FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-08-07 14:56  [R/G] Haubica kal. 203,2mm 2S7 PION w mikroskali (Koniec)
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Witka!

Działo to opracowane zostało w Biurze Konstrukcyjnym Zakładów Kirowskich (LKZ) w Leningradzie pod kierunkiem głównego konstruktora N.S.Popowa i w drugiej połowie lat siedemdziesiątych, po uruchomieniu produkcji seryjnej, trafiło na wyposażenie wojsk. W roku 1977'otrzymały je jednostki artylerii radzieckiej (w pierwszej kolejności bataliony artylerii ciężkiej odwodów naczelnego dowództwa). Po raz pierwszy zaprezentowano je publicznie podczas defilady wojskowej na Placu Czerwonym w Moskwie w 1985 roku. Samobieżne działo 2S7TI0N" zbudowane jest w układzie bezwieżowym. Podwozie to specjalna konstrukcja, której zasadnicze elementy (koła napędowe, koła jezdne, koła napinające, rolki podtrzymujące górną gałąź gąsienicy, gąsienica, wahacze, wałki skrętne i amortyzatory) zostały zapożyczone z czołgu T-80. 203,2 mm bruzdowana armata 2A44 o masie 14 550 kg ustawiona jest w tylnej części nadwozia. Odłamkowo-burzący pocisk 3W0F34 o masie 110 kg wystrzeliwany jest z tej armaty z prędkością początkową 960 m/s na odległość 37 500 m. Pocisk z napędem rakietowym znajdujący się w jednostce ognia ma donośność do 55 000 m. Bezpośrednio na pojeździe przewożone są 4 kompletne naboje (pociski razem z ładunkami miotającymi), są one umieszczone w specjalnych gniazdach znajdujących się w tylnej części wozu. Szybkostrzelność armaty sięga 3 strzałów w czasie 2 minut. Załoga złożona z 7 osób w czasie marszu zajmuje miejsca następująco: dowódca, działonowy i mechanik-kierowca siedzą w przedniej, opancerzonej kabinie, pozostali czterej żołnierze znajdują się w oddzielnym, również opancerzonym i zamkniętym przedziale, między przedziałem silnikowym (usytuowanym bezpośrednio za przednią kabiną) a podstawą i łożem armaty. Czas potrzebny do przejścia z
położenia marszowego w bojowe (i odwrotnie) wynosi 10 minut. W
celu zredukowania odrzutu po wystrzale, z tyłu wozu opuszczany jest i
zagłębiany w grunt lemiesz, dodatkowo dla zwiększenia stabilności
nadwozia na grunt opuszczane są także koła napinające gąsienice. W
roku 1983 działo zostało zmodernizowane. Szybkostrzelność
zwiększona została do 5 strzałów w ciągu 2 minut, a zapas wożonej
amunicji wzrósł do 8 nabojów. Zamontowano przeliczniki danych do
prowadzenia ognia i zwiększono przebieg gwarancyjny wozu.
Zmodernizowany model działa otrzymał oznaczenie 2S7M. Samobieżne
działo 2S7"PION" może strzelać pociskami z ładunkiem jądrowym.
Działa te znajdują się również na uzbrojeniu Sił Zbrojnych RP.
Dane taktyczn o-techniczne:
Długość całkowita: 13 100 mm
Szerokość: 3 380 mm
Wysokość: 3 000 mm
Prześwit: 400 mm
Masa: ok. 46 000 kg
Załoga: 7 osób
Uzbrojenie: armata 2A44kal. 203,2 mm
Silnik: wysokoprężny W-46-1 o mocy 780 KM
Prędkość maks.: 50 km/h



Model mieści się na niecałych 3 kartkach A4 (dla porównania BRDM na jednej) z czego 2/3 kartki to układ jezdny.

Tyle było jeszcze zrobione rano:

Komplet 28 kół jezdnych, nie całkiem skończonych:



*To oczywiście skala 1:72*

--



Post zmieniony (09-09-07 20:08)

Post zmieniony (22-03-12 12:40)

 
14-08-07 08:21  Re: [R]Haubica kal. 203,2mm 2S7 PION w mikroskali
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Dane wziąłem z wycinanki więc nie wiedziałem.
Prace nad kadłubem prawie skończone zostały tylko peryskopy i druciki przy zawiasach włazów, które dokleję już po montażu podwozia
Siatki wentylatorów zrobiłem z firanki.

