FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
22-06-07 18:32  [GALERIA] Cesarska armia rośnie w siłę "Chi-he"
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5


Witt

Kolejny czołg średni zasilił wojska japońskie, testy jakie zaliczył on na bezdrożach mandżurskich potwierdziły jego wysokie walory bojowe....hkm :)

"Chi-he" Mały Modelarz 1-2/2006

Jest to mój pierwszy model kartonowy także nie obyło się bez wielu błędów i wypaczeń, z paru elementów zrezygnowałem (np. żaluzje przedziału silnikowego), parę skopałem ale szczęśliwie dobrnąłem do końca.
W tym momencie mogę tylko podziękować autorowi za bardzo dobre rysunki montażowe, bez nich było by ciężko.

Zgaslo słoneczko więc sesja zdjęciowa została przerwana, postaram się jeszcze uzupełnić foty o przód pojazdu















Pozdrawiam

(następny w kolejce- Renault R-17 z MM 1986)

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
22-06-07 18:48  Re: [GALERIA] Cesarska armia rośnie w siłę "Chi-he"
many1944   

Trudno w to uwierzyc, że to Twój pierwszy model kartonowy. ja juz skleiłem w życiu ze 30 i tak nie sklejam. Super wykonanie

 
22-06-07 18:52  Re: [GALERIA] Cesarska armia rośnie w siłę "Chi-he"
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Pierwszy model kartonowy ? Bez tego tekstu bym nie uwierzył :D Momentami walorka przypomina Chi-Ha .
Wspaniały czołg i debiut :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
22-06-07 19:12  Re: [GALERIA] Cesarska armia rośnie w siłę "Chi-he"
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Bardzo mi się podoba ten modelik w twoim wykonaniu, a szczególnie brudzing, gratuluję i czekam na następne wyroby.

 
22-06-07 19:29  Re: [GALERIA] Cesarska armia rośnie w siłę
Garand 

 

Model bardzo ładny. Czy możesz coś napisać o tym w jaki sposób zrobiłeś te błotko i pył? Odrapania to chyba farbka imitująca metal, czy się mylę?

Pozdrawiam.



Post zmieniony (22-06-07 19:30)

 
22-06-07 19:31  Re: [GALERIA] Cesarska armia rośnie w siłę "Chi-he"
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Gratuluję. Twój Chi-he jest dowodem na to, że model wykonany w standardzie z odpowiednią waloryzacją graficzną może robić duże wrażenie. Udowodniłeś, że podczas budowy modelu nie trzeba na siłę męczyć się z pojedyńczymi ogniwkami gąsienic, dodatkami w postaci drewnianych kół, metalowych luf i innymi duperelkami waloryzującymi. Wystarczy czysto i z głową skleić to co najważniejsze. Efekt jakości Twojego klejenia do nakładu pracy pozytywnie porażający. Jestem naprawdę miło zaskoczony.
Fotki Twojego modelu powinni obejrzeć sobie wszyscy początkujący modelarze, którzy zanim zaczną cokolwiek kleić pytają o dodatkowe elementy cięte laserem, drewniane koła, blachy itd... Ja ciągle twierdzę, że do zbudowania pięknego modelu zazwyczaj wystarczą ostre nożyczki, dobry klej oraz nieco cierpliwości i chęci. Jeszcze raz szczerze gratuluję modelu. Pozdrawiam, Paweł.

--
http://www.kartonowa.pl

 
22-06-07 21:33  Re: [GALERIA] Cesarska armia rośnie w siłę "Chi-he"
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Takie kity to my, nie nam ;-) Naprawdę jestem pod wrażeniem... pierwszy model kartonowy w życiu? Wow, wyszedł świetnie. Można się zachwycać i zachodzić w głowę jakie będą Ci wychodzić kolejne repliki.

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
22-06-07 21:33  Re: [GALERIA] Cesarska armia rośnie w siłę "Chi-he"
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5


Dzięki wielkie za komentarze

Garant - brudziłem farbami akrylowymi, jedna z nich srebrna, tą starałem się łączyć z szarością by nie była za mocno widoczna.

Panie Pawle, tak sobię myślę że to co mnie zaczęło kręcić w kartonie to właśnie walka z materią jaką jest papier.
Przykładowo lufę kształtowałem chyba z dwie godziny, najpierw zrobiłem próbę i wyszło to tragicznie, wersja ostateczna wyszła mi raczej ładnie (bez zgięć i zniekształceń) i to jest jedno z tych małych zwycięstw które bardzo cieszą.

Pozdrawiam

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
22-06-07 21:38  Re: [GALERIA] Cesarska armia rośnie w siłę "Chi-he"
Bartek S. 

 

NO No niezly czolg jest on z M/M???? Ale ja i tak wole samoloty.

 
22-06-07 21:56  Re: [GALERIA] Cesarska armia rośnie w siłę "Chi-he"
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

O qrczak pieczony! :) Model wyszedł Ci bardzo ładnie! Sam sie teraz z nim walczę, ale do końca jeszcze sporo..

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024