FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
18-06-07 16:36  [Relacja/Galeria] Fokker E.II GPM 11.2006
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Ponieważ Fokkerek z Kartonowej Kolekcji zajął miejsce na półce pora rozpocząć kolejną relacje, którą poświęcić chciałem Fokkerowi E.II w skali 1.33 Wydawnictwa GPM jest to nr kat.254 z 11.2006r opracowania Pana Tomasza Kopeckiego jak widać na zdjęciach bardzo szczegółowe rysunki montażowe oraz opis klejenia . Model przedstawia samolot myśliwski o układzie jednopłata egzemplarz samolotu o numerze fabrycznym 22/15 należący do jednostki bawarskiej pilotowany przez feldfebla Stoewera.
Oczywiście tak jak we wszystkich swoich modelach przed przystąpieniem do jakichkolwiek robótek wszystkie arkusze zaimpregnowalem wcześniej rozcieńczonym Caponem. Następnie arkusz z wręgami podkleiłem tekturą o grubości 1.0 mm.
Prace nad tym fokkerkiem rozpocząłem około 2 tygodnie temu, ale wcześniej z przyczyn technicznych nie miałem możliwości rozpoczęcia relacji oraz zamieszczenia zdjęć. I tu moja wielka prośba, jeśli ktoś już kleił tego fokkerka to prosiłbym o jakąkolwiek pomocna dłoń ;-]....
Pozdrawiam...
Oto kilka zdjęć wycinanki ;-]


--

Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

Post zmieniony (15-08-09 15:47)

 
18-06-07 17:14  Re: [relacja] Fokker E.II GPM 11.2006
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Elementy wręg już wycięte starałem się nie używać nożyczek cały szkielet wycięty tylko za pomocą skalpla oraz metalowej linijki, następnie delikatnie przeszlifowałem je papierem ściernym. Boki kabiny też już gotowe w miejsca naciągów postanowiłem przykleić drucik 0.3mm, aby było bardziej realistycznie ;-], przyrządy sterownicze postanowiłem troszkę w ramach nauki wykonać samodzielnie oczywiście na podstawie zamieszczonych zdjęć;-)
Pozdrawiam...


--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
18-06-07 17:22  Re: [relacja] Fokker E.II GPM 11.2006
Eryk 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

No idziesz jak burza model po modelu. Życzę powodzenia w budowie tego modelu!!

A tutaj jeszcze kilka innych fokkerków: http://www.modele-kartonowe.com/fokker/index.html

--
May the force of superglue be with you :-)

 
18-06-07 18:14  Re: [relacja] Fokker E.II GPM 11.2006
Modelarz 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Powodzenia w budowie .

 
18-06-07 21:39  Re: [relacja] Fokker E.II GPM 11.2006
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Powodzenia, zapowiada się kolejna świetna relacja;]

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
18-06-07 21:41  Re: [relacja] Fokker E.II GPM 11.2006
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
A oto moje małe udoskonalenie ;-)


--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
18-06-07 22:49  Re: [relacja] Fokker E.II GPM 11.2006
Miszka 

Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Powstaje kolejny model z okresu ,ktory bardzo lubie!Chyba i ja musze zabrac sie do jakiejs relacji bo przy tym tempie sklejania Dziadek sklei wszystkie "pierwszaki"i nie bedzie czym sie pochwalic :-) Bede sledzil z uwaga kolejne etapy powstawania modelu.Pozdrawiam i zycze rownie doskonalego efektu koncowego, co w Fokkerze D.VII...!

 
19-06-07 21:29  Re: [relacja] Fokker E.II GPM 11.2006
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Przedstawiam budowę szkieletu tylniej części kadłuba a mianowicie przyklejenie burt oraz elementy pokrycia góra i dół. Oglądając podobne relacje zauważyłem, iż boki burt są zapadnięte miedzy wręgami, dlatego aby temu zapobiec postanowiłem burty podkleić tektura o gubości 0.5mm, co wzmocniło cała konstrukcję a przede wszystkim boki kadłuba (a wiadomo, iż samolot chwyta się za boki kadłuba a nie za skrzydła) ;-). Poszycie dolne podkleiłem tektura o tej samej grubości, ale tylko częściowo patrz rys., Aby sam kadłub pasował, bo jak wiadomo po podklejeniu boków tekturą o grubości 0.5mm boki będą wystawać o ta samą wartosc z każdej ze stron, dlatego sam kadłub oszlifowałem z dwóch stron po około 0.5mm. Górne poszycie postanowiłem zostawić bez podklejania tektura, ponieważ nie będzie to miało większego znaczenia dla dalszej eksploatacji kadłuba. Na koniec wykonałem mały retusz.To tak może pokrótce...
Pozdrawiam...


--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
20-06-07 09:34  Re: [relacja] Fokker E.II GPM 11.2006
Q22Q   

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=117567&t=116759#reply_117567

Pozdrawiam Grzegorz

--

 
20-06-07 20:45  Re: [relacja] Fokker E.II GPM 11.2006
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Korzystając z chwili wolnego czasu postanowiłem pogrzebać troszkę przy szkielecie płata oto kilka zdjęć. "Q22Q" dzieki wielkie za link :-)
Pozdrawiam...


--

Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

Post zmieniony (20-06-07 20:46)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024