--

Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang




Post zmieniony (14-08-07 08:24)

 
17-08-07 12:34  Re: [R]Haubica kal. 203,2mm 2S7 PION w mikroskali
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Dzisiaj trochę skromnie.Koła napędowe i jezdne (tak będą wyglądać wszystkie)


--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
18-08-07 11:26  Re: [R]Haubica kal. 203,2mm 2S7 PION w mikroskali
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Dzisiaj już trochę więcej, kompletny, ruchomy lemiesz:


--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
22-08-07 11:11  Re: [R]Haubica kal. 203,2mm 2S7 PION w mikroskali
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Dzisiaj chciałem przedstawić najważniejszy element modelu czyli działo. Robiłem je jako odpoczynek w czasie klejenia gąsek (pokaże je już niedługo, są jakby czymś przejściowym między paskiem a pojedynczymi ogniwkami. Wszystko wyjaśnię jak je skończę).

Postanowiłem zrobić lufę tak żeby był otwór. Trzeba było usztywnić lufę:

Otwór, pomaga też sprawdzić czy lufa jest prosto:

Cała armata:

Ten wihajster na szpilce jest ruchomy:wink:
Na haubicy:

Jeszcze trzeba dorobić parę elementów, dojdą jednak dopiero przed malowaniem.
Pozdro

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
25-08-07 13:27  Re: [R]Haubica kal. 203,2mm 2S7 PION w mikroskali
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Cześć!

Grzegorzu, wiedziałem że to jest jakaś część zamka, ale nie wiedziałem dokładnie jaka i nie chciałem popełnić błędu.

Mam teraz remont w pokoju i nie bardzo mam gdzie kleić. Ale niedawno przyszły mi nowe pactry, bo wszystkie zielone humbrole mi zaschły :( Bardzo fajnie się nimi maluje, oto efekty(na kadłub poszła dopiero pierwsza warstwa, poza tym wszystko będzie intensywnie brudzone):


Prace nad gąskami potrwają z jeden dzień, tak więc do zobaczenia.

--

Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang




Post zmieniony (25-08-07 13:29)

 
27-08-07 07:53  Re: [R]Haubica kal. 203,2mm 2S7 PION w mikroskali
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Te pactry jednak nie kryją tak dobrze jak humbrole, BRDeMa malowałem dwoma warstwami i powierzchnia była lepsza niż tu, spróbuję ją rozcieńczyć i malować kilkoma warstwami, powinna być w tedy bardziej równa. Jak myślicie?

Jak zapowiadałem gąski mam zrobione. Pokarze teraz jak je robiłem.
Najpierw przeciąłem w miejscu żółtych linii(na obu połowach):

Przykleiłem sznurek na całej długości i ponad(do jednej połowy):

Skleiłem obie połówki i przeciąłem w miejscu linii zielonych i czerwonych. Czerwone ostatecznie oddzieliły ogniwa a zielone odcięły to co nie potrzebne.



Sprobujcie tak zwinąć pasek gąsienicy, te zachowują się jak ogniwka:wink:

Prawdę mówiąc pomysł nie jest mój, pochodzi z tej właśnie wycinanki gdzie autor radził tak zrobić przy kole napinającym.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
31-08-07 11:35  Re: [R]Haubica kal. 203,2mm 2S7 PION w mikroskali
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Po rozcieńczeniu maluje się już dużo lepiej:

Jak widać model ma już koła ale tylko z jednej strony, druga nie była jeszcze pomalowana. Widoczne niedociągnięcia są już zamalowane kolejną warstwą farby, a poza tym model będzie intensywnie brudzony.
Zrobiłem też lawetę:

Podajnik amunicji, siłownik obracający lawetę i element działa, skończyłem malować działo, koła nośne.

Zdjęcie ogólne.

Model ma jednolity kolor ale niektóre elementy zrobię niepomalowane tj. w kolorze stalowym.

Zbliża się koniec wakacji jak i modelu chciałbym go skończyć przed rozpoczęciem nauki. Czy mi się to uda?
C.D. na pewno N. :wink:

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
01-09-07 09:51  Re: [R]Haubica kal. 203,2mm 2S7 PION w mikroskali
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Od wczoraj pomalowałem to co pomalować było trzeba, zrobiłem siłowniki podtrzymujące armatę i cztery nowe zdjęcia.

