FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
09-08-07 15:31  Re: [R] mój ulubiony samolot czyli Hawker Hurricane od Hala
ESP   

Na zdjeciu 123 (6).jpg nad kokarda blizej litery D (tuz przy linii rozdzielajacej dolny i gorny kamuflaz) widac aluminiowy slad - myslalem ze to celowe. Twoj wczesniejszy wpis na ten temat musialem przeoczyc.

--
Le Coureur 1776 (Shipyard) - 5%
HMS Alert 1777 (Shipyard) - 100%
Yukikaze (AH 3/2003) - 100%
P-51C Mustang III (AH 3/2006) - 100%
Messerschmitt Bf109F-4 (AH 4/2005) - 100%

 
09-08-07 15:44  Re: [R] mój ulubiony samolot czyli Hawker Hurricane od Hala
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Rzeczywiście, wygląda to jak celowo zrobiony ślad. Nie ma tam jednak srebrolu, to miejsce jest tylko przetarte i niewyretuszowane. Gratuluję dobrego oka;]

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
16-08-07 13:22  Re: [R] mój ulubiony samolot czyli Hawker Hurricane od Hala
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Witam!
Tempo się trochę zmniejszyło. Nie miałem czasu... Doszła płoza ogonowa, kółko, lotki, golenie podwozia jeszcze niekompletne.



--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
16-08-07 13:52  Re: [R] mój ulubiony samolot czyli Hawker Hurricane od Hala
::Grzegorz_S::   

nie miałeś czasu, czy pogoda się zmieniła:D a tak na marginesie to osobiście nie przepadam za tego typu walorką, trochę mnie drażni szczególnie na przedostatnim zdjęciu ta "zdrapana farba" bo według mnie wygląda to tak jakbyś używał szpachlówki i nie pomalował. Mam ten modelik w 2D i jak dla mnie ślady eksploatacyjne są wystarczające, ale oczywiście każdy lubi co innego:) powodzenia w robocie bo ogólnie modelik fajnie wychodzi:)

--

 
17-08-07 11:56  Re: [R] mój ulubiony samolot czyli Hawker Hurricane od Hala
milo93 

 

Moim zdaniem niektóre zadrapania na skrzydłach trochę za bardzo rzucają się w oczy, a tak ogólnie to model extra :)

--
Skończone: M3 Stuart "Honey"
Na warsztacie: T-34/85 "Rudy" 25%

 
24-08-07 11:35  Re: [R] mój ulubiony samolot czyli Hawker Hurricane od Hala
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Witam po przerwie. Trochę ostatnio zrobiłem, budowa zbliża się do końca... Powstało podwozie, wlot powietrza, śmigło z kołpakiem. Zdjęcia:



Nie jest tak źle, ale żałuję tej waloryzacji...przesadziłem...Podobają mi się kółka i kołpak. Wykonane tą samą metodą: szlifowanie, szpachla, szlifowanie, czarna farba i po wierzchu posmarowane superglue.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
24-08-07 15:35  Re: [R] mój ulubiony samolot czyli Hawker Hurricane od Hala
wojtekj 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

poprostu patrzec i podziwiac

--

 
27-08-07 12:22  Re: [R] mój ulubiony samolot czyli Hawker Hurricane od Hala GALERIA KOŃCOWA
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Witam ostatni raz w tej relacji. Wczoraj wieczorem skończyłem budować Hurrasia. Budowa zajęła mi trochę ponad miesiąc. Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony z tego co zrobiłem, aczkolwiek mogło być lepiej. Cieszę się, że udało mi się skończyć ten model, nie był on łatwy i nie zawsze wszystko szło po mojej myśli. Zepsułem go walorką ( w tym przypadku nazywam to demolką)...Chciałem żeby model mojego ulubionego samolotu był moim najlepszym do tej pory. Nie jest, ale i tak mi się podoba. Tyle gadania, teraz galeria:









To wszystko. Dziękuję za zainteresowanie, komentarze, rady itd. Teraz czekam na Waszą ocenę:)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
27-08-07 13:26  Re: [R] mój ulubiony samolot czyli Hawker Hurricane od Hala GALERIA KOŃCOWA
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Jest OK. Jedyne co rzuciło mi się w oczy to trochę oklapnięte skrzydła (tak mi się wydaje), okopcenia od karabinów maszynowych powinny że tak to po swojemu ujmę stopniowo "gasnąć", a nie nagle kończyć. Codzi mi o bardziej płynne przejście, mam nadzieję, że wiesz o co chodzi. Im dale tym bardziej powinny się rozmazywać. Ślady zdartej farby są super, nie uważam, że są przesadzone. Gratuluję ukończenia modelu i to w tak krótkim czasie ;-)

Podzrawiam.

--

Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

Post zmieniony (27-08-07 13:27)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024