FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
06-07-07 20:49  Re: [minirelacja] model na makietę - parowozownia wachlarzowa
msegen 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 5
 

Ooooooooooooooo kurde super model zrobiony, a te oświtlenie normalnie miód.

--
http://www.airfixdogfighter.ok1.pl/

 
08-07-07 12:31  Re: [minirelacja] model na makietę - parowozownia wachlarzowa
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dodałem trochę pseudorealizmu od siebie... nie jestem w tym dobry, co zresztą widać. Efekt zamiast mnie podbudować, zaniżył motywację :-(




--

Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Post zmieniony (08-07-07 12:52)

 
08-07-07 15:30  Re: [minirelacja] model na makietę - parowozownia wachlarzowa
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Przybrudzenia nie są wcale takie złe -moim zdaniem i tak wygląda dużo lepiej niż bez nich. Budynek nie wygląda na mniej realistyczny, ale po prostu na trochę starszy. Jaką techniką zrobiłeś przybrudzenia? Wygląda mi na czarną pastelę nakładaną pędzelkiem, ale nie jestem pewny. Jeżeli tak, warto dołożyć jeszcze trochę ciemnych plam w załamaniach murów (tam gdzie filary łączą się ze ścianą). Poza tym dużo daje użycie też innych kolorów pasteli -zwłaszcza ciemnego i jasnego szarego, śladów rdzy spływającej z miejsc gdzie latarnie przymocowane są do muru itp.

 
08-07-07 16:11  Re: [minirelacja] model na makietę - parowozownia wachlarzowa
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Proponuję ci wejść na stronę <www.parowozy.com.pl> znajdziesz tam wiele zdjęć wolsztyńskiej szopy. Wprawdzie jest ona nieco inna niż twoja ale brud na ścianach możesz odwzorować. Szczególnie nad bramami powinieneś porobić imitację okopcenia, trochę zielonej pasteli, która imitowała by jakieś mchy lub porosty od strony północnej. Na pewno szyby w oknach nie powinny być czyste. W torowisku przed szopa mógłbyś zrobić "kałuże".

 
08-07-07 22:31  Re: [minirelacja] model na makietę - parowozownia wachlarzowa
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dięki za rady, sprubuję zrobić tak jak mówicie. Jeśli wyjdzie to wtedy może odważę się pokazać tu zdjęcia. Zamazania to zwykła akwarela przeciagana półsuchym pedzlem. Dzięki za podbudowę, że jeszcze nic nie spaprałem.

Pozdrawiam, szebi.

--

Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Post zmieniony (08-07-07 22:37)

 
09-07-07 00:07  Re: [minirelacja] model na makietę - parowozownia wachlarzowa
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pobrudziłem tochę bardziej, w rogach i pod dachem, wygląda jakby była spalona i po naprawie dachu niż dotknięta śladem czasu... Nie chcę dodawać już żadnego bruździngu, niech zostanie jak jest. Chyba lepiej było zostać przy okrętach i samolotach niż bawić się w walorkę na makiecie...



--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
09-07-07 11:20  Re: [minirelacja] model na makietę - parowozownia wachlarzowa
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W między czasie wykonane zostały żurawie. Zastosowałem elementy fototrawione, które były w zestawie wycinanki. Gdzieniegdzie przybrudziłem żeby pasowały pod "spaloną" parowozownię. W budkach zainstalowane są już diody, gdy żurawie znajdą swoje miejsce na podstawce, wtedy podłącze układ na stałe. Narazie haki z linkami muszą poczekać, ponieważ czeka mnie jutro wstępny egzamin na studia.

Oto efekt:



--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024