FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
12-08-07 22:43  Re: [Od podstaw] Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
Sebb 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Po powrocie z wakacji wracam do pracy. Dzisiaj zabrałem się za walorkę kotła i po raz pierwszy w życiu wykonałem rdzawe zacieki.

Dzięki PD za fajnego linka.
Pozdrawiam.

--
Radomski Klub Modelarsko-Historyczny SOKÓŁ

 
02-09-07 18:36  Re: [Relacja] Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
Sebb 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Oto zdjęcia gotowego w 95% modelu. Brakuje jeszcze wodzików do stawidła.

Model był wczoraj na wystawie modelarskiej na radomskim Airshow, które zakończyło się tą straszną katastrofą... :( [']
Pozdrawiam.

--
Radomski Klub Modelarsko-Historyczny SOKÓŁ

 
03-09-07 11:59  Re: [Relacja] Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
CoCu   

No muszę przyznać, że wyszedł Ci ten model naprawdę całkiem nieźle. Wręcz nie spodziewałem się, że będzie się prezentował tak ciekawie.
Przydałoby się jeszcze, by został wydany nakładem któregoś wydawnictwa.
Od siebie gratuluję pomysłu, zapału, oraz efektu jeszcze nie końcowego co prawda jak wspomniałeś, ale już robiącego wrażenie.

 
03-09-07 14:20  Re: [Relacja] Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Bardzo ładnie wyszedł Ci ten model, mógłby go ktoś wydać. Napisz, gdzie była ta wystawa, na lotnisku w hangarze otwartym dla ludzi? W programie nic na ten temat nie widziałem. Szedłem w tamtym kierunku w trakcie wypadku..

Pozdrowienia!

 
04-09-07 12:37  Re: [Relacja] Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
Sebb 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Cała wystawa była tutaj (czerwone kółko):

W hangarze była także wystawa zdjęć samolotów i stoisko z ciekawymi znaczkami wojskowymi. Wkrótce upewnię się jakie będą dalsze losy tego modelu.
Pozdrawiam.

--
Radomski Klub Modelarsko-Historyczny SOKÓŁ

 
06-09-07 17:16  Re: [Relacja] Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
Sebb 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Model lokomotywy jest już gotowy.

Mój stary młyn kulowy przerobiłem na prostą hamownię i przetestowałem na niej ciuchcię.

Tutaj jest filmik z całej operacji :D :

A tutaj można pobrać wersję w lepszej jakości [12MB]: http://rapidshare.com/files/53806882/Trevithick_3.avi.html
P.S. Model będzie dostępny za darmo na stronie Renovy. Do zrobienia zostały jeszcze rysunki.
Pozdrawiam.

--

Radomski Klub Modelarsko-Historyczny SOKÓŁ



Post zmieniony (06-09-07 17:17)

 
06-09-07 18:18  Re: [Relacja] Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
Merkava 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Niezła lokomotywa, ale słuchaj, to nie Formuła 1, już myślałem, że się za moment rozleci ;-)

Pozdrawiam ;-)

--

 
07-09-07 07:36  Re: [Relacja] Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Ciekawe czy osiągał taka prędkość w rzeczywistości, hehe

--
KMH Sokół Radom

 
07-09-07 08:34  Re: [Relacja] Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Model wyszedł świetnie - gratuluję! Sczczególnie podoba mi się faktura ścian kotła.
A co do prędkości to wg moich obliczeń wynika, że model jedzie z prędkością około 2km/h czyli w 1:1 miałby prędkość około 50km/h. Czy faktycznie tak szybko jeździła ta lokomotywa śmię wątpić:)

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
07-09-07 08:57  Re: [Relacja] Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

A jednak działa ! ;D

Fajnie wyszła maszynka, ciekawy jestem bardzo jak to będzie wyglądało w rysunkach.

Pozdrawiam

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024