FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
18-05-08 11:19  Odp: [Relacja] Ił 2 m3 WAK Extra
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Holoł evrybady
Tak sobie kleje od czasu do czasu, nawet popróbowałem poprawić dzioba, wyszło całkiem nienajgorzej, chociaż na zdjęciach wygląda to straszecznie ;-)
Całość dodatkowo zasuperglutowałem i maznąłem grubaśno lakierzyskiem, stąd te zacieki (próba metody Jackyla). Czeka mnie jeszcze szlifowańsko.

O tak to wygląda w ogomniatym powiększeniu.



W międzyczasie powstał łogonek, a ponieważ jestem super, hiper wypasionym modelarzem, postanowiłem zobić ruchome stery, a co sobie będę żałował. I tak to wygląda:



A cały "latający czołg tovariszcza stalina" obecnie prezentuje ię tak:



I tak z partyjnym pozdrowieniem konczymy dzisiejszy odcinek.

--
KMH Sokół Radom

 
22-12-08 08:41  Odp: [Relacja] Ił 2 m3 WAK Extra
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Ho ho ho
Ja powiada czerwononosy Dziadek Mróz.
Ponieważ okres okołoświąteczny, posatnowiłem sobie zrobić bombki ;-)
Wyglądają tak:



Poza tym dorobiłem takie fajne cuś z przodu, które służyło do ciągowania samolota do góry i do przodu. Musiałem, zgodnie z zasadami kartonowego standarda, troche poszpachlować i pomalować, żeby nie było, że nie umiem ;-)



I tak do kompleta:



Widać troszkie niedoróbków, ale to z winy świąteczno-sylwestrowego myślenia całej załogi pracującej, którą na ferie świąteczne wyślę ciupasem na sybir.

Zrobiłem jeszcze kółeczko ogonowe, ale jak sama nazwa wskazuje, ono prawie spod ogona nie wystaje, to go nie pokazuje, bo go nie widać.
Pozdrófka

--
KMH Sokół Radom

 
30-12-08 14:25  Odp: [Relacja] Ił 2 m3 WAK Extra
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1

Widzę, że ciągniesz maratonik, skąś to znam....Ale fajnie , że go kończysz. Latadło jest fajne.

pozdr,

--
Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 
04-05-09 11:36  Odp: [Relacja] Ił 2 m3 WAK Extra
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Chłe, chłe, chłe
Z ironią zaśmiewała się wracająca z syberyjskich ferii załoga, kiedy oddawała gotowy samolot zbudowany ku chwale Mateczki Rosji. Swoją niekompetencję i brak kwalifikacji maskując spiskiem imperialistów, którzy sprzedali farby powodujące plamy na skrzydłach stwierdzili, że prawdziwy pilot to nawet na drzwiach od stodoły poleci i z taką samą starannością, jak owe drzwi, skrzydła pomalowali.
A my, w ramach podziękowania za wierną służbę wysyłamy ich na kolejne wakacje na Syberię, tym razem z biletem w jedną stronę...

Prawie dwuletnia walka dobiegła końca. Model jaki wyszedł każdy widzi. Ze swojej strony muszę stwierdzić, że wycinanka jest opracowana bardzo dobrze, a błedy i niedkoładności to niestety moje braki warsztatowe. Cieszę się, że udało mi się go skończyć, bo były momenty, że otwierałem kosz, długie klejenie jednego modelu po prostu może zmęczyć.
Model polecam modelarzom doswiadczonym, bo można z niego "wycisnąć" naprawdę dużo.
A teraz zapraszam do oglądania i krytykowania.







Pozdrawiam

--

KMH Sokół Radom

Post zmieniony (04-05-09 13:44)

 
29-12-09 09:31  Odp: [Relacja/Galeria] Ił 2 m3 WAK Extra
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Odkurzam wątek, bo dokonałem małych "poprawek" w najbrzydszym Iliuszynku na świecie. Letki widoczny tiunig będzie przydatny w niedługim czasie, a poza tym dostosowałem model do krajobrazu za oknem



Jak widać pojawiło się kilku kolesiów z obsługi lotniska. Tylko na razie są tacy jacyś nijacy, szaraki takie. I tu pytanie do znawców rosyjskiej aviacji, jakim kolorem olejnicy trzeba ich maznąć, żeby wyglądali na zdrowych porządnych Iwanów obsługujących samolot na lotnisku polowym.
Pozdrawiam
Pulpetto

--
KMH Sokół Radom

 
29-12-09 10:51  Odp: [Relacja/Galeria] Ił 2 m3 WAK Extra
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Chwilowo wyglądają, jakby się spili przy -40C i zamarzli;)

--
--------------------
W budowie: Lxd 2

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024