FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
20-07-07 16:52  [relacja] Su-30 Hobby Model
Viper 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Na mój cel padła obecnia maszyna ze stajni Suchoja. Model będzie wykonywany w czystym standardzie, bez żadnych upiększeń. Wydawnictwo Pana Grabowskiego wydało ciekawy model, który jest rysowany z ręki - co może być powodem pewnych niedociągnięć. Postanowiłem się za niego zabrać, dlatego, że ostatnio wszystko co wezmę do ręki, to mi się zawsze spaści. Ze względu na dosyć prostą konstrukcję i pozwalającą wiele sobie wybaczyć, a jednocześnie usprawiedliwić technikę rysowania modelu - zdecydowałem się na ten model Suchoja. Jednocześnie należy stwierdzić, że jeśli model uda mi się skleić, to jego prezencja będzie całkiem całkiem.

Niestety nie posiadam cyfrzaka - wobec czego zdjęcia muszą być robiome za pomocą komórki (1,3 Mpixela). Samoloty kleję już od wielu lat. Od okresu pustynnej burzy preferuję odrzutowce, jednak klasykami z drugiej wojny również nie pogardzę.

Model zacząłem wbrew instrukcji, która mówi, aby zacząć od złożenia szkieletu i rozpoczęcia oklejenia od części bodajże 13. Ja zacząłem zabawę z suczką od zbudowania dziobu. Ta część modelu został złożona na razie do kupy prawie na sucho i tylko dwa segmenty są ze sobą sklejony. Reszta jest tylko wciśnięta bez kleju.

Pierwszy problem z wykonaniem polegał na całkowitym braku zgodności kształtu segmentów. Model ma być klejony na jednej wrędze z paskiem oklejającym. Wymagałoby to praktycznie szlifowania (i to długiego) każdej wręgi, którą dotychczas wyciąłem - co i tak należało zrobić - jak również trzeba było zeszlifować każde poszycie kadłuba, aby cokolwiek pasowało jako tako. Kolejnym mankamentem modelu jest brak zgodności położenia linii podziału blach, ale na to akurat nie jestem w stanie nic poradzić.

A oto efekty dzisiejszych zmagań.






Lotnictwo, czołgi

Post zmieniony (20-07-07 16:55)

 
20-07-07 16:55  Re: [relacja] Su-30 Hobby Model
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Cześć! Temat na model niezwykle ciekawy :) Trzymam kciuki...
--




Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

Post zmieniony (20-07-07 16:55)

 
21-07-07 12:08  Re: [relacja] Su-30 Hobby Model
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

;-D
Można tylko napisać, że serce się raduje ;-)))
Powodzenia.

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
22-07-07 17:40  Re: [relacja] Su-30 Hobby Model
bastyan 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć,
Też miałem zabrać się za niego jakieś 2 lata temu, ale pewien "babol" skutecznie mnie zniechęcił - pisałem o tym tutaj http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=79400&t=78776 .
W linku podanym przez Drewala (http://paperwings.50megs.com/su30/su30.htm)można zobaczyć zarówno gotowy model jak i zdanie "Many details should be corrected in PS and reprinted" - zresztą widać tam poprawiony babol o którym pisałem powyżej.

--
Sebastian GG: 8445811

 
22-07-07 18:10  Re: [relacja] Su-30 Hobby Model
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Sebastian nie jest on poprawiony ;-)
Prawidłowo cały "dziób" powinien być ciemno-niebieski ;-D
Także jest to na "skróty", ale z bardzo dobrym wynikiem.
Tutaj jest właśnie konkretnie ten samolot link 1,
a tutaj to co z niego zostało ;-( link 2 link 3 link 4

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
22-07-07 18:37  Re: [relacja] Su-30 Hobby Model
Viper 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Wielki dzięki za rady. Na pewno będę i nich pamiętał

--
Lotnictwo, czołgi

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024