FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
18-07-07 21:56  Re: [Od podstaw] Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
Sebb 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Dorobiłem koło zamachowe, tryb i wał do niego, oraz jakiś element kotła.

Doszlifowałem też tryby, więc wszystko chodzi z niemal zerowym oporem.

Małe pytanko do kolejarzy. Co to za obły element montowany do kotła? (na zdjęciu leży pod kotłem)

Pozdrawiam.

--
Radomski Klub Modelarsko-Historyczny SOKÓŁ

 
19-07-07 09:53  Re: [Od podstaw] Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ciężko wyczuć. Biorąc pod uwagę, że sama lokomotywa jest nietypowa to może być cokolwiek. Natomiast ja bym obstawiał, że jest to zakończenie hm... "komory ogniowej" kotła - podejrzewam, że palenisko w tym kotle jest na przestrzał, po czym ten element zawraca spaliny z powrotem, przechodzą druga równoległa rurą znów przez kocioł i do komina który jest po tej samej stronie co drzwiczki paleniskowe.

 
24-07-07 11:06  Re: [Od podstaw] Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
Sebb 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Skleiłem komin, palenisko i zabrałem się za nity i śruby.

Dzięki uboottd za pomoc. Parowóz posiadał rurę płomienną powrotną, więc niemal na pewno jest to element zawracający spaliny. Wcześniej myślałem, że ten cały zakręt rury był schowany w kotle, a to coś to drzwiczki ułatwiające czyszczenie rury płomiennej, albo element podgrzewający wodę zużytą parą z cylindrów.
Pozdrawiam.

--

Radomski Klub Modelarsko-Historyczny SOKÓŁ



Post zmieniony (24-07-07 11:09)

 
25-07-07 01:02  Re: [Od podstaw] Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
CoCu   

Ponieważ temat mnie zainteresował, to dziś pewne przypadkowo znalezione w internecie zdjęcie zwróciło moją uwagę. Pochodzi ono z aukcji internetowej, na której wystawiono niemiecki album z różnymi zdjęciami o tematyce kolejowej. Jest to jedno, przypadkowe, ze zdjęć z tego albumu. Oto ono:

http://rafa555.republika.pl/kolej/kol06.jpg

Wygląda mi to na tę samą lokomotywę. Widzę jednak pewne różnice w tej na zdjęciu, a w tej, jaką masz na rysunku. Głównie chodzi tu o kremowy element nad walczakiem.

 
25-07-07 15:14  Re: [Od podstaw] Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

To i ja wrzucę swoje 3 grosze. Kiedyś na Discovery travel pokazywali w pełni sprawną replikę tej maszyny. Pewnie gdyby poszukać w necie to znalazło by się coś na jej temat.

 
25-07-07 18:27  Re: [Od podstaw] Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
Emes 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Gdyby dobrze poszukać, to link do filmu z repliką jest w pierwszym poście.

Pozdrawiam
Marek

--
ŁSM

 
27-07-07 12:34  Re: [Od podstaw] Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
Sebb 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Robercie. Zapewne chodzi ci o program "Massive Engines" odc. o parowozach. Mam nagrany ten program i nie przedstawia on lokomotywy którą robię, tylko następną Penn-y-Darren, która de facto była o wiele większa. Polecam tą stronę.
CoCu. Tego elementu nie znalazłem na oryginalnych planach (na późniejszych zresztą też) ani na działających replikach, tylko na zdjęciach metalowych jeżdżących modeli tej lokomotywy. Dla mnie jest to element kierujący cześć zużytej pary z cylindrów do komina (a pozostałą część do kotła?), albo jakiś dziwny inżektor (przydałoby się zdjęcie z drugiej strony). Jeśli ktoś mi dostarczy dowodów, że był on montowany w oryginalnej lokomotywie i wyjaśni dokładnie jego funkcję, to chętnie dodam go do modelu.
P.S. Na zdjęciu od CoCu widać też zawór ciśnieniowy, ale to tylko współczesne modelarskie zabezpieczenie. Trevithick zastosował tego typu zawory po wybuchu jednego z jego stacjonarnych silników, który zabił kilku ludzi w 1803 roku.

--
Radomski Klub Modelarsko-Historyczny SOKÓŁ

 
29-07-07 10:23  Re: [Od podstaw] Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
kartoniak 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

No no Sebastian jak narazie idzie ładnie.

--
Nieważne gdzie się jest, ale ważne by się było.

Strzelecki Oddział Kawaleryjski "BELINIAK"

Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
31-07-07 19:22  Re: [Od podstaw] Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
Sebb 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Wykonałem wszystkie śruby i cześć tłoka ze stawidłem.

Zabrałem się za malowanie kotła farbą węglową mojego pomysłu (lakier Capon + miał węglowy). Całość solidnie wypolerowałem sidoluxem.

Pozdrawiam.

--
Radomski Klub Modelarsko-Historyczny SOKÓŁ

 
09-08-07 15:27  Re: [Od podstaw] Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
PD 



Na Forum:
Galerie - 25
 

Przeglądając sieć znalazłem "coś" na temat:
Sebb - o ile jeszcze nie znasz tej strony - zajrzyj! :o)
Polecam lekturę instrukcji do modelu, jest też "sampl" w postaci koła zębatego (a propos sposobów projektowania) - kupić, nie kupić - ale popatrzeć na pewno warto!
Pzdr. -PD

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024