FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
31-07-07 09:01  Re: [Relacja] Mig-29 MM (3/2006)
wojtekj 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

z opisu nie mogłem się dowiedzieć jak to ma iść więc dałem tak :) ale człowiek się uczy na błędach

--

 
31-07-07 09:17  Re: [Relacja] Mig-29 MM (3/2006)
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Wojtek, weź to wyjm, potnij i sklej odwrotnie, bo jednak trochę siara... A potem pogrub solidnie kółeczka, bo tak więcej nóż do pizzy przywodzą mi na myśl.

Co do tych kształtów w wykropkowanej ramce, to przyjrzałem im sie długo i wnikliwie i prawdę mówiąc, nie rozumiem ich przeznaczenia (albo, prawdę mówiąc, nieco się domyślam, ale są to domysły tak dalekie od prawdopodobieństwa, że pominę je milczeniem...).
Zajrzałem do wcześniejszego wydania MiGa w tym samym wydawnictwie i tam czegoś podobnego nie stwierdziłem, dlatego nieśmiało proponuję elementy te... olać. Albo samo wyjdzie w dalszej budowie, co i gdzie to miało być, albo okażą się zbędne.

Natomiast zauważyłem rzecz ciekawą co do kółeczek podwozia głównego. Otóż nadal nie zostały poprawione. otóż zwróć uwagę, że samoloty MiG generalnie mają felgę szerszą od opony, a nie odwrotnie, jak to jest w wycinance.

--

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

Post zmieniony (31-07-07 09:35)

 
31-07-07 10:10  Re: [Relacja] Mig-29 MM (3/2006)
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

Czyli, że trzeba wyciąć te czarne pola??

Wtedy przeczecież będzie widać gołą wręge :/ Przydałaby sie jakakolwiek intrukcja budowy, bo to co jest nazwane intrukcją w tym modelu to o kant **** można rozbić :/


pozdrawiam

 
31-07-07 10:37  Re: [Relacja] Mig-29 MM (3/2006)
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam cię Bartas,

Myślę ,że to zdjęcie powinno ci już coś wyjaśnić.Na pewno musisz odciąć to coś co zrobiłeś a teraz wygląda jak skrzynka amunicyjna w w luku podwozia a powinno być osłonami podwozia.Spójrz na rysunek nr 8 tam widać jak części nr 50 i 49 powinny być umocowane(z tych chyba części powstała ci ta skrzynka).Nie wycinaj tego czarnego. Masz rację że było by widać wręgi. W tym modelu nie masz części składających się na wnętrze podwozia.
Spójrz jeszcze też na główny rysunek zestawieniowy (sam. od przodu) tam widać jak powinieneś tą część 49 ukształtować na kadłubie.
Te kółeczka z którymi miałeś kłopoty ,to nic innego jak reflektor którego miejsce mocowania powinno być na krawędzi części 49.Jeśli się nie mylę to tam na tej nieszczęsnej skrzynce którą stworzyłeś widzę na twoim zdjęciu małe prostokątne białe pole tam powinien być zamocowany reflektor.
Mam nadzieję ,że na zdjęciu już widać jak to powinno wyglądać. Jeszcze raz zastanów się nad rysunkami i zdjęciem.
Pozdrawiam

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
31-07-07 10:50  Re: [Relacja] Mig-29 MM (3/2006)
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

Partyzant - wielkie dzięki za wyjaśnienie tych spraw, tylko takie sprostowanie:

ja dopiero zaczynam budować wlotu i tych części o które pytałem, a fotki zbudowanych już wlotów zamieścił wojtekj ;)



pozdrawiam

 
31-07-07 10:53  Re: [Relacja] Mig-29 MM (3/2006)
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Sorry faktycznie , chodziło o wojtkaj , a wyjaśniałem tobie.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
01-08-07 04:44  Re: [Relacja] Mig-29 MM (3/2006)
brent     

Masz racje Partyzant.
Te czesci:49 i 50 to tylko oslony. Przejzalem dokladnie rysunki. Nie jest ten model
latwy do klejenia. Zabire sie do niego jesienia.
Przy okazji SERDECZNE DZIEKI ZA TEN EGZEMOLARZ..Otrzymalismy go.
Brent jak zwykle juz chcialby kleic.Nie moze sie nim nacieszyc .
POzdrowienia Tato Brenta.

--

 
06-08-07 17:38  Re: [Relacja] Mig-29 MM (3/2006)
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

Witam

Kilka ostatnich dni zmarnowałem na formowanie części wlotów powietrza :) Było troche problemów z uformowaniem części nr. 30, gdyż powinna mieć na obu końcach inny kształt. (z jednej strony bardzo owalny, a z drugiej bardziej prostokątny) ale jakoś się udało :) Wszystko trzyma swój kształt na sucho :D




Doszedł jeden babol, nie mój niestety :D Już tłumacze :)

Nabyłem farby tempery do retuszu i moja siostra bardzo chciała wymieszać kolorki :) A musiała sprawdzić czy pasuje "na modelu" a nie obok, musiałem jakoś te bardziej lub mniej pasujące do koloru "plamki"zamalować, niestety to widać :D Następnym razem nikt nie będzie się wtrącał do budowy :D




pozdrawiam

 
06-08-07 18:05  Re: [Relacja] Mig-29 MM (3/2006)
msegen 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 5
 

heh moja siostra też nieraz chce pomagać :/

--
http://www.airfixdogfighter.ok1.pl/

 
06-08-07 18:38  Re: [Relacja] Mig-29 MM (3/2006)
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

msegen - tylko, że moja ma 18 lat :D

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024