Something beautiful

Namęczyłem się nad tym drucianym ustrojstwem, to był chyba najbardziej denerwujący element:


--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
03-09-07 19:40  Re: [R]Haubica kal. 203,2mm 2S7 PION w mikroskali
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Czołem!
Zamontowałem już gąsienice, koła napinające zrobiłem w wersji ruchomej. Niestety gąsienice zrobiłem trochę za grube nie powinienem był podklejać paska i tych kostek na miejscu styku gąsienicy z podłożem. Gąska byłaby cieńsza o jakieś 0,5mm i lepiej leżałaby na kołach, Nie mam zamiaru tego poprawiać, ale nauczka jest.



Aa, pomalowałem też siłowniki armaty i skończyłem też mechanizm obrotu armaty. A to zdarcie farby na lemieszu to może być? Później i tak je trochę przyrdzewię.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
06-09-07 20:02  Re: [R]Haubica kal. 203,2mm 2S7 PION w mikroskali
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Teraz prace spowolnią się na najbliższe 10 miesięcy, jako że teraz chodzę do liceum, no i niestety muszę się uczyć.
Co nieco też będę robił dla przykładu od dwóch dni zrobiłem tylko śliczny fotelik (totalna przeróbka, ten z wycinanki był do d.), dorobiłem parę bajerów przy zamku (blokadę której też nie było), zauważyłem że brakuje siłownika do podnoszenia ramienia ładowarki (czerwone kreska na zdjęciu). A jeszcze zrobiłem też peryskopy, tylko że zamiast męczyć się z ich składaniem, to skleiłem BCG kilka kartek na odpowiednią grubość potem nakleiłem taśmę i przykleiłem przody peryskopów. Potem je odciąłem i gotowe. Ogólnie to robię wszystko żeby nie skończyć modelu, bardzo fajnie się klei.


--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
09-09-07 08:21  Re:
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

A dzisiaj zrobiłem tylko lampki. Nie bardzo chciało mi się kleić te listki więc przygotowałem sobie szablon z wykałaczki i na to nawijałem folię aluminiową.


--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
09-09-07 19:25  Re:
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

-Sir, melduję że haubica gotowa do wymarszu. Dać załodze jakieś wsparcie?
-Świetnie, wyślijcie ją razem z BeRDeMem. Odmaszerować!

Uuuchh... Skończyłem!!!!!!!!!!!!!

We wtorek minie miesiąc od kiedy zacząłem tego bydlaczka.
Kleiło się go świetnie chociaż były momenty kiedy chciałem go zostawić i zająć się czymś innym. Zwykle wracałem po tym dopiero na następny dzień. Od siebie dodałem
>Blokadę zamka
>Siłownik podnoszący ramię ładowarki
>W pełni ruchomą ładowarkę
>Zawiasy drzwi
>Fotel prawie od podstaw
>Gąski na sznurku zamiast pasków
Taa.. To tyle. Teraz będą zdjęcia, dużo żebyście mogli sobie na tapety powybierać :P Najpierw pójdą zdjęcia robione w dzień bo ponoć w dzień robione są lepsze. Mi mimo dobrych warunków nie powychodziły za dobrze co chyba sami widzicie. Zdjęcia są przesunięte, nie zawsze ostre.
Dobra! Jedziemy z tym żelastwem!






CDN w następnym poście.

--

Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang




Post zmieniony (09-09-07 19:29)

 
09-09-07 20:14  Re:
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Powoli zaczynało wstawać słońce, niektóre mutanty zaczynały budzić się do życia. Zapowiadał się kolejny zwykły dzień, na tym zapomnianym przez Boga pustkowiu. Kolejny dzień wypełniony dawkami promieniowania przekraczającymi wszystkie normy, przepełniony niekończącą się wojną.
Słonce wzeszło, rozległ się ostrzegawczy klakson i po równinie przetoczyły się, w kilku minutowych odstępach, grzmoty przepłaszając walczące za sobą radskorpiony. Po półgodzinie seria wystrzałów i kilka wybuchów znowu przerwała ciszę...
-Melduję że mamy problem, sir.
-!?
-Zostaliśmy zaatakowani przez supermutantów, sir. Atak odparliśmy bez strat własnych, ale granat uszkodził lewy błotnik, a zderzenie z ciężarówką wroga pogięło nam fragment prawego błotnika.
-Rozumiem, cele misji wykonaliście?
-Tak, sir.
-Bardzo dobrze, Bractwo jest z was dumne, Jeszcze jutro połączycie się z oddziałem Sztylet. Bez odbioru.
-Przyjąłem, bez odbioru...


