FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-06-07 20:38  [Galeria] tramwaj 105n -drugi prototyp
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Przedstawiam drugi, tym razem kolorowy prototyp tramwaju 105n. Model został poprawiony na podstawie oryginalnych planów ,które otrzymałem z zajezdni. Okazało się ,że praktycznie całe pudło trzeba było przeprojektować. Poprawiłem też siedzenia, dzięki czemu ich kształt jest bardziej zbliżony do oryginału (i trudniejszy do sklejenia. Po sklejeniu wszystkich 20 siedzeń musiałem sobie zrobić dłuższy odpoczynek od modelu :) ). Aktualnie rozpoczynam pracę nad instrukcją, ale trwająca letnia sesja skutecznie ją spowalnia. Model stoi już w zajezdni tramwajowej w Bytomiu na Stroszku -jako prezent w zamian za udostępnienie planów.
Jest duża szansa że model zostanie wydany w Modeliku -tu wielkie dzięki za pomoc dla Kierownika. Na razie jednak przy modelu zostało jeszcze dużo pracy ,zanim będzie można mówić o konkretnych terminach wydania. A teraz zapraszam do oglądania zdjęć:












 
13-06-07 20:45  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Jak wiesz, od prawie początku jestem tą maszyną mocno zainteresowany. Dobra robota :-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
13-06-07 21:06  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Jeśli model będzie wydany, to czy wycinka będzie zawierać jeden czy dwa wagony ?

 
13-06-07 21:28  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

klaymen !
Gdyby nie to, że jestem na stronie modelarskiej, gdyby nie to, że widać, ze zdjęcia są robione w pomieszczeniu, to oglądając fotki wnetrza modelu mam wrazenie, że to prawdziwy tramwaj.
W kartoniarstwie siedzę już od 42 lat, ale to co Ty zrobiłeś z wnętrzem tego modelu to dla mnie ,, szok w trampkach,,


Z szacunkiem
Andrzej K.

 
13-06-07 21:51  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Lepiej się przyznaj na jakiej zajezdni robiłeś te zdjęcia. ;-)

--


 
13-06-07 22:12  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
msegen 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 5
 

Klaymen czy to karton ?? no normalnie z krzesła spadlem jak zobaczyłem ten model nawet te tramwaje co wożą ludzi nie są tak wykonane jak ten !!


Super robota , jak długo go robiłeś ??

--
http://www.airfixdogfighter.ok1.pl/

 
13-06-07 22:22  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

msegen, ja spadłem z krzesła na widok surówki...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
13-06-07 22:42  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Z wrażenia aż żonę zawołałem, żeby to zobaczyła... Jeśli surówka wciskała w fotel, to co powiedzieć o tym?
Niech św. Motorkowy czuwa nad szczęśliwym doprowadzeniem tego zacnego projektu do stadium druku, a św. Finansjusz nad nad budżetem przeznaczonym na zanabycie cudnej wycinanki :D

PS. Zdjęcie wnętrza przez tylną szybę wymiata. Musiałem sobie powiększyć, by stwierdzić, że to naprawdę model :)

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
14-06-07 00:31  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Cieszę się że się podoba :) To zdjęcie przez tylną szybę mnie też zaskoczyło jak zobaczyłem je po zrobieniu-na żywo ten widok nie robi aż takiego wrażenia. Wycinanka zawierać będzie 1 wagon -model jak na razie ,bez instrukcji ,zajmuje 36 stron. Wagon robiłem od połowy grudnia z małymi przerwami, czyli około 5 miesięcy.



Post zmieniony (14-06-07 00:40)

 
14-06-07 01:01  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Malowania zapewne Śląskie. Zgadza się?
Model wgniata w fotel. Gratuluję.
Osobiście zakupię przynajmniej 2 wagony : )

--
Yasiu
4446759

 
14-06-07 15:37  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Malowanie oczywiście śląskie, a numer linii "9" został nadany modelowi specjalnie na moje życzenie ;-)))
A model rzeczywiście był ozdobą konkursu w Będzinie.

 
14-06-07 15:54  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
Ushi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dziewiątka rulez :)

No to teraz tylko czekac na gotową wersję do kupienia...
A już się powoli robi kolejka... nie wspomnę o tym że Polonez nie skończony.

