), E-10
Na warsztacie:
Sd.Kfz. 9 FAMO

 
10-09-07 18:19  Re:
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Myśleliście że to już koniec? Ja też tak myślałem. Ale niee.
Bo gdy nasza załoga wróciła, do bunkra dostała ochrzan od głównego mechanika (patrz post QŃa na KW) który przeklinając ich do dziewiątego pokolenia wstecz kazał im wyczyścić i przemalować działo. Załoganci, klnąc na czym świat stoi, dzielnie zabrali się do roboty. Nie udało i się pomalować wszystkiego, a to kwatermistrz poskąpił farby, a to dosięgnąć nie mogli albo zwyczajnie im się nie chciało. Mimo to działo wygląda jak nowe, poza pewnym włazem który trzeba było wymienić... W każdym razie jest gotowe do wysłania w teren, na kolejna misję, z której również wróci podrapane i brudne ale w sposób który miejmy nadzieję mechanik już zaakceptuje.
Co nie że brzmi to lepiej niż gdybym napisał że brudzenie muszę przemalować bo brudzenie do d.



Koledzy z mikromodeli chcieli zobaczyć czy ten model rzeczywiście jest mniejszy od mojej dłoni (u dołu macie fragment podziałki centymetrowej zgodnej z układem SI)


Jak wybrudzi się działo w kolejnej misji? O tym w następnym odcinku.

DarkLord czemu 1:50? TO byłoby strasznie duże i raczej nie pasowałoby mi do kolekcji.

PS. Mówiłem że ciężko mi odejść od tego działa.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
10-09-07 23:48  Re:
DarkLord 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 1

Dlaczego 1:50???
Dla mnie jest to jedyny kompromis pomiędzy wielkością/stopniem zdetalizowania modelu o takiej wielkości. W 1:50 najprawdopodobniej pokusiłbym się o elementy, których w 1:72 nie byłbym w stanie wykonać z zadowalającą dokładnością.
Poza tym, łatwiej jest przeskalować 1:25 na 1:50, niż na 1:72 ;)
Ewentualnie zdecydowałbym się na 1:48, jednak zdaję sobie sprawę, że w Twojej sytuacji zostaje tylko 1:72.

--
Ukończono:
PzKpfw I Ausf. A, 4TP, Sturmtiger(99%), E-10
Na warsztacie:
Sd.Kfz. 9 FAMO

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024