Musiałem to napisać. Męczyło mnie to od kiedy wpadłem na pomysł przerobienia tego działa na postnuklearną zdobycz wojenną. :D :D :D

Teraz zdjęcia przy lampce, właściwie dwóch. Mój aparat ma różne filtry(do sztucznego światła, przy słońcu, do pogody zachmurzonej itp) przez co zdjątka nie są żółte. Lepsze doświetleni spowodowało że nawet zdjęcia robione "z ręki" są wyraźne ( dotyczy wszystkich zbliżeń)
To lecimy z tą celulozą!






Błotniki rozwalone przez supermutantów:


Teraz będą zbliżenia





Jak zobaczyłem tą groszówkę to zacząłem się zastanawiać jak mi się to wszystko zmieściła w palcach! Przecież ten model jest mniejszy od mojej dłoni!

Nie wiem czego ale nie mogę wejść na serwer sklejmy.com spróbuję jutro...




Następnym co będę robił to będzie kończenie Suczki, niekturym osobom mogło nie spodobać się ze tak przerwałem budowę, ale teraz powinny się ucieszyć bo budowa dojdzie do końca.

Aleś się wepchał Grzechu :-) chciałem jeszcze porobić zacieki, ale się rozmyśliłem.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
10-09-07 18:19  Re:
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Myśleliście że to już koniec? Ja też tak myślałem. Ale niee.
Bo gdy nasza załoga wróciła, do bunkra dostała ochrzan od głównego mechanika (patrz post QŃa na KW) który przeklinając ich do dziewiątego pokolenia wstecz kazał im wyczyścić i przemalować działo. Załoganci, klnąc na czym świat stoi, dzielnie zabrali się do roboty. Nie udało i się pomalować wszystkiego, a to kwatermistrz poskąpił farby, a to dosięgnąć nie mogli albo zwyczajnie im się nie chciało. Mimo to działo wygląda jak nowe, poza pewnym włazem który trzeba było wymienić... W każdym razie jest gotowe do wysłania w teren, na kolejna misję, z której również wróci podrapane i brudne ale w sposób który miejmy nadzieję mechanik już zaakceptuje.
Co nie że brzmi to lepiej niż gdybym napisał że brudzenie muszę przemalować bo brudzenie do d.



Koledzy z mikromodeli chcieli zobaczyć czy ten model rzeczywiście jest mniejszy od mojej dłoni (u dołu macie fragment podziałki centymetrowej zgodnej z układem SI)


Jak wybrudzi się działo w kolejnej misji? O tym w następnym odcinku.

DarkLord czemu 1:50? TO byłoby strasznie duże i raczej nie pasowałoby mi do kolekcji.

PS. Mówiłem że ciężko mi odejść od tego działa.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
11-09-07 15:32  Re:
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

W cale nie tak trudno dzielimy 72 na 25 i wychodzi nam 2,88, potem pomniejszamy arkusz 2,88 raza i gotowe. Ale że ja pomniejszam w Corelu to wygodniej mi używać procentów i tak pomniejszony model stanowi ok 35%. Ważne żeby była taka sama rozdzielczość dpi wszystkich arkuszy i właściwy rozmiar.
Po pomniejszeniu kopiuję to na nowy arkusz i tak na arkuszu a4 zmieści się 4 strony a3, lub 8 a4(czasem trzeba tylko przesunąć niektóre elemęty.
Można też powiększyć dpi docelowego arkusza, ale mój komputer jest już trochę stary ( 7 lat) to mi się przy tym zacina.

A poziom zdetalizowania? Celowo wybieram starsze modele. Takich modeli zmieści się więcej na półce ;-)

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
15-09-07 16:51  Re:
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Oto co jest dalej (sorka że tak późno ale...szkoła):



Pozostało wybrudzić jeszcze spód.

Zapuszczałem przy użyciu olejku terpentynowego i pasteli. Woda zbierała się w krople, więc użyłem terpentyny, idealnie wypełniła zagłębienia.
Może coś jeszcze poprawić?

PS. Ciągle nie mogę zalogować się na sklejmy, i dzisiaj na mikromodele, Nie wiecie co się dzieje?

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024