FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
16-08-07 09:10  Re: [Relacja] Ił 2 m3 WAK Extra
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Kolejnym elemencikiem jest tablica z mnóstwem zegarków. Pokazuje kolejne etapy powstawania. Najpierw wycinanie otworków (nad którym muszę jeszcze popracować), później rozcinanie i retusz krawędzi (nad tym też muszę jeszcze popracować), naklejenie jednej tablicy na drugą, później wklejenie drucików w otworki, polakierowanie (matem całość - bo superglut się rozlał) i połyskiem na zegarach (co by wyglądało, że szybki wmontowane).



Później nastąpił moment wklejenia tablicy do środka kabiny, dodanie innych *******ek i zamontowanie wolanta, pedałów i innych drobiazgów.



Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
23-08-07 08:23  Re: [Relacja] Ił 2 m3 WAK Extra
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Ostatnim elementem wyposażenia kabiny pilota jest coś, na czym pilot może posadzić swoja ciężką d.... tzn. fotel. Od siebie dodałem tylko klamerki pasów (robiłem je pierwszy raz i jest nich umiarkowanie zadowolony, następne będą lepsze). Na fotkach sam fotel z elementem porównawczym i zamontowany w kabinie.



Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
17-09-07 08:07  Odp: [Relacja] Ił 2 m3 WAK Extra
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Odgrzebuję relację, bo powoli zaczynała ginąć w czeluściach forum. Prace powolutku posuwają się do przodu. Powstalo niezbyt wiele, ale zawsze cuś. Gotowy jest zbiorniczek i rury wydechowe - ten to jest dopiero stuningowany - 12 rur. Trochę sie przy nich nadłubałem, te małe g....ka składają się z 3 części każe (10 sztuk) i dwóch części (dwa ostatnie). A potem delikatnie ich maznąłem mieszaninką czarnej i brązowej plakatówy. A co sobie będę żałował.



Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
26-03-08 14:47  Odp: [Relacja] Ił 2 m3 WAK Extra
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Heh, witam po ponad pół roku.
Jeżeli ktoś jest ciekaw, jak można spartolić całkiem dobrze zapowiadający się model, to niech patrzy dalej. Jak nie jest, to spokojnie może sobie darować.
Zacząłem oklejać szkielcik poszyciem i przyznam się, z ogromnym wstydem, że udało mi sie spierniczyć dużą jego część koncertowo. Zwłaszcza przód i wlot powietrza (ten to dopiero masakra - powinien być prosty, a mnie wyszły fale Dunaju). Przyczyny widzę dwie - pośpiech (tylko gdzie ja się spieszyłem?) i niestety braki warsztatowe (ale człek się uczy całe życie). I własnie przyznam się bez bicia, wstyd mi było to pokazać. Ale po pół roku postanowiłem zabrać się za naprawę (choć troszeczkę) tego co spartoliłem. Pomiędzy rozmyślaniami nad sposobem naprawy kleję sobie spokojnie - bez pośpiechu - ogonek.

A oto Masakra:



Pozdrawiam i oczekuję na gromy (na Teutatesa!!!)

--
KMH Sokół Radom

 
26-03-08 15:28  Odp: [Relacja] Ił 2 m3 WAK Extra
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Fajnie, że kontynuujesz budowe Iła. Ze swej strony mogę Cię pocieszyć, że ja też miałem problemy z tym wlotem - w moim wykonaniu też piękny nie jest.

Ps. spróbuj podmienić zdjęcia na bardziej ostre :)

 
26-03-08 15:50  Odp: [Relacja] Ił 2 m3 WAK Extra
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Zrobie nowe, jak poprawki będą wprowadzone ;-)

--
KMH Sokół Radom

 
26-03-08 18:24  Odp: [Relacja] Ił 2 m3 WAK Extra
Monster sQbee   

Hm - czasem tak się zdarza i znam to doskonale, pulpetto - ale klej dalej, zastanawiam się jak w kontekście takiego wlotu powietrza zapatrujesz się na poświęcenie mnóstwa czasu na wykonanie wnętrza kabiny - czego praktycznie w ogóle nie będzie widać - jak widzisz sens takiej detalizacji w zestawieniu z twidocznym jak ostatni grzybek na talerzu (i zapewnie drażniącym Cię) wlotem powietrza ?

 
26-03-08 18:56  Odp: [Relacja] Ił 2 m3 WAK Extra
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Jak by to powiedzieć Monster, staram sie włożyć w każdy model maksa swoich umiejętności i czerpać z tego też maksa frajdy. Faktycznie może nie będzie widać tych dupereli w środku, ale ja będę wiedział, że są, że udało mi się je zrobić. A poza pozostają fotki, na których utrwalam swoją pracę. A, że czasami wychodzi taki klops, cóż zdaża się, ale trzeba kleić dalej.
Pozostawiam każdemu do oceny, czy chce mu się kleić te elementy, których nie bedzie widać, bo nikt nikogo do tego nie zmusza. Może je sobie odpuścić. Ja będę starał się skleić większość elementów, no chyba, że po prostu nie dam rady.
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
26-03-08 20:20  Odp: [Relacja] Ił 2 m3 WAK Extra
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Hmm. . .
Tak się zastanawiam Monster sQbee, a co ma jedno do drugiego. Zgadza się, że wlot to jednak centralna i dosyć widoczna część modelu ale czy zepsucie tego elementu powinno wpływać na budowę innych? Stało się i trudno.
Myślę że powinieneś jednak jeszcze powalczyć z wlotem i pomyśleć nad drobnym retuszem, a może jakaś delikatna walorka pomoże ( tak głośno myślę)
Pytanie jeszcze do Pulpetto. Czy wlot powietrza to jest element prosto z wycinanki czy z erraty, bo może tu jest pies pogrzebany.
Życzę powodzenia w dalszej budowie :)

--

 
26-03-08 21:47  Odp: [Relacja] Ił 2 m3 WAK Extra
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Wlot jest z erraty, jednak nie ma to znaczenia, jeśli chodzi o spasowanie. W orginale były po prostu zamienione kolory. Spartoliłem robote ja. Powalcze z tym wlotem jeszcze.
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024