FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
03-08-07 23:53  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Modelarska i fotograficzna rewelacja ,jestem pełen podziwu dla Twojego talentu.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
04-08-07 00:33  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Klaymen.
Najpierw czynię pokłony w Twoją stronę. PIękny model, piękna jego prezentacja :-)
Gratuluję.

Przypuszczam że wielu z nas którzy bedą stopiątkę sklejać przemaluje go na barwy swemu sercu najbliższe ;-). Osobiście jeżeli go zakupię i skleję (a wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują) to pomaluję go na barwy Tramwajów Warszawskich :-)

--
Yasiu
4446759

 
04-08-07 00:35  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
Michał 

 

Jak oglądam takie cudne cudeńka to mi na myśl przychodzą amerykańskie filmy katastroficzne gdzie całe ulice stawały w ogniu, albo asteroidy rozpruwały autobusy miejskich lini... Taki tramwaj bym sobie sfilmował przy 75 klatkach na sekunde... po uprzednim rozlozeniu materialow dewastujących...A dlaczego o tym pisze? Bo to jest piekne co zrobiłes kleymen i tak to sie tez robi w Hollywoodzie... bo diabeł tkwi w szczegółach... :) Widok przez tylną szybę- obłęd. 36 stron też robi wrażenie...

 
04-08-07 10:25  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
Passer Montanus   

Klaymen wystarczy , że po ukazaniu się modelu podasz które części wózków należy zmniejszyć i o ile .Większy problem będzie z "pudłem " wagonu .Na ilu arkuszach znajdują się elementy zewnętrzne "pudła " wagonu ,czyli boki i przód i tył wagonu ? Wydaje mi się ,że zainteresowanie tym modelem może być jeszcze większe ,gdy będzie istniała możliwość dokupienia elementów "pudła " wagonu w malowaniu np łódzkim,warszawskim lub innego miasta gdzie ten typ tramwaju jest eksploatowany .

 
04-08-07 11:15  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
CoCu   

Passer Montanus, poczekaj proszę. Wybiegasz za bardzo w przód. Daj najpierw klaymenowi skończyć ten model tramwaju. To podstawa, by myśleć o wykonaniu innej wersji, czy też elementów waloryzujących do niego, mogących zmienić go w wersję z innego miasta.
A jeśli już tak strasznie jesteś niecierpliwy, to powiem Ci, że wózki na wąski tor są innego typu, niż te na klasyczny. Zmiany zatem nie ograniczają się tylko do zmniejszenia pewnych wymiarów, jak Ci się to wydaje. Co prawda, budowa ogólna jest dosyć podobna, ale to nie kwestia jedynie innych wymiarów. Więc klaymen Ci nie poda rozwiązania jak przerobić oryginalne wózki na wąskotorowe, bo musiałby je zaprojektować dopiero.
Poza tym, myślisz, że oprócz wózków wystarczy jeszcze tylko zmienić malowanie i gotowe. A tak wcale nie jest, gdyż "stopiątki" w różnych miastach różnią się od siebie wieloma detalami.
Trzeba zatem zrozumieć, że klaymen zaprojektował jedną z bardzo wielu wersji tego znanego typu tramwaju. Jednak bramy Konstalu opuściło kilkanaście różnych wersji "stopiątek", różniących się zarówno wyposażeniem wewnątrz, jak i wyglądem zewnętrznym. W większości zaś te wszelkie "wynalazki" trafiały do stolicy. Dodatkowo zaś, po wielu latach eksploatacji tych tramwajów, zakłady we własnym zakresie jeszcze je dodatkowo przerabiały. To wszystko powoduje, że chociaż wagon typu 105N jest znany w całej Polsce, to ale wszelkich podtypów jest multum. Klaymen zaś zbudował tylko jeden z nich. Z pewnością na dobry początek, to do modelarzy będzie należała praca polegająca na przerobienie tego modelu do wersji jaką by chcieli zbudować. Później zaś może i sam klaymen zaprojektuje coś jeszcze, co ułatwi te modyfikacje.

 
05-08-07 10:41  Re: [foto] tramwaj 105n -drugi prototyp
Passer Montanus   

Cocu - napisałem - "... po ukazaniu się modelu podasz które częsci ... " .Zrozumiałe ,że najpierw model musi być skończony ,wydany i dopiero wtedy można myśleć o innych wersjach wykonania . Przede wszystkim musi być zainteresowanie modelarzy tym modelem . Dla mnie modyfikacja tego tramwaju do wersji łódzkiej nie stanowi problemu .Zrobienie sesji zdjęciowej i pomiarowej na krańcówce to przecież nie problem .

 
27-08-07 22:21  Re: [Galeria] tramwaj 105n -drugi prototyp
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

cześć klaymen-oczywiście i ja doczepiam się do kolejki oczekujących na ukazanie sie tego modelu.mieszkam w rudzie śląskiej i dzisiaj mijałem na ulicy ten właśnie egzemplarz tramwajki.niesamowity model!!!! czekamy, oj czekamy!!!!

 
24-12-07 14:16  Odp: [Galeria] tramwaj 105n -drugi prototyp
Coffee 

 

Witam. Jestem miłośnikiem z Krakowa i interesuje mnie czy dałbyś rade wykonać Krakowską wersję "żelazka" #787

Foto: http://galeria.funthomas.info/details.php?image_id=705&mode=search

Wnętrze: http://www.kmk.tramwaje.prv.pl/Na218.jpg

Stanowisko Motorniczego: http://www.kmk.tramwaje.prv.pl/Na219.jpg



Od normalnego typu 105Na różni sie :
- Podwójnym rzędem siedzeń
- Innymi światłami
- "Rzeźnią" nas przeciwko drzwi 2 i 3



Post zmieniony (24-12-07 21:04)

 
24-12-07 21:42  Odp: [Galeria] tramwaj 105n -drugi prototyp
bandi   

Cudo !! ; czekam na N-ke(musi być z doczepą)
Pozdrawiam

--

 
24-12-07 22:45  Odp: [Galeria] tramwaj 105n -drugi prototyp
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Z N-ką też trzeba będzie się na coś konkretnego zdecydować. N/2N, N1, N2, N3, Nj, 4N/5N, 4N1/5N1, albo jedyny fabryczny 4Nj... i dalej nie pamietam :). N-ka to też prawie worek bez dna :)


--

Yasiu
4446759



Post zmieniony (24-12-07 23:53)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024