--
Pozdrawiam,
Ushi (Gekkonidae)

Na warsztacie: Bumar DUT-0502 (Modelik)

 
14-06-07 16:15  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Witam

O jaaaaa zupełnie nie mój klimat modelarski, ale powaliło mnie na maxa. Niesamowicie przyjemnie ogląda się to nie wspomnę już o wykonaniu i projekcie, który musiał kosztować ogrom pracy i serca. Zdjęcie zrobione przez tylnią szybę może „udawać” prawdziwy tramwaj od wewnątrz. Jak dla mnie total wypas :) !!!!! Hhiihhii mamy takie albo podobne maszyny w Łodzi ..ile się człowiek najeździł tym i ile razy fruwał w pospiechu przed kontrolerami..
Naprawdę szacunek za projekt, wykonanie !!
Pytanie banalne, …z czego zostały wykonane szyby wydaje mi się, że są idealnie przeźroczyste, czego praktycznie nie można uzyskać z foli po okładkach, itp. materiałów.

Pozdrawiam :)

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
14-06-07 22:10  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W Łodzi macie podobne - 805Na. 805Na to wąskotorowa odmiana tramwaju 105Na.

--
Yasiu
4446759

 
15-06-07 00:29  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

O żesz, fajniuśki, naprawdę bardzo dobra robota. Gratulacje

--

 
15-06-07 16:08  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Numer rzeczywiście na prośbę Kierownika :) . Szyby wykonane są z folii do slajdów -kupionej w punkcie ksero. Niestety, nie jest aż tak idealna -na szybach w drzwiach po wklejeniu wyszły jakieś białe plamy. Ile się dało wyczyściłem pędzelkiem ,a reszta nadaje tramwajowi bardziej realistycznego wyglądu :) . Na resztę szyb kupiłem nowy arkusz w innym punkcie, i z tym już nie było takich problemów.

 
15-06-07 19:08  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
Passer Montanus   

Gratuluję świetnego projektu ! Czy jest szansa ,aby model ukazał się również w wersji łódzkiej czyli podwozie dla wąskich torów i żółto - czerwone malowanie wagonu ?



Post zmieniony (15-06-07 19:13)

 
03-08-07 14:29  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Prace nad instrukcją do tramwaju cały czas postępują. Jak na razie mam już osiem arkuszy, a końca nie widać. Na moje oko został jeszcze około miesiąc pracy, ale może się to jeszcze zmienić. Przedstawiam przykładową stronę -instrukcję klejenia pantografu.


--

 
03-08-07 18:59  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
Passer Montanus   

Klaymen - czy jest szansa ,abyś odpowiedział na moje pytanie ?

 
03-08-07 22:23  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Najpierw spróbuję skończyć tą wersję, potem pomyślę. Z wózkami nie powinno być problemów, zmiany wbrew pozorom są niewielkie. Nowe kolory będziesz musiał dodać we własnym zakresie.

 
03-08-07 23:53  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Modelarska i fotograficzna rewelacja ,jestem pełen podziwu dla Twojego talentu.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
04-08-07 00:33  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Klaymen.
Najpierw czynię pokłony w Twoją stronę. PIękny model, piękna jego prezentacja :-)
Gratuluję.

Przypuszczam że wielu z nas którzy bedą stopiątkę sklejać przemaluje go na barwy swemu sercu najbliższe ;-). Osobiście jeżeli go zakupię i skleję (a wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują) to pomaluję go na barwy Tramwajów Warszawskich :-)

--
Yasiu
4446759

 
04-08-07 00:35  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
Michał 

 

Jak oglądam takie cudne cudeńka to mi na myśl przychodzą amerykańskie filmy katastroficzne gdzie całe ulice stawały w ogniu, albo asteroidy rozpruwały autobusy miejskich lini... Taki tramwaj bym sobie sfilmował przy 75 klatkach na sekunde... po uprzednim rozlozeniu materialow dewastujących...A dlaczego o tym pisze? Bo to jest piekne co zrobiłes kleymen i tak to sie tez robi w Hollywoodzie... bo diabeł tkwi w szczegółach... :) Widok przez tylną szybę- obłęd. 36 stron też robi wrażenie...

 
04-08-07 10:25  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
Passer Montanus   

Klaymen wystarczy , że po ukazaniu się modelu podasz które części wózków należy zmniejszyć i o ile .Większy problem będzie z "pudłem " wagonu .Na ilu arkuszach znajdują się elementy zewnętrzne "pudła " wagonu ,czyli boki i przód i tył wagonu ? Wydaje mi się ,że zainteresowanie tym modelem może być jeszcze większe ,gdy będzie istniała możliwość dokupienia elementów "pudła " wagonu w malowaniu np łódzkim,warszawskim lub innego miasta gdzie ten typ tramwaju jest eksploatowany .

