FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  -> 
12-11-07 10:46  Odp: [relacja] SdKfz 7/2 - AH
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Toż to fantazja w czystej postaci:) naprawdę jest co podziwiać. "Dopieszczasz" każdy element, bardzo mnie sie podobać:)

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
21-11-07 10:59  Odp: [relacja] SdKfz 7/2 - AH
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Prace przy burtach trochę się ślimaczą, ale w międzyczasie skończyłem podstawę armaty (czyli, jak mówi mój szef : położyłem pod nią fundamentalne fundamenty).



--
serwusik

 
17-01-08 21:54  Odp: [relacja] SdKfz 7/2 - AH
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Powróciłem z niebytu. Przerwa nie była spowodowana lenistwem, lecz NIEMOCĄ TWÓRCZĄ, która jest odwrotnie proporcjonalna do tego co jeszcze do zrobienia zostało; im mniej do roboty, tym większa niemoc. Nawet ludzie nietuzinkowi miewali takie dolegliwości. Na ten przekład: wielki przyjaciel Polski i Polaków, Josef Wissarionowicz, zmuszony był robić sobie przerwy między ,,czystkami" z tego właśnie powodu.

Tak więc złożon niemocą okrutną wymęczyłem wreszcie burty i tym sumptem skończyłem ciągnik. Posiłkowałem się aberowską siateczką. Przykleiłem też stojaki pod działo w minimalnie innych miejscach, bo zaznaczone na platformie nie pasowały. Do zrobienia pozostał mi jeszcze (że się tak brzydko wyrażę) flak właściwy.




I coś o błędach: górna krawędź burty ma być równa z załamaniem na ścianie kabiny - a nie jest. Pomijając prawdę historyczną, której w tym wypadku fanatykiem nie jestem, to trochę modelik stracił na estetyce.



Swoją drogą to ciekawe co za flak nazwał flaka flakiem. Zwróćcie wagę jak pięknie brzmi nasza rodzima ,,pelotka" w porównaniu z wulgarnym germańskim ,,flakiem".
I nawet nie będę mógł się obrazić, gdy ktoś brutalnie podepcze moje męskie ego i wskazując palcem w tłumie, krzyknie - ,,To jest facet co ma flaka".

... i na co mi to, kurcze, było?...

--
serwusik

 
17-01-08 23:34  Odp: [relacja] SdKfz 7/2 - AH
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Świetnie wygląda ten niesfłaczał flak .Nawet bardzo jurnie.
Szkoda ,że nie poszedłeś dalej aberowskim tropem i nie użyłeś nowego produktu ,czyli blachy ryflowanej do skali 1-24.Wygląda tak.Może warto jeszcze po burtach powalczyć o podłogę?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
18-01-08 00:26  Odp: [relacja] SdKfz 7/2 - AH
greg   

Moje gratulacje! To jest prawdziwa wirtuozeria modelarstwa! Już widać metę(ale nie tę od soków ziemniaczanych). Kiedy finał?

 
18-01-08 11:14  Odp: [relacja] SdKfz 7/2 - AH
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

No tak ostatnio lukałem i czekałem na dalsze postępy. Cieszę się, że niemoc została przełamana.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
21-01-08 18:27  Odp: [relacja] SdKfz 7/2 - AH
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Przerabianie podłogi odpada. Za dużo byłoby z tym roboty. No i cena; potrzebowałbym dwie blaszki, a to już ponad stówa. Chociaż efekt byłby z pewnością o niebo lepszy. Szkoda, że nie pomyślałem o tym wcześniej. Mogłem spróbować wytłoczyć oryginalną podłogę. Ale nic to. Może następnym razem.

Finał chyba nie za szybko, bo choć niemoc została przełamana to w pracy spędzam całe dnie i noce (a właściwie noce i dnie), a do chałupy wpadam tylko, żeby trochę się przespać i włożyć czystą koszulę. A jak mam już jakiś wolny dzionek to muszę między ludzi, coby całkiem nie sfiksować. Ale myślę, że końcem lutego albo początkiem marca zrobimy jakąś galeryję i ... skoczymy na metę po sok !

--
serwusik

 
22-01-08 10:57  Odp: [relacja] SdKfz 7/2 - AH
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Dawno się nie odzywałem więc trzeba kolegę pochwalić za takie niesamowite rzeczy które wyprawia z tym modelem. Burty wyglądają rewelacyjnie, zresztą jak cały ciągnik, brawo. Z tą niemocą to wierzę ci na słowo bo i mnie to czasami dopada. Tak jak wspomniał Piter, podłoga z tych blaszek byłaby jeszcze bardziej dopieszczona. Niestety Lelum masz rację że cena może skutecznie odstraszyć, bynajmniej mnie. I tak podłoga wygląda świetnie. Powodzonka w dalszej pracy nad modelem, pozdro.

 
24-01-08 15:05  Odp: [relacja] SdKfz 7/2 - AH
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Dzięki Kujot.
A co u Ciebie i u Zuzi? Kiedy następna relacja na Konradusie? Kleisz coś w ogóle?

--
serwusik

 
24-01-08 23:05  Odp: [relacja] SdKfz 7/2 - AH
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

U nas po staremu, Zuzia rośnie ja choruję, samo życie. Relacyjka na konradusie będzie z następnego modelu. Aktualnie kończę Su-100 z MMa w Pancernym Konkursie MMa na papermodels. Wiesz jako że to relacyjka konkursowa to nie chciałem jej umieszczać tutaj, ale następna będzie na pewno, tylko nie mogę się jeszcze zdecydować co będę robił. Jeszcze raz gratuluję roboty jaką wykonujesz przy tym modelu, naprawdę zwala z nóg, pozdrawiam serdecznie i do usłyszonka.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024