FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
17-06-07 20:11  Re: [R/G] Dai-Nippon Teikoku Kaigun TONE
Rysztur   

Piękne cacko. Gratulacje!!!

 
18-06-07 09:47  Re: [R/G] Dai-Nippon Teikoku Kaigun TONE
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Największe wrażenie robi ta pajęczyna linek. Z czego Ty to wykonałeś? Zauważyłem też że niektóre odcinkami są pomalowane na czarno, w jakim to celu?
Kolejna rzecz to dziwi mnie trochę układ tych linek. Szczególnie te idące do wież artylerii, jakie one spełniały zadanie, bo odnoszę wrażenie, że te wieże wogóle by sie nie mogły obracać.
Sam układ tego okrętu jest również bardzo ciekawy, trochę jak Rodney połączony z małym transportowcem wodolotów.
Trochę się Szebi przy nim narobiłeś i gratuluje że mimo tak długiego okresu budowy okręt został ukończony. Je3dyne czego bym się przyczepił to utwory na bulaje. W moim odczuciu są zdecydowanie za duże. może gdybyś je wykończył metalowymi pierścieniami robiły by trochę inne wrażenie.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
18-06-07 10:36  Re: [R/G] Dai-Nippon Teikoku Kaigun TONE
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Liny zastosowane przy w wieżach artylerii głównej mogły być wykorzystywane, gdy okręt nie korzystał z dział, mogło to być elementem tropiku nakładanego na pokład, tak szczerze to nie doszedłem do źródeł mówiących o celu tych lin. Całe olinowanie zrobione jest według monografii. Jeśli chodzi o bulaje to 5 lat temu byłem początkującym okrętowcem, nie bardzo wiedzącym "z czym to się je", dziurki wybijałem wybijakiem (na dodatek niezbyt ostrym, bo postrzępił trochę burt). Zawsze jeszcze można dorobić pierścienie. Tone był moim modelem doświadczalnym, na którym testowałem techniki przeczytane na forum i własne. Gdy go zaczynałem internetu jeszcze nie miałem. Przez wspomniane 5 lat Tone przeżył dwa poważne wypadki: pierwszy raz spadła na niego sterta ubrań, które wyślizgnęły się z szafki( normalnie zawsze przenosiłem okręt), drugi raz spadł ojcu gdy go trzymał za podstawkę 1,5 metra nad ziemią. Efekty można sobie wyobrazić... Powodem tego, że liny są w niektórych miejscach czarne jest wylany tusz na szpulkę nici. Moja głupota, nie zakreciłem wieczka. Jest to nitka gumowana i można ja kupić w pasmanterii, naciąga się mocno i nie traci swej elastyczności. Kolejna rzeczą, która jest tu niezgodna to potrójny reling, który wkrótce zostanie zmieniony na podwójny. Gdyby wymieniać tu wszystkie szczegóły, Tone byłby w doku trochę więcej niż 5 lat :-)

--

Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

Post zmieniony (18-06-07 10:52)

 
05-10-07 10:51  Odp: [Relacja/Galeria] Dai-Nippon Teikoku Kaigun TONE
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam wszystkich modelarzy! Aby dopełnić galerię chciałem oznajmić wszem i wobec, że Tone dorobił siędomku ;). Gablota jest własnoręcznie wykonana. Na jej budowę wykorzystałem szyby po starych oknach; cięte nozykiem z ostrzem diamentowym i klejone na silikonie szklarskim. Listwy wykończeniowe są dokupione. Przed włożeniem do gabloty oczyściłem okręt pod sprężonym powietrzem z kompresora domowej roboty. Chciałem uratować staruszka przed wrogiem, z którym nie miałby szans - kurzem...



--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
08-10-07 21:04  Odp: [Relacja/Galeria] Dai-Nippon Teikoku Kaigun TONE
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Witam,model rewelka.
Wspominasz coś o monografii tego okrętu,czy to chodzi o wycinankę?czy też ktoś wdał plany?Ja swojego czasu szukałem i nie znalazłem.Jak byś coś wiedział,lub któryś z kolegów to proszę o info.
Dzięki.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
09-10-07 00:01  Odp: [Relacja/Galeria] Dai-Nippon Teikoku Kaigun TONE
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Hmmm monografie - mialem na myśli rysunki poglądowe oraz plany które znalazł po długich prośbach wujek google :), po części z pojedynczych zdjęc z książek. Dopiero, gdy byłem na finiszu wpadła mi do głowy myśl, że może być w Profilach Morskich i rzeczywiście jest, no tylko zakup już poprostu był zbędny, ponieważ model był prawie skończony.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
09-10-07 07:16  Odp: [Relacja/Galeria] Dai-Nippon Teikoku Kaigun TONE
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

I wszystko jasne,co prawda w ofercie Profili Morskich,nie znalazłem tej monografi,ale skoro mówisz,że plany z "wycinanki "są w pożądku (czego efekty widać na zdjęciach) to mi to w zupełności wystarczy.Dzięki.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
09-10-07 07:27  Odp: [Relacja/Galeria] Dai-Nippon Teikoku Kaigun TONE
Gdaś 

 

witam
Tone był wydany w 13 nr. PM ale nie jest już dostępny u wydawcy

--
uszanowanko gdaś

 
09-10-07 08:05  Odp: [Relacja/Galeria] Dai-Nippon Teikoku Kaigun TONE
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Kawałek pięknej japońszczyzny. Szacunek za taki efekt końcowy przy "zabytkowym" modelu.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
09-10-07 20:24  Odp: [Relacja/Galeria] Dai-Nippon Teikoku Kaigun TONE
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

miło go widzieć na forum , miałem okazję go oglądać w Przeciszowie i w Porąbce, i faktycznie olinowanie robi wrażenie (miło było także zamienić kilka zdań na temat budowy). wykonanie też niczego sobie biorąc pod uwagę kiedy model był wydany i że uczyłeś się na nim. Mam nadzieję że następny będzie lepszy. można było go kupić w Przeciszowie ale jak zobaczyłem jak był kreślony to się zraziłem (czekam na fuso od hala)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024