FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
21-12-06 19:05  Re: 80% HMS Belfast
Centurion 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Parę tygodni temu wznowiłem klejenie Belfasta i tym razem mam szczery zamiar doprowadzić przedsięwzięcie do końca. Ponieważ do zrobienia nie zostało już wiele, jest nadzieja, że mi się nie odmieni (co zdarzało się wcześniej).



Zużywszy furę cyjanopanu i drutu w zasadzie uporałem się z masztami. Stengi oraz radary zostawiłem na sam koniec - model stoi wewnątrz regału i przy wyjmowaniu mogłyby zaczepiać o wyższą półkę. Olinowanie to cieniuta, gładka, jasnoszara nitka, bodajże nylonowa.



Po masztach przyszła kolej na dalmierze i radar typu 273 (to cylindryczne ustrojstwo tuż przed dziobowym masztem). Na dalmierzach dział 102 mm (dwie sztuki po bokach dziobowej nadbudówki + trzeci na rufowej) zastosowałem nowy wynalazek - fototrawione radary, 6 sztuk na dalmierz. Sklejenie tego drobiazgu tu niezłe wyzwanie, zwłaszcza, że części przy lekkim nawet trąceniu wyginają się niemiłosiernie. Tak przy okazji, drabinki na platformę radaru 273 również to fototrawione gotowce.



Na koniec widok ogólny okrętu. W następnym odcinku zaprezentuję dźwigi, za które się właśnie zabieram.

--
"Build first, build fast, each one better than the last"

 
21-12-06 19:17  Re: 80% HMS Belfast
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Swietny model bez dwoch zdan.Jak pewnie reszta czekam na finish...moze jeszcze w tym roku.Gratuluje

--
Royal Navy first !!!

 
22-12-06 18:36  Re: 80% HMS Belfast
Maruda 

 

Bardzo ładne olinowanie. Wygląda misternie i delikatnie. Z czego to jest zrobione ?

 
10-02-07 20:46  Re: 80% HMS Belfast
Centurion 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Pierwszy dźwig gotowy - zajął mi sporo czasu, po części dlatego, że coś mnie podkusiło,
żeby go ulepszyć.

Jak widać na zdjęciu, podstawa dźwigu z wycinanki (cz. 56) jest uproszczona, a elementy
wewnątrz "klatki" są tylko narysowane. Znalazłwszy parę zdjęć i rysunków (świetne rysunki 3D są w nr 8 Modelarstwa Okrętowego, ale pismo wyszło, gdy dźwig był praktycznie gotowy) dorobiłem niektóre detale, to te części poniżej grosza. Drugim przerobionym elementem jest ramię dźwigu - w oryginale zwykłe, proste pudełko w którym powycinałem otwory, a w miejscu załamania znów dodałem parę części własnego pomysłu. Linki, jak zresztą wszystkie w modelu, wykonałem z poliestrowej, bezwłoskowej nici w kolorze jasnoszarym. Gotowy dźwig prezentuje się jak poniżej:


--
"Build first, build fast, each one better than the last"

 
11-06-07 22:36  Re: 80% HMS Belfast
Centurion 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Niniejszym ogłaszam, że przezwyciężywszy wszelkie trudności, doprowadziłem budowę Belfasta do szczęśliwego końca:

Małe podsumowanie - model zacząłem kleić w zamierzchłym roku 2003, co oznacza, że budowa wlokła się niemiłosiernie. Może to zresztą i dobrze, bo w międzyczasie wynaleziono metalowe lufy do kartonówek, ja zaś nauczyłem się robić olinowanie i relingi (to mój drugi okręt w życiu z relingami - a pierwszy miał ich tyle, co kot napłakał). Sklejalność opracowania - ręcznego i dość starego - była znakomita. Model jest wprawdzie diablo pracochłonny, ale po sklejeniu wygląda nader efektownie. Co udowodnią, mam nadzieję, poniższe zdjęcia:




--
"Build first, build fast, each one better than the last"

 
12-06-07 11:01  Re: 80% HMS Belfast
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Gratulacje!!
Świetny model w doskonałym wykonaniu!

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
12-06-07 13:12  Re: 80% HMS Belfast
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Bardzo ładny okręt i bardzo ładnie sklejony. Musiał wymagać naprawdę wiele pracy.

Intrygują mnie tylko 4 puste pomosty przy burtach, pomiędzy kominami. Taki duże płaskie powierzchnie i niewykorzystane? Czy może ktoś wie, do czego służyły i dlaczego tak tam pusto, podczas gdy na wszelkich wolnych przestrzeniach widać mnóstwo różnych detali?

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024