 
04-08-07 11:15  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
CoCu   

Passer Montanus, poczekaj proszę. Wybiegasz za bardzo w przód. Daj najpierw klaymenowi skończyć ten model tramwaju. To podstawa, by myśleć o wykonaniu innej wersji, czy też elementów waloryzujących do niego, mogących zmienić go w wersję z innego miasta.
A jeśli już tak strasznie jesteś niecierpliwy, to powiem Ci, że wózki na wąski tor są innego typu, niż te na klasyczny. Zmiany zatem nie ograniczają się tylko do zmniejszenia pewnych wymiarów, jak Ci się to wydaje. Co prawda, budowa ogólna jest dosyć podobna, ale to nie kwestia jedynie innych wymiarów. Więc klaymen Ci nie poda rozwiązania jak przerobić oryginalne wózki na wąskotorowe, bo musiałby je zaprojektować dopiero.
Poza tym, myślisz, że oprócz wózków wystarczy jeszcze tylko zmienić malowanie i gotowe. A tak wcale nie jest, gdyż "stopiątki" w różnych miastach różnią się od siebie wieloma detalami.
Trzeba zatem zrozumieć, że klaymen zaprojektował jedną z bardzo wielu wersji tego znanego typu tramwaju. Jednak bramy Konstalu opuściło kilkanaście różnych wersji "stopiątek", różniących się zarówno wyposażeniem wewnątrz, jak i wyglądem zewnętrznym. W większości zaś te wszelkie "wynalazki" trafiały do stolicy. Dodatkowo zaś, po wielu latach eksploatacji tych tramwajów, zakłady we własnym zakresie jeszcze je dodatkowo przerabiały. To wszystko powoduje, że chociaż wagon typu 105N jest znany w całej Polsce, to ale wszelkich podtypów jest multum. Klaymen zaś zbudował tylko jeden z nich. Z pewnością na dobry początek, to do modelarzy będzie należała praca polegająca na przerobienie tego modelu do wersji jaką by chcieli zbudować. Później zaś może i sam klaymen zaprojektuje coś jeszcze, co ułatwi te modyfikacje.

 
05-08-07 10:41  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
Passer Montanus   

Cocu - napisałem - "... po ukazaniu się modelu podasz które częsci ... " .Zrozumiałe ,że najpierw model musi być skończony ,wydany i dopiero wtedy można myśleć o innych wersjach wykonania . Przede wszystkim musi być zainteresowanie modelarzy tym modelem . Dla mnie modyfikacja tego tramwaju do wersji łódzkiej nie stanowi problemu .Zrobienie sesji zdjęciowej i pomiarowej na krańcówce to przecież nie problem .

 
27-08-07 22:21  Re: [Galeria] tramwaj 105n -drugi prototyp
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

cześć klaymen-oczywiście i ja doczepiam się do kolejki oczekujących na ukazanie sie tego modelu.mieszkam w rudzie śląskiej i dzisiaj mijałem na ulicy ten właśnie egzemplarz tramwajki.niesamowity model!!!! czekamy, oj czekamy!!!!

 
24-12-07 14:16  Odp: [Galeria] tramwaj 105n -drugi prototyp
Coffee 

 

Witam. Jestem miłośnikiem z Krakowa i interesuje mnie czy dałbyś rade wykonać Krakowską wersję "żelazka" #787

Foto: http://galeria.funthomas.info/details.php?image_id=705&mode=search

Wnętrze: http://www.kmk.tramwaje.prv.pl/Na218.jpg

Stanowisko Motorniczego: http://www.kmk.tramwaje.prv.pl/Na219.jpg



Od normalnego typu 105Na różni sie :
- Podwójnym rzędem siedzeń
- Innymi światłami
- "Rzeźnią" nas przeciwko drzwi 2 i 3



Post zmieniony (24-12-07 21:04)

 
24-12-07 21:42  Odp: [Galeria] tramwaj 105n -drugi prototyp
bandi   

Cudo !! ; czekam na N-ke(musi być z doczepą)
Pozdrawiam

--

 
24-12-07 22:45  Odp: [Galeria] tramwaj 105n -drugi prototyp
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Z N-ką też trzeba będzie się na coś konkretnego zdecydować. N/2N, N1, N2, N3, Nj, 4N/5N, 4N1/5N1, albo jedyny fabryczny 4Nj... i dalej nie pamietam :). N-ka to też prawie worek bez dna :)


--

Yasiu
4446759



Post zmieniony (24-12-07 23:53)

 
25-12-07 17:01  Odp: [Galeria] tramwaj 105n -drugi prototyp
Coffee 

 

A może taka modernizacja : http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg 01.imageshack.us/my.php?image=n91yi0.jpg



Post zmieniony (25-12-07 17:02)

 
25-12-07 17:46  Odp: [Galeria] tramwaj 105n -drugi prototyp
bandi   

Jakakolwiek byle N-ka.
Pozdrawiam

--

 
27-12-07 02:02  Odp: [Galeria] tramwaj 105n -drugi prototyp
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Jeszcze nikt na forum nie skleił "stopiątki" a już chcą "enkę" :) Coffee -z Twoich zdjęć krakowskiej 105n otwiera mi się tylko pierwsze. Jak będziesz robił tą krakowską wersję to zaprojektuję Ci te światła i siedzenia (jak zobaczę jak wyglądają) , ale na niebiesko musisz sobie już sam pomalować. Z tymi osłonami wózków będziesz miał łatwiej ,bo będziesz mógł wózki trochę uprościć. Wezmę się za te części jak dojdziesz w budowie modelu do etapu gdzie będą Ci potrzebne.

P.S. -dla wszystkich którzy kleją ten model - cały szkielet (arkusz 2 z wyjątkiem wewnętrznych części poszycia cz.51a,48a,59a,57a,56a,49a,54a) należy podkleić na tekturę 1mm



Post zmieniony (27-12-07 03:05)

 
29-12-07 23:33  Odp: [Galeria] tramwaj 105n -drugi prototyp
Coffee 

 

Dzięki. Abyś ujrzał te fotele i wygląd pulpitu, to skopiuj adresy i wklej do przeglądarki, bo mają system link protect. A co do "budowy", to ja się zabiorę za model za jakieś 3-4 tygodni, to dam Ci znać. Jak ty robiłeś wszystkie naklejki w tym modelu ??

a tu fotka tylnych lamp http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg 0.imageshack.us/my.php?image=foto043zl5.jpg



Post zmieniony (30-12-07 00:03)

 
30-12-07 00:11  Odp: [Galeria] tramwaj 105n -drugi prototyp
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Jeżeli chodzi o te naklejki przy drzwiach to przerysowałem je ze zdjęcia oryginału, które zrobiłem w zajezdni. Czekam z na Twoją relację ,z siedzeniami i światłami nie powinno być problemu. Z tego co widzę czeka Cię dużo malowania we wnętrzu.

 
30-12-07 11:49  Odp: [Galeria] tramwaj 105n -drugi prototyp
k 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Prawdziwe cudeńko! Kilka dobrych minut podziwiałem same fotki, naprawdę kawał świetnej roboty :)
Moje pytanko, masz zamiar wykonać model wagonu typu 13N?

--
Pozdrawiam serdecznie

 
10-01-08 18:11  Odp: [Galeria] tramwaj 105n -drugi prototyp
Pancho   

Pytanie do autora: gdzie przykleić części: 72 i 67?

 
10-01-08 20:14  Odp: [Galeria] tramwaj 105n -drugi prototyp
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Do słupka (cz.34) po stronie drzwi w kabinie (72) i z tyłu (67), podobnie jak cz.73 na rysunku 1. Część tą należy zgiąć wzdłuż linii pośrodku szarego elementu.

 
10-01-08 21:28  Odp: [Galeria] tramwaj 105n -drugi prototyp
Pancho   

OK, dziękuje

 
14-09-10 19:20  Odp: [Galeria] tramwaj 105n -drugi prototyp
Darth.   

witam podałbyś wymiary tego tramwaju ?? może uda mi się także taki zrobić ?? heheh jeździłem 470-ką ;) i nie tylko
pozdrawiam
Darth.

 
14-09-10 20:02  Odp: [Galeria] tramwaj 105n -drugi prototyp
Pancho   

53 cm

 
14-09-10 20:28  Odp: [Galeria] tramwaj 105n -drugi prototyp
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Nie mam możliwości zmierzenia tramwaju bo stoi w zajezdni (oddałem im prototyp w zamian za pożyczenie dokumentacji). Długość tak jak podał Pancho wynosi 53cm. Na pierwszy model nie polecam, ale jak masz już trochę doświadczenia powinieneś sobie poradzić.

 
19-09-10 20:14  Odp: [Galeria] tramwaj 105n -drugi prototyp
Warszawiak   

klaymen - może nie śledziłem ruchu na stronie zbyt intensywnie, ale myślałeś o 13N?

--
POLONIA WARSZAWA
Czarne Koszule, kultura i